שתף קטע נבחר

לא רק תקיעות: "מחול החרבות" בשופר

הוא ככל הנראה נגן השופר המקצועי הראשון לציון: עמית סופר - חצוצרן, מוזיקאי ובעל תוקע בבית הכנסת - החליט שאם השופר הוא כלי נשיפה, אז למה שלא יפיק גם צלילים ענוגים? עכשיו הוא מוציא אלבום שכולו סולו שופר, ומוכיח שהשופר לא רק מחריד לבבות, אלא מייצר מוזיקה מדויקת

 

 

הוא חצוצרן ומוזיקאי, ובכובעו האחר הוא בעל תוקע בבית הכנסת – האיש שאחראי להפיק מהשופר את הצלילים המחרידים כל לב בראש השנה. אבל עמית סופר הוא גם אמן מפתיע, שהוציא לאחרונה אלבום יצירות שאותן הוא מנגן ב...שופר. מדובר, ככל הנראה, ב"נגן השופר" המקצועי הראשון לציון.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

אכן, הכלי המזוהה ביותר עם ראש השנה, שמטרתו לעורר את העם לתשובה (וגם להזכיר את זכויות העם היהודי) הפך בידיו המאומנות ללא פחות מכלי נגינה, ובין היתר הוא מפיק ממנו יצירות מרטיטות דוגמת אדון הסליחות, ירושלים של זהב ואפילו את "מחול החרבות" הקלאסי.  

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

"בשופר למעשה יש לנו פיה שדרכה האוויר נכנס ויוצא", הוא מסביר. "בחצוצרה, לעומת זאת, יש לנו את הפיסטונים, הבוכנות שבעזרתן ניתן להפיק את הצלילים".

 

לימד את עצמו לנגן בשופר

אז איך הוא מצליח להפיק צלילים מדויקים עד לרבעי הטונים? "במשחק של אוויר עם השפתיים ועם יד שמאל, שאותה אני מרחיק ומקרב. בכך אני יוצר ספקטרום, מנעד רחב של צלילים". ומאחר וכאמור לא מדובר בשטח חרוש בשדה המוזיקאלי, מעיד סופר כי "כמוזיקאי שאוהב אתגרים, החלטתי שאלמד לבד".

 

קליפ שהפיק זכה לאלפי צפיות ביוטיוב, והיווה, כדבריו, את הטריגר למה שיבוא אחר כך: "הקליפ הזה, למעשה, גרם לי לרוץ קדימה, ולאחר שקיבלתי תגובות מאוד חמות מיהודים ברחבי העולם שזה מקרב, מחמם ומרגש אותם, אז נכנסתי לעניין הזה של הפקת האלבום החדש".

 

"השופר היהודי" מאגד תשעה קטעים אינסטרומנטליים מוכרים, ובהם "שלום עליכם", "לך דודי" ו"אבינו מלכנו" – וסופר הפך לסנסציה בעולם היהודי, כשהוא מוזמן לפסטיבלים ברחבי העולם.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים