שתף קטע נבחר

חשד לשחיתות בבל"ד, ח"כים צפויים להיחקר

מהמשטרה נמסר כי בתום חקירה סמויה עוכבו הבוקר לחקירה יותר מ-20 בכירים ופעילים במפלגה הערבית. הם חשודים בהונאת הרשויות עת הכניסו לקופת המפלגה מיליוני שקלים. בל"ד: "זהו ניסיון להפחיד ולפגוע בתדמיתה של המפלגה. ההר יוליד עכבר"

 

פריימריז בבל"ד, ינואר 2015 ()
פריימריז בבל"ד, ינואר 2015

חשד לשחיתות במפלגת בל"ד. מהמשטרה נמסר הבוקר (יום א') כי "יחידה ארצית של משטרת ישראל בסיוע כוחות משטרה נוספים, ערכה הבוקר חיפושים בכמה זירות ועיכבה לחקירה יותר מ-20 חשודים מאזורים שונים בארץ, בהם בכירים ופעילים במפלגת בל"ד, עורכי דין ורואי חשבון, בגין חשד למעורבותם בפרשה שעניינה חשד לביצוע שורת עבירות מרמה בהקשר לכספים שהתקבלו במפלגה ושימשו למימון פעילותה". הפרשה, שמכונה במשטרה פרשה 274, נחשפה בעקבות דו"ח מבקר המדינה. במשטרה מעריכים כי חברי כנסת מהרשימה יזומנו לחקירה בהמשך.

 

מהמשטרה נמסר כי כוחותיה ערכו "חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם, בהם משרדים שונים של המפלגה, ותפסו מסמכים וחומרים וכן נכסים וחשבונות בנק הקשורים למעורבים, לצורך בקשות חילוט בהמשך.

 

"על פי החשד, המעורבים חברו לגיוס כספים ולהסתרת מקורם ומסלולם, תוך ביצוע שורת עבירות שבמרכזן קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, זיוף, שימוש במסמך מזויף, הלבנת הון, עבירות על חוק מימון מפלגות ועל חוק הרשויות המקומיות ועוד".

 

עוד נמסר כי "ממצאי דו"ח המבקר שנערך בנושא ותוצרי חקירה סמויה יסודית ומעמיקה שניהלה יחידה ארצית של המשטרה, ביססו חשד לכך שבכירים ופעילים במפלגת בל"ד, בצוותא עם מעורבים רבים נוספים, בהם עורכי דין ורואי חשבון, ניהלו בשנים האחרונות מנגנון שיטתי לכאורה של יצירת מצג שווא על אודות מקורם של מיליוני שקלים שהוכנסו לקופת המפלגה, ושימשו למימון פעילותה. כל זאת, תוך הונאה של הרשויות ושל מבקר המדינה. על פי החשד, מיליוני שקלים שהושגו לכאורה ממקורות שונים בארץ ובחו"ל, דווחו במרמה ככספים שמקורם לכאורה בתרומות ממאות רבות של תורמים בארץ".

 

במשטרה ציינו כי החקירה החלה באישור היועץ המשפטי לממשלה הקודם, יהודה וינשטיין, בהתאם להמלצת פרקליט המדינה.

 

"החקירה מנוהלת על ידי יחידה ארצית של משטרת ישראל ובסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור. בפעילות שבוצעה במשך החקירה הסמויה והבוקר, עם היציאה לחקירה גלויה, נטלו חלק כוחות מכמה מחוזות ויחידות של משטרת ישראל וכן מהיחידה לפיקוח על נותני שירותי מטבע במשרד האוצר".

 

ממפלגת בל"ד נמסר כי אנשיה מגנים בחריפות את מעצר עשרות הפעילים. "זו הסלמה מסוכנת, עוד נדבך במסע הרדיפה הפוליטית נגד המיעוט הערבי בכלל ונגד התנועות הפוליטיות בפרט", מסרו בהודעת המפלגה.

 

"בל"ד דוחה בתוקף את ההאשמות לכאורה נגדה ונגד חברים בשורותיה, ומדגישה שהיא מנהלת את ענייניה המפלגתיים והכספיים במסגרת החוק. הפרסומים כאילו מדובר בעבירות של ניהול כספי של בל"ד הם מצג שווא שנועד לכסות על הכוונה האמיתית, שהיא להשתיק את בל"ד ולפגוע בתפקודה ובתפקידה הפוליטי כחוד החנית במאבק נגד דיכוי, אפליה ושלילת זכויות".

 

בבל"ד הדגישו כי לא ברור כיצד סוגיה של מימון מפלגות שנמצאת בעיצומה של בדיקת מבקר המדינה הופכת בן-לילה ל"גל מעצרים שרירותיים באישון לילה, בניסיון להפחיד ולהרתיע ולפגוע בתדמיתה של המפלגה. דבר זה נעשה באווירה כללית של פשיזציה וגזענות נגד הציבור הערבי בכללותו. כל ניסיונות הרדיפה הפוליטית נגד בל"ד נכשלו, וגם הפעם יתברר שההר יוליד עכבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
אילוסטרציה
צילום: אורן אהרוני
מומלצים