שתף קטע נבחר

נתניהו על השיחה לאביו של אלאור אזריה: "התקשרתי להרבה הורים במצוקה, על כך שבניהם נפלו"

ראש הממשלה התראיין לערוצי הטלוויזיה והתייחס בין היתר להצעת שר האוצר כחלון להטיל מס על מי שמחזיק שלוש דירות או יותר, ורמז כי לא יוכל להצביע בנושא בשל היותו בעל שלוש דירות: "אני בניגוד עניינים", אמר

ראש הממשלה בנימין נתניהו העניק הערב (שבת) ראיונות לערוצי הטלוויזיה והתייחס לכמה סוגיות שעל הפרק.

 

נתניהו נשאל בין היתר האם הוא מצטער על השיחה שקיים עם אביו של החייל היורה אלאור אזריה. הוא השיב שאינו מצטער. "אמרתי לו שים יהבך על צה"ל, על הרמטכ"ל, על המפקדים, על החיילים שלנו ועל מערכת המשפט שלנו", אמר בראיון לערוץ 2. לשאלה האם התקשר לעוד הורים לחיילים שעברו על פקודות הצבא השיב: "לא, אבל התקשרתי להרבה הורים במצוקה על כך שבניהם נפלו, או נעדרו, או נפלו ונעדרו, וכאן יש מצוקה גדולה של אזרחי ישראל, אני רוצה שתבין את זה. יש אינספור הורים שרואים את הילדים שלהם, חיילים וחיילות, שנמצאים במצב כמעט בלתי אפשרי. מצד אחד צריכים להגן על עצמם ומצד שני – בעיה לא פשוטה – לא להיות קלים מידי על ההדק. זה לא קל כי אני הייתי במצב הזה, אני עמדתי בלא מעט מקרים, היתקלויות, או כמעט היתקלויות עם אויב, והייתי צריך להחליט מתי אני יורה ומתי אני לא יורה. לקצין בסיירת מטכ"ל זה לא היה קל, אז אני חושב שלכל חייל זה לא קל".

 

נתניהו התייחס לסוגיית הטלת מס על בעלי שלוש דירות ומעלה שיזם שר האוצר משה כחלון במסגרת תקציב המדינה ואמר כי הוא נמצא בניגוד עניינים. הוא רמז כי לא יצביע בנושא כיוון שבבעלותו 3 דירות. "אני מנוע, אני בניגוד עניינים", אמר.

 

על הבדיקה המשטרתית בעניינו אמר: "דווח על הרבה שטויות. לא יהיה כלום כי אין כלום".

 

ראש הממשלה התייחס גם לסוגיית תאגיד השידור הציבורי. "יש בעיה ואני לא יודע איך לפתור אותה. הבעיה היא שאתה מעמיד כסף בלתי מוגבל לאנשים, והם יכולים... נניח שיביאו לך לשם את כל 'שוברים שתיקה' והם יאיישו את התפקידים השונים, נו אז מה תעשה? זו בעיה שמתמודדים איתה בשידור הציבורי בבריטניה, בארצות הברית וכו'. זה כל מה שאמרתי. יכול להיות שהיינו צריכים לתת את דעתנו לזה, אבל אנחנו כבר בתוך התהליך".

 

בהמשך לדברי נתניהו בעניין המס על שלוש דירות ומעלה, שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) כתבה בטוויטר: "שרים וחברי כנסת בעניין רוחבי וכללי כמו מיסוי לא נמצאים בניגוד עניינים. אפנה ליועמ"ש שיבהיר זאת. אסור לנטרל נבחרי ציבור".

 

כמה שעות אחרי הראיון פרסמה לשכת ראש הממשלה הבהרה ולפיה "נתניהו לא השווה בין החייל אלאור עזריה לבין חיילים שנפלו. זהו נסיון שפל, מעוות ושקרי להציג כך את דבריו.

ראש הממשלה נתניהו מכבד את המשפחות השכולות ומשפחות הנעדרים, ומודע היטב לכאבן הבלתי אפשרי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים