שתף קטע נבחר

שני מחבלים ניסו לדקור בחברון - ונורו

עוד ניסיון פיגוע דקירה, שעות אחרי דקירת השוטרים בירושלים: שני מחבלים ניסו לדקור לוחמי מג"ב במערת המכפלה. הכוח ירה לעברם והרג את שניהם. לוחם נפצע קל בידו. לאחר חיסול אזרח ירדן בפיגוע בשער שכם: ירדן ביקשה הבהרות משגרירת ישראל

 

 

שוב טרור: שעות לאחר פיגוע הדקירה בשער הפרחים, מחבלים שוב ניסו לדקור את אנשי כוחות הביטחון - והפעם לא צלחו. שני המחבלים ניסו לדקור לוחמי משמר הגבול ליד מערת המכפלה בחברון. הם נורו על ידי הלוחמים - אחד מהם נהרג והשני נפצע קשה ומת לאחר מכן מפצעיו. לוחם מג"ב אחד נפצע קל מאוד בידו.

 

ממג"ב נמסר כי שני צעירים תושבי חברון (בגילאי 20-17) הגיעו לעמדת בידוק סמוך למערת המכפלה. השניים עוררו חשד, לא נשמעו להוראות ועם התקרבות הלוחמים אליהם, שלף אחד החשודים סכין וניסה לדקור את הלוחמים במקום. בתגובה הלוחמים פתחו באש לעברו תוך קריאות לחשוד השני לזוז כדי לא להיפגע. עוד לפי מג"ב, בשלב זה החשוד השני שלף אף הוא סכין, בנסיון לפגוע בלוחמים - ונורה גם כן. המחבלים הם מוהנד רג'בי, 21, ואמיר רג'בי, 18, קרובי משפחה, תושבי חברון. 

סכין ששימשה את אחד המחבלים (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
סכין ששימשה את אחד המחבלים(צילום: דוברות המשטרה)

זירת האירוע ליד מערת המכפלה, היום (צילום: מדברים תקשורת) (צילום: מדברים תקשורת)
זירת האירוע ליד מערת המכפלה, היום(צילום: מדברים תקשורת)

 

 

כאמור זהו הפיגוע השני היום: בשעות הבוקר הגיע מחבל תושב מזרח ירושלים לשער הפרחים ודקר שוטרת בת 38 שנפצעה קשה, ושוטר בן 47 שנפגע בינוני. השוטר הצליח לדרוך את נשקו ולירות במחבל ולפצוע אותו באורח קשה.

 

זהו המשכו של גל פיגועים שהחל בסוף השבוע. בעקבות הפיגוע בשער שכם ביום שישי, וחיסולו של המחבל הירדני, נפגש היום ממלא מקומו של שר החוץ הירדני, מוחמד אל-מומני, עם שגרירת ישראל בירדן עינת שליין. אל-מומני, שמשמש גם כדובר הממשלה, ביקש ממנה להעביר לירדן את כל הפרטים והמידע בעניין חיסול סעיד עמרו. במהלך הפגישה ביקש אל-מומני מהשגרירה הישראלית להעביר לירדן את כל ההבהרות שהשלטונות בעמאן ביקשו, בנוסף למידע מפורט בנושא על התקרית ובעניין החקירות של נסיבות האירוע כדי שירדן תוכל לנקוט עמדה בהתאם.

 

גורמים במשרד החוץ אמרו כי מאז האירוע ביום שישי מתקיימים מגעים אינטנסיביים בין משרדי החוץ וכל הגורמים הרלבנטיים בשני הצדדים. שגרירת ישראל בירדן שליין הוזמנה לשיחה במשרד החוץ הירדני במסגרת המשך השיח השוטף בנושא, כולל עדכון בפרטי האירוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מדברים תקשורת
זירת ניסיון הפיגוע ליד מערת המכפלה
צילום: מדברים תקשורת
מומלצים