שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הסוף של בראנג'לינה: הצצה לכאב של הנבגד

  מי שנבגד או נעזב למען אחר מרגיש שלמרות כל ההבנות הקיימות בגבול ההיגיון, הרבה פעמים נשאר הספק הזה, שאריות של עלבון ששקעו בלב ומזכירות שאולי זה בגללי, כי אני לא הייתי מספיק בשבילו. אז לא, זה לא קרה בגלל שאנג'לינה יותר מדהימה, סקסית או נשית יותר מג'ניפר

   

   

  ג'ניפר אניסטון סוגרת מעגל. כך טוענים לפחות כל הממים שמראים אותה מחייכת לעצמה לשם הבשורה. פיט הוא זה שעזב אותה למען זוגיות חדשה ונפלאה עם אחרת, והנה הוא שוב נפרד. עכשיו אנחנו עדים בשידור ישיר לתופעת הגירושים פרק ב', שבצורה לא פוליטקלי קורקטית יוצרת סגירת מעגל נוספת עבור נעזבי פרק א' ולכל מי שמלווה אותם מרחוק או מקרוב.

  "אם הוא יבגוד איתך, הוא יבגוד בך". מם שרץ ברשת ()
  "אם הוא יבגוד איתך, הוא יבגוד בך". מם שרץ ברשת
   

  נכון, אפשר לומר שזו נקמנות או שמחה לאיד, אבל אני מאמינה שבשורש של הדברים נמצא העלבון הקולקטיבי מהאפשרות שקרתה או שעלולה לקרות – לפיה מישהו שאנחנו אוהבים יעזוב אותנו עבור אחר מועדף יותר. לכך נלווית המציאות הלא הוגנת שבפרידה כזו, כאשר צד אחד יכול לכאוב ולעבור משבר אישי עמוק במשך חודשים ולעיתים גם שנים, בו בזמן שהצד השני יפרח וייהנה בתוך אהבה חדשה. אי-הסימטריה הזו, שבה צד אחד הוא גם הנפגע העיקרי וגם היחיד שכואב, יוצרת עוד מעגל של כאב רגשי והטלת ספק לגבי הערך שלי כמו גם מהות הזוגיות שהייתה.

   

  זה בדיוק מה שקרה לג'ניפר שבמשך תקופה ארוכה כאבה את הגירושים, בעוד בראד ואנג'לינה דיגמנו זוגיות ומשפחתיות מושלמת, ואילו התקשורת המשיכה לפמפם את "הרווקות המצערת" של זאת שנותרה לבדה. והנה היום היא נשואה באושר בזמן שבראד מתגרש - איך שגלגל מסתובב לו ועוזר לכל העוקבים להגיע להבנות חשובות על ההטיות הכואבות של משבר הפרידה.

   

  אצל 'גיבורי העל' של הוליווד הכול כמובן יותר גדול, יותר יפה ויותר כל מיני דברים, אבל בסופו של יום אפשר להבין לא מעט על עצמנו גם מהחיים הנוצצים שלהם. כי 400 מיליון דולר צריך לחלק כמו 40 מיליון, כמו 4 מיליון וכמו 40 אלף, ואיך נעשה את זה תלוי יותר בנו ובמי שאנחנו, מאשר בסכום הכסף עצמו. על כן, עבור עשרות מיליוני האנשים שבטח מתעניינים בגירושים שלהם, זה בעצם משל הוליוודי על זוגיות, גירושים ומה שביניהם, וניסיון להבין את הפרידה שקרתה או יכולה היתה לקרות לנו דרך זכוכית המגדלת של הגירושים של הזוכ הנוצץ, כשהעובדות, לצורך העניין, פחות רלוונטיות, ועמם הסליחה.

   

  מי שנבגד או נעזב למען אחר מרגיש שלמרות כל ההבנות הקיימות בגבול ההיגיון, הרבה פעמים נשאר הספק הזה, שאריות העלבון ששקעו בלב ומזכירות שאולי זה בגללי, כי אני לא הייתי מספיק בשבילו. אז לא, זה לא קרה בגלל שאנג'לינה יותר מדהימה, סקסית או נשית יותר מג'ניפר, ואולי זה אפילו לא בגלל שג'ולי יותר מתאימה לבראד.

  מטרות קארמתיות. מם מהרשת ()
  מטרות קארמתיות. מם מהרשת
   

  בהרצאות שהעברתי בשנים האחרונות על איך להשתחרר מעלבון הפרידה, אהבתי להשתמש בדוגמה של אנג'לינה וג'ניפר ושאלתי את הקהל "מי יותר שווה?", כי ביום יום שלנו קל לחשוב שמישהי אחת היא יותר מהשנייה ושזו הסיבה לפרידה, אבל כשזה קורה לאניסטון, אולי אחת הנשים הנערצות ביותר בעולם, יותר קל לראות שזה לא בגלל שהיא פחות במשהו.

   

  אז לכל מי שנעזב אי פעם עבור מישהו אחר באי-אילו נסיבות, עכשיו התקבלה התשובה ההיסטורית ההוליוודית - זה לא בגלל שהיית פחות יפה, גברי, נשית, סקסי או סקסית וכל שאר הסופרלטיבים האפשריים. וזה גם לא אומר שאותך הוא אהב פחות בתחילת הדרך ובמהלך הזוגיות. פרידה מעידה בעיקר על מה קרה, ומה כל צד הרגיש בתקופה שלפני הפרידה - וברור שאז היה פחות חיבור, התרגשות ואהבה, ויותר ביקורתיות ותחושה של חוסר.

   

  זה לא אתה, זאת הדינאמיקה

  מה זה כן אומר? על כך אפשר לכתוב ספרים רבים, אבל חשוב להבין שהיום זה יכול לקרות לכל אחד, וכדי להבין לעומק את הפרידה, חשוב להוציא את הערך העצמי מהעניין ולהיכנס עמוק לתוך הדינאמיקה הזוגית, ולא פחות חשוב - לעולם הפנימי של כל אחד מבני הזוג, ולהקשיב לצרכים ולרצונות שלהם בתקופת הזמן המסוימת שקדמה לפרידה. כי גירושים לא קורים רק בגלל מי שאתה ומי שאני, אלא בעיקר בגלל התפתחות הדינאמיקה הזוגית לאורך השנים - איך כל אחד חווה את העתיד של הזוגיות, הנסיבות והשתלשלות האירועים, לפעמים המקריות והגורל, ההזדמנויות והחלומות.

   

  בנימה אישית, אני עוקבת אחרי הסיפור בגלל אהבתי הלא מוסתרת אל ג'ניפר אניסטון מאז ימי 'חברים'. לאחר פרידה כואבת שחוויתי בעצמי, התחברתי בטבעיות אליה ואל הכאב שלה לאחר הגירושים מבראד פיט אי שם ב-2005, והרגשתי תמיד שהיא מתאוששת גם עבור מיליוני האנשים שעוקבים אחריה, כשבדרך הריפוי וההצלחה שלה היא בעצם אומרת "אני כאן בזכות עצמי, בלי קשר לבן זוג כזה או אחר, ואף אחד ושום דבר לא אומר עליי מי אני ומה אני וכמה אני שווה".

   

  אני מאמינה שג'ניפר באמת מפרגנת ורוצה בטובתם של בראד ואנג'לינה למרות כל הרגשות שתוארו כאן בכתבה, כי אפשר לבחור לכבד ולהיות אכפתיים למרות תחושות של עלבון וכעס, ולפי מה שראיתי זה מה שהיא בחרה לעשות במהלך השנים ובטח שעכשיו.

   

  * הכתבה בחלקה נכתבה בלשון נקבה רק מאילוצי שפה, וכוונת הכותבת לחלוטין זהה לנשים וגברים כאחד.

   

  אילת אופר היא כותבת המדריך 7 צעדים להתגבר על הפרידה, ומנחה תוכנית אישית אונליין להתגבר על פרידה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים