שתף קטע נבחר

שיחות עם קבצנים: "אנחנו השורדים האמיתיים"

אלול, חודש הרחמים והסליחות, ותקופת החגים בכללה - היא העונה החמה של הקבצנים. אבל מי באמת שם לב אל האנשים השקופים שרובצים על מדרכות? "חשוב להיזהר ולא לצחוק על אף אחד", אומר ז'יז'ו. "אף אחד לא יודע מה יקרה אתו מחר"

 

 

הם יושבים בקרנות רחוב, ומתפרנסים מן הצדקה. אלול, חודש הרחמים והסליחות, ותקופת החגים בכללה – היא העונה החמה שלהם. אבל מי באמת שם לב אל הקבצנים? במקרה הטוב הם אנשים שקופים, ברוב המקרים הם דוחים את העוברים ושבים כאילו שמדובר במחלה מדבקת.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

"החוכמה האמיתית היא ברחובות", אומר ז'יז'ו. הוא מספר כי נולד עם כפית זהב בפה, אבל גורלו השתנה באחת כשעלה עם משפחתו ארצה ממרוקו. כאן איבדו את רכושם, אמו התאבדה ואביו הפך לאלכוהוליסט. לרחוב הגיע מחיי פשיעה וסחר בסמים, מתוך ניסיון לחזור למוטב.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 • לא סולחים: תושבי הרובע היהודי רוצים לישון
 • באיחור של מאה: בר מצווה לאדם המבוגר בעולם - ניצול אושוויץ

   

  "האנשים האלה שחיים פה ברחוב נותנים לי אור לחיים", הוא אומר ל-ynet ו"אורות" טלוויזיה יהודית". "אלה האנשים שחיים באמת, אלה השורדים, אלה האנשים שאוהבים את החיים. הם יאכלו מפח זבל בשביל לשרוד, אז החיים - הם אצל הקבצנים".

   

  "אלוהים עוזר לי"

  ז'יז'ו וחבריו למדרכות מספרים כי הישראלים נדיבים. שפת הגוף שלהם אומרת נתינה. לא פעם ישנן שיחות עם העוברים ושבים. "אני מדברת הרבה, אני מדברת עם כולם וכולם מדברים איתי", מספרת אחת המרואיינות. "הם רוצים לפתור את הבעיה, ואני פותרת להם אותה".

   

  אם היית מקבלת עכשיו מיליון דולר, מה היית עושה עם הכסף?

   

  "שנחיה עד 120, הייתי שמה את הצ'ק על הקבר, מי שיקום ראשון - שייקח אותו. מה זה כסף?" היא שואלת בצחוק. וז'יזו מוסיף: "אף אחד לא יודע מה יקרה אתו מחר, חשוב להיזהר ולא לצחוק על אף אחד".

   

  ואיפה אלוהים בסיפור החיים הזה? "אלוהים עוזר לי", קובע נחרצות אחד הקבצנים. "אני שמח בחלקי, ברוך השם".

   

  "מה זה כסף?" (צילום: אורות) (צילום: אורות)
  "מה זה כסף?"(צילום: אורות)

   

   


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אורות
  "החוכמה האמיתית היא ברחובות". ז'יז'ו
  צילום: אורות
  מומלצים