שתף קטע נבחר

"הנצחת י"א חללי מינכן - חלק בלתי נפרד מהוועד האולימפי הישראלי"

יגאל כרמי דיבר בטקס האזכרה השנתי בתל אביב: "ספורטאינו מאז ועד היום, נושאים אתם את הזיכרון על שהתרחש במשחקים האולימפים במינכן"

44 שנים לאחר אחד האירועים הנוראים בתולדות המדינה, רצח י"א הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן 1972, התקיים היום (ד'') טקס האזכרה השנתי בתל אביב.

 

"הנצחת הי"א ומורשתם היא חלק בלתי ניפרד מהמהות של הוועד האולימפי הישראלי", פתח את נאומו יו"ר הוועד האולימפי הישראלי, יגאל כרמי. "אנו יודעים שעלינו לזכור, ולעולם לא לשכוח. משפחות הי"א הם חלק מהמשפחה המורחבת שלנו, זכרם מונצח במוזיאון שלנו, החוויה האולימפית. ספורטאינו מאז ועד היום, נושאים אתם את הזיכרון על שהתרחש במשחקים האולימפים במינכן, וערב יציאת המשלחת למשחקים האולימפיים, אנו מקיימים טקס התייחדות עם זכרם".

 

 (צילום: ראובן שורץ) (צילום: ראובן שורץ)
(צילום: ראובן שורץ)

 (צילום: ראובן שורץ) (צילום: ראובן שורץ)
(צילום: ראובן שורץ)

 (צילום: ראובן שורץ) (צילום: ראובן שורץ)
(צילום: ראובן שורץ)

 

"במשך שנים רבות, מסיבות שאינם ברורות לי עד היום, נמנעה הנצחת הי"א על ידי הועד האולימפי הבינלאומי. קיימנו אמנם טקסי זיכרון בעת המשחקים האולימפים, וראשי הועד האולימפי הבינלאומי

 כיבדו אותנו בנוכחותם אך טקס זיכרון, של הועד האולימפי הבינלאומי, לעולם לא התקיים. במשחקי ריו 2016 נפל דבר ולראשונה, התקיים טקס זיכרון של הוועד האולימפי הבינלאומי בכפר האולימפי בריו. היה זה טקס מאוד מרגש ובעת שנשיא הוועד האולימפי הבינלאומי, מר תומס בך הקריא בקול חנוק מדמעות את שמות יקירנו, לא נשארה עין יבשה אחת בין מאות המשתתפים. בריו, סוף סוף הסתיים מסע ארוך אותו הובילו אנקי שפיצר ואילנה רומנו וכשעמדנו לדקת דומיה. הרגשנו שהדבר הנכון נעשה והגענו לרגע של פיוס לו ציפינו שנים רבות כל כך".

 

"זה המקום להודות למר תומס בך על שהוביל לשינוי זה והביא את הוועד האולימפי הבינלאומי לציין את זכר הנרצחים ולזכור את האירוע הנורא שהתרחש בעת המשחקים במינכן. העובדה שטקס זה יתקיים גם במשחקי טוקיו 2020 מבטיחה שאזכור האירוע יהיה מעתה חלק מתוכנית המשחקים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שורץ
יגאל כרמי
צילום: ראובן שורץ
מומלצים