שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הנשיא המקלל מכה שוב: "שהאיחוד האירופי יזדיין"
  נשיא הפיליפינים רודריגו דוטרטה שקרא כבר "בן זונה" לאובמה, לאו"ם ולאפיפיור - מכבד גם את האירופי בברכת Fuck you, והפעם בליווי אצבע משולשת
  נשיא הפיליפינים רודריגו דוטרטה, שלא מפסיק לאחרונה לקלל ולהטיח בשועי עולם מילים מלוכלכות, עשה זאת שוב כשבריאיון לטלוויזיה הפיליפינית אמר לאיחוד האירופי "לכו להזדיין" והניף אצבע משולשת.

   

  הנשיא המקלל מכה שוב: "שהאיחוד האירופי יזדיין"

  הנשיא המקלל מכה שוב: "שהאיחוד האירופי יזדיין"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  דוטרטה ניצח בבחירות ביוני השנה, במידה רבה בזכות הבטחתו להילחם בפשיעה ובסוחרי הסמים. אחרי עלייתו לשלטון פתח במבצע ביטחוני נרחב שבמסגרתו נהרגו כבר כ-3,000 בני אדם, אבל האו"ם, האיחוד האירופי וארגוני זכויות אדם טוענים כי מדובר במבצע שלוח רסן הכולל הוצאות להורג ללא משפט, והם תובעים ממנו למתן את כוחותיו, לשנות את האסטרטגיה שלו – ולחקור את האחראים למה שבמערב מכנים "מעשי רצח" של כוחות הביטחון.

   

  לאחרונה הגיב דוטרטה בקללות על כמה גינויים שהשמיעו נגדו מנהיגי מדינות. לפני שבועיים הוא עלה לכותרות כשכינה את נשיא ארה"ב אובמה "בן זונה" ובעקבות זאת הנשיא האמריקני ביטל את פגישתו איתו. כעת הוא עושה זאת שוב: אחרי שהאיחוד האירופי פרסם הודעה שבה קבע כי "דוטרטה חייב לשים קץ לגל הנוכחי של הוצאות להורג ללא משפט ורציחות ולפתוח מיד בחקירה שלהן", הנשיא הפיליפיני לא התאמץ יותר מדי להישאר דיפלומטי: "אני אומר להם – לכו תזדיינו", השיב לאיחוד האירופי, "אתם מנסים לכפר על החטאים שלכם".

  דוטרטה בפעולה. "יש להם חוצפה לגנות אותי" ()
  דוטרטה בפעולה. "יש להם חוצפה לגנות אותי"

  בריאיון לטלוויזיה הפיליפינית אמר דוטרטה כי חברות הפרלמנט האירופי צבועות משום שבעידן הקולוניאלי הן עצמן רצחו אלפי ערבים ובני עמים אחרים: "הן מדברות גבוהה-גבוהה כדי להקל את רגשי האשם שלהן, אבל את מי אני הרגתי? גם אם נניח לרגע שהן צודקות והרגתי 1,700 איש, מי הם? פושעים. לזה אתם קוראים רצח עם. עכשיו לאיחוד האירופי יש חוצפה לגנות אותי. אז אני חוזר על זה – לכו תזדיינו", אמר, וסימן אצבע משולשת.

   

  לאורך השנים סיפק דוטרטה שלל התבטאויות לא-דיפלומטיות והרבה בקללות, ומאז שנבחר לנשיא הוא לא טרח ממש לעדן את סגנונו. בכינוי "בן זונה" הוא השתמש לתיאור שגריר ארה"ב בפיליפינים, לתיאור

  האו"ם ואפילו לתיאור האפיפיור, את השליחה המיוחדת של האו"ם הוא "שלח" להתאבד, ועל השחתת גופותיהם של אנשי ביטחון פיליפינים על-ידי פעילי טרור איסלאמיסטים אמר: "אנחנו לא ערבים, זו לא התרבות שלנו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים