שתף קטע נבחר

אייסטור הפכה למשווקת רשמית של אפל

החברה הודיעה שתפתח 6 חנויות נוספות עד סוף 2018. כמו כן הפסיקה לייבא מוצרי אפל בייבוא מקביל, וכעת היא קונה אותם מאפל והמפיצות הרשמיות, שאחת מהן זו המתחרה איידיגיטל. עקב כך, אייסטור הפסיקה למכור אייפונים במכירות מקדימות. למרות המהלך ברשת מבטיחים להמשיך להיות זולים מאיידיגיטל: "זו בחירה לא להיות חזירים", רק שהמחירים שלה לא תמיד הכי נמוכים

רשת אייסטור (iStore) הפכה למשווק מורשה של אפל. בכך היא מפסיקה את הייבוא המקביל, והחלה לייבא את כל מוצרי אפל, ממק ועד אפל ווטש, ישירות מהחברה האמריקנית והמפיצים הרשמיים בארץ. לטענת הבעלים, אייסטור קיבלה מאפל מעמד של AAR פלוס - כלומר משווק רשמי, אך היא אינה מחויבת לעמוד בכללי הפרסום ועיצוב החנויות של אפל. לטענת החברה היא לא העלתה מחירים כתוצאה מהמהלך. מבדיקת מחירי כמה מוצרים שהיא מוכרת עולה שלרוב היא לא יותר זולה מהמתחרה איישר (iShare) ולעיתים מחיריה דומים למחירי איידיגיטל (iDigital)

 


ייבוא מקביל מול ייבוא רשמי של מוצרי אפל ומוצרים נלווים (בשקלים)

ייבוא מקביל מול ייבוא רשמי של מוצרי אפל ומוצרים נלווים (בשקלים)
פריט איידיגיטל איישר אייסטור באג מחיר נמוך שמצאנו בחנויות אחרות / אונליין / אילת השורה התחתונה
אייפד פרו 32 ג'יגה 12.9 אינץ' Wi-Fi 3,799 3,699 3,749 3,490 (או 3,665 ב-36 תשלומים של 101.79 בחודש) 3,085 (איביי), 3,380 ב-MDK. באילת: 2,935 (באייבורי) בין הרשתות שמתמקדות במוצרי אפל: איישר. בכלל: אייבורי באילת
מקלדת חכמה בעברית של אפל עבור אייפד פרו 12.9 999 1,079 999   בחיפוש אינטרנט - לא מצאנו זול יותר איידיגיטל ואייסטור

מקבוק אייר

MacBook Air 13" 256GB i5 1.6GHz/8GB

6,890 5,799 6,399 6,199 (או 6,509 ב-36 תשלומים של 180) בחיפוש אינטרנט (בארץ) לא מצאנו זול יותר איישר
אוזניות beats solo wireless 1,299 1,199 1,299 999 (או 1,049 ב-36 תשלומים של 29.14) 793 ב-eBay, באילת: 829 באייבורי. יש לא מעט חנויות שמוכרות את המוצר ב-999-930 שקל בין הרשתות שמתמקדות במוצרי אפל: איישר, אך עדיף לקנות ברשתות אחרות
רמקול JBL Xtreme 1,399 1,379 1,379 1,399 (או 1,469 ב-36 תשלומים של 40.80) 1,277 (קמרה מיה) אילת: 1,196-1,172 במגוון רשתות עדיף לקנות ברשתות שאינן רשתות שמתמקדות במוצרי אפל. הכי זול באילת
The new Apple TVנפח 64 GB 1,199 1,089 1,199 1,199 (או 1,259 ב-36 תשלומים של 34.97) 1,084-1,049 שקל בחנויות פרטיות אחרות. באילת: 940 בין הרשתות שמתמקדות במוצרי אפל: איישר. אך יש חנויות פרטיות זולות יותר וכן זול יותר באילת

 

הקונספט לא משתנה והתחרות לא חדשה

עד כה מכרה אייסטור מוצרי אפל ומוצרים נלווים שאינם של אפל, אותם ייבאה בייבוא מקביל. המוצרים נמכרו בחנות ברחוב דיזנגוף בתל אביב וכן באתר אינטרנט, בקונספט עיצובי שמזכיר את איידיגיטל או את חנויות אפל בחו"ל. הקונספט הזה, לפיו החנות מתמקדת במוצרי אפל, יישאר על כנו וביתר שאת.

 

לא מדובר בתחרות חדשה לאיידיגיטל, המשווקת את מוצרי אפל: אייסטור ממילא התחרתה באיידיגיטל גם כשהיתה יבואן מקביל, והיא מוכרת את מוצרי אפל לעתים קרובות במחירים נמוכים ממחירי איידיגיטל. רשת נוספת שמתחרה כך באיידיגיטל היא איישר (iShare), המחזיקה שתי חנויות: בתל אביב ובפתח תקוה. רשת זו, שמעמידה גם היא את מוצרי אפל במרכז הקונספט המכירתי שלה, תמשיך למכור ייבוא מקביל.

 

לא מדובר גם בתחרות לאיידיגיטל מבחינת סוג השותפות. איידיגיטל היא רשת החנויות היחידה שנחשבת לקמעונאי פרימיום (APR - apple premium reseller) שנחשב לנציג הקמעונאי הרשמי היחיד בישראל, שעובד עם מומחי אפל בישראל תחת הנחיית אפל ותחת הכללים שהגדירה אפל לחנויות מסוגה.

 

אייסטור בעצם הופכת למשווק רשמי כמו חברות הסלולר ורשתות כמו באג, אשר קונות את המכשירים ישירות מאפל. יחד עם זאת, אייסטור היא היחידה מבין אלה שמורשית לקנות מחשבי מק מאפל ובכך היא דומה לאיידיגיטל. גם איישר מוכרת מחשבי מק - רק בייבוא מקביל.

 

תיקונים במעבדות הקיימות

בנוסף, אייסטור תשתמש במעבדות של אייקון, הבעלים של איידיגיטל, במקרה של תיקונים, כמו גם במעבדות DCS, של המתחרה של אייקון - סי דאטה. גם אייקון וגם סי דאטה הן מפיצות רשמיות של מוצרי אפל בישראל ומפעילות מעבדות מורשות למוצרים.

 

אייסטור פתחה את החנות שלה ברחוב דיזנגוף בתל אביב בשנת 2007 ולאחרונה פתחה חנות נוספת בבאר שבע. בקרוב תעבור למיקום אחר בדיזנגוף ועד סוף 2018 הרשת מתכוונת לפתוח 6 חנויות נוספות. מטרת הפריסה היא גם להתרחב כרשת, אך גם לנסות להגיע למעמד דומה לזה של איידיגטל בישראל, מעמד אליו תוכל להגיע רק עם פריסה רחבה.

 

יתרון לצרכנים: אמינות. חיסרון: אין מכירות מקדימות

היתרון לצרכנים במהלך הנוכחי של אייסטור הוא אמינות גבוהה יותר מבחינת תיקונים וכן מבחינת מוצרים. לעתים ייבוא מקביל הוא לא סדיר, ואין עליו אותה אחריות הקיימת בייבוא רשמי.

 

יש בכך גם חיסרון לצרכנים, במובן שאייסטור למשל לא יכולה להשיק בארץ את אייפון 8 לפני ההשקה הרשמית של אפל בישראל, כפי שעשתה בעבר וכפי שעושה המתחרה שלה, איישר. כעת היא כפופה לתנאי אפל.

 

"זולים עד 50% בשירותי מעבדה במוצרים שאינם אפל"

בנוסף אייסטור קונה מאפל סחורה במחירי אפל, מה שאומר שההפרשים במחירי האייפון ואייפד לא גדולים בינה לבין איידיגיטל. הבעלים של החברה, חיים זגורי, אמר ל-ynet במסיבת עיתונאים שערך, כי הוא "מתחייב למחירים נמוכים ממחירי איידיגיטל בכל מוצר כולל במוצרים שאינם מוצרי אפל". עוד הוסיף: "הסיבה לכך היא בחירה לא להיות חזירים".

 

האם העובדה שהפסקתם להיות יבואן מקביל העלתה את המחירים אצלכם ברשת?

 

"לא. לא העלינו מחירים. להיפך יש לנו אפילו כמה מבצעים טובים יותר. למשל, לכבוד החזרה ללימודים הענקנו בשנה שעברה הנחה של 15%. השנה נתנו 17%. מה שנכון זה שמחירי הרכש שלנו עלו".

 

מה הפרש המחירים ביניכם לבין איידיגיטל?

 

"במק ההפרש הוא בין 5% ל-8%. באייפונים ובאייפד אין כמעט הפרש. במוצרים שאינם אפל אנחנו מייבאים בעצמנו וגם שם אנחנו יותר זולים מהם. אנחנו זולים מהם בכל המוצרים.

 

"בנוסף, אנחנו זולים יותר ב-50%-10% בשירותי מעבדה מחוץ לאחריות, ומחזיקים בחלפים. כמו כן יש תיקונים שהמתחרה לא יודע להציע ואנחנו כן מציעים, כמו ניקוי קורוזיה".

 

למה בעצם לא הפכתם לקמעונאי פרימיום, כמו איידיגיטל?

 

"אין לנו פריסת חנויות לזה, אבל אין לזה שום משמעות מבחינת צרכן הקצה. אנחנו מציעים כל הדברים שאיידיגטל מוכרים ובזול יותר. המוכרים שלנו מומחים במוצרי אפל ואנחנו מאפשרים טרייד אין של מוצרים ישנים תמורת חדשים. יש לנו מעבדות בשני הסניפים לשירות תיקונים מיידי במידת הצורך נותנים מק חלופי ואייפון חלופי".

 

איידיגיטל היא היבואן הרשמי של מחשבי מק. אתם קונים אותם מהם?

 

"כן, רק אייקון גרופ הבעלים של איידיגיטל היא זו שמייבאת את המקים. אז כן, אנחנו רוכשים מהם ובכל זאת אנחנו יותר זולים מהם. אנחנו מקווים שזה ישתנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים