שתף קטע נבחר

גיא לוזון ערך אימון בכורה בהפועל ת"א

המאמן החדש של האדומים עלה למפגש ראשון עם השחקנים במתחם חודורוב, בעוד אלי גוטמן נותר במשרדו. פרסום ראשון: אופיר חיים בדרך לתפקיד עוזר המאמן. עוזר המאמן המפוטר וואליד באדיר פגוע: "ציפיתי ליחס שונה מהפועל"

גיא לוזון עלה היום (ד') לאימון הבכורה שלו כמאמן הפועל תל אביב. כפי שנחשף ב-ynet, לוזון ישמש כמאמן עד לסיום העונה, בעוד אלי גוטמן יעבור לתפקיד המנהל המקצועי.

 

"אני רעב מאי פעם", אמר לוזון לאנשי המועדון לקראת אימון הבכורה שלו. "יש לי תשוקה אדירה להצליח. אני שמח לחזור להפועל תל אביב ואני בטוח שנצליח ביחד". מי שלא נכח באימון הוא אלי גוטמן שנותר במשרדו במתחם חודורוב. ynet יכול לגלות שמי שנמצא בדרך לתפקיד עוזר המאמן הוא אופיר חיים, שאימן בשנה שעברה את ראשל"צ מהליגה הלאומית.

 

 
לוזון עם השחקנים (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
לוזון עם השחקנים(צילום: יאיר שגיא)

התחלה חדשה (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
התחלה חדשה(צילום: יאיר שגיא)

 (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
(צילום: יאיר שגיא)

 (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
(צילום: יאיר שגיא)

 (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
(צילום: יאיר שגיא)
 

באדיר פגוע: "ציפיתי ליחס שונה מהפועל"

אחרי מינויו של לוזון, החליט המאמן החדש להיפרד מעוזר המאמן וואליד באדיר. גוטמן ולוזון, שנפגשו מספר פעמים בימים האחרונים, קבעו ביניהם את חלוקת הסמכויות המקצועיות בצורה ברורה, כאשר הפורמט של מכבי תל אביב ישמש כמודל.

 

בין היתר נקבע כי לוזון יהיה זה שיקבע מי ישמש כעוזרו והוא החליט שבאדיר, אשר עבר תחת גוטמן, לא יישאר בתפקידו. באדיר אמר ל-ynet ספורט: "לא אגיע לאימון היום, אני לוקח פסק זמן. גיא לוזון אפילו לא דיבר איתי, הבנתי מה קורה. אני אוהב את הפועל ת"א, את האוהדים, את המערכת ואת השחקנים. הייתי סמל ועכשיו אני לא ממשיך, אבל לא נפגע מכלום".

 
באדיר טען שלא קיבל שכר תקופה ארוכה. הוא סירב לענות לשיחות טלפון של אנשי המועדון (כולל גוטמן) החל מהבוקר, לאחר שקרא ב-ynet ספורט כי סיים תפקידו. בשיחות סגורות הוא אמר: "אחרי כל כך הרבה שנים בהפועל ציפיתי ליחס שונה ולא לקרוא בתקשורת שסיימתי תפקידי".
 
וואליד באדיר (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
וואליד באדיר(צילום: עוז מועלם)
 

לוזון חתם על חוזה עד לסיום העונה וירוויח בתקופה זו 130 אלף דולר (יקבל 60 אלף שקל נטו בחודש ו-100 אלף שקל מענק על עלייה לפלייאוף העליון). במסגרת החוזה הוא התחייב להעניק ראיונות רק לאחר קבלת אישור מהקבוצה (כולל לגבי שיחות רקע עם עיתונאים שאינן לציטוט) והתחייב לנהוג בכבוד כלפי השופטים וההתאחדות לכדורגל. המהלך להבאתו של לוזון היה יוזמה אישית של גוטמן והוא זה שבחר לקצץ משכרו, כך שלמועדון לא תהיה עלות נוספת בעצם הבאתו של המאמן החדש.

   

בהפועל היו מרוצים מאוד מהמהלך: "קיבלנו את אחד המאמנים הכי איכותיים ובעיקר רעבים על הקווים, וגוטמן יוכל לקדם תוכניות ארוכות טווח כמנהל מקצועי. יש לנו עכשיו את הצוות המקצועי הטוב בארץ". שחקני הקבוצה, שגילו רק דרך חשיפת ynet ספורט על המהלך, אמרו: "זה בדיוק מה שהפועל צריכה עכשיו, מאמן שיטריף אותנו ומצד שני - את גוטמן שיקדם את המועדון".

 

גיא לוזון אתמול (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
גיא לוזון אתמול(צילום: יאיר שגיא)

 

לוזון הכניס בחוזהו מענקים שונים כמו לגבי מיקום אליו תגיע הקבוצה בליגה, זכייה בגביע והעפלה לליגה האירופית. לאחר מכן אמר: "אני שמח ונרגש לחזור להפועל תל אביב ולכדורגל הישראלי בדלת הראשית. ברגע שאמיר כבירי ואלי גוטמן פנו אלי זה נגע בי מיידית. הערכה ופרגון מצד פרסונת כדורגל כמו אלי גוטמן הם החותמות לאמונה ביכולת שלי. אני מאמין שיחד עם הסגל הקיים והקהל הנהדר של הפועל נביא את הקבוצה למקום הראוי לה".

 

אלי גוטמן והבעלים אמיר כבירי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אלי גוטמן והבעלים אמיר כבירי(צילום: אורן אהרוני)

 

גוטמן אמר: "לאחר מספר חודשים של עבודה מאומצת, כחלק מהאחריות המקצועית הכוללת שלקחתי על עצמי בהפועל תל אביב, החלטנו למנות את גיא לוזון למאמן הקבוצה במטרה להצעיד

את המועדון קדימה להשגת היעדים הגדולים שהצבנו בפנינו. גיא יהיה אחראי על העברת האימונים, ניהול המשחקים ובחירת ההרכב הפותח. כמנהל המקצועי של הפועל ת"א, יתאפשר לי עתה במקביל לעבודה היומית להתוות את המדיניות המקצועית לכל חלקי המועדון - ממחלקת הנוער ועד לקבוצה הבוגרת".

 

הבעלים אמיר כבירי: "כבר בפגישה הראשונה שלנו, עוד בטרם חזר להפועל ת"א בשלהי העונה שעברה, שיתף אותי אלי גוטמן ברצונו למנות מאמן בכיר שיעבוד תחתיו. מינוי מאמן מוביל יאפשר לגוטמן ולי לגבש את האסטרטגיה הדרושה למועדון בשנים הקרובות כדי להחזירו למקומו הטבעי בצמרת הכדורגל הישראלי מבחינת הניהול והכדורגל. אני סמוך ובטוח שגיא לוזון הוא האיש הנכון להוביל את הקבוצה העונה ואין לי ספק כי שיתוף הפעולה בינו, בין גוטמן וביני יסייע במציאת הדרכים הנכונות והאפקטיביות להצעדת המועדון גבוה ככל האפשר.

 

ייפרד מהקבוצה. באדיר עם אלי גוטמן (צילום: מחסן נאסר) (צילום: מחסן נאסר)
ייפרד מהקבוצה. באדיר עם אלי גוטמן(צילום: מחסן נאסר)

 

"למיקום הנוכחי של הקבוצה אין קשר למהלך והוא היה נעשה גם במידה שהקבוצה היתה בצמרת. אנו בתחילתה של העונה והמחשבה על צירוף מאמן ראשי נמצאת איתנו למן הרגע בו חזר גוטמן למועדון. עיקריה הם שניים: אמונה מלאה ביתרונות של הקונספט המקצועי וחשיבה ארוכת טווח. אני מבקש להביע הערכה גדולה לגוטמן על כך שהציע כי שכרו של לוזון יקוזז מהשכר שלו לנוכח האתגרים הכלכליים הנוכחיים עמם מתמודד המועדון ולאחל לגיא הצלחה. אני משוכנע כי עם התמיכה של האוהדים המסורים והנאמנים בהם התברכה הפועל ת"א, עוד יגיעו ימים טובים יותר עבור כולנו".


פורסם לראשונה 21/09/2016 08:16

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
גיא לוזון
צילום: יאיר שגיא
מומלצים