שתף קטע נבחר

צילום: AP

הזוג נתניהו לאבו מאזן: "מצפים לארח אותך בביתנו"

בני הזוג נתניהו שוחחו עם יו"ר הרשות הפלסטינית שהגיע להלווייתו של פרס. עוד קודם לכן פרצה מחלוקת על מקום מושבו של אבו מאזן בין משפחתו של פרס למארגנים

 

 

 

שרה נתניהו, רעייתו של ראש הממשלה, הזמינה את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לביקור בבית ראש הממשלה. "אני כל כך מאושרת", אמרה נתניהו לאבו מאזן שהגיע להלווייתו של נשיא המדינה המנוח שמעון פרס. "אני מצפה לארח אותך בביתנו". אבו מאזן השיב, ואמר: "עבר הרבה זמן". נתניהו השיבה: "אנחנו מחכים לזה". ראש הממשלה הודה לו על שהגיע להלוויה: "תודה שבאת, אדוני הנשיא. אנו מעריכים זאת מאוד".

 

  

בני הזוג נתניהו עם אבו מאזן (צילום: לע"מ) (צילום: לע
בני הזוג נתניהו עם אבו מאזן(צילום: לע"מ)
 

עוד קודם לכן, רגע לפני הלוויה התגלעה הבוקר מחלוקת בין בני משפחתו לבין מארגני האירוע סביב מקום ישיבתו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

 

המשפחה דרשה שהמנהיג הפלסטיני יישב בשורה הראשונה מול הבמה. משרד החוץ ומשרד התרבות והספורט, שמפיקים את האירוע, החליטו להושיב את אבו מאזן בשורה הראשונה, אך בצד. בראש הוועדה המארגנת עומדת השרה מירי רגב.

 

  

יו"ר הרשות הפלסטינית בהר הרצל (צילום: עידן ארבלי) (צילום: עידן ארבלי)
יו"ר הרשות הפלסטינית בהר הרצל(צילום: עידן ארבלי)


 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

באי טקס ההלוויה בירושלים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
באי טקס ההלוויה בירושלים(צילום: גיל יוחנן)

 

המשפחה הבהירה למארגנים שהיא רואה באבו מאזן אורח פרטי שלה ולא של משרד החוץ. בסופו של דבר ישב אבו מאזן לצד שר החוץ המצרי בצדה של השורה הראשונה.

 

הלווייתו של פרס נערכה בהר הרצל בירושלים. הטקס התנהל בשני חלקים - בחלק הראשון השתתפו 5,000 איש בטקס פרידה ברחבת קבר הרצל, שם הונח ארונו של פרס ונישאו ההספדים. בחלק השני, טקס הקבורה בחלקת גדולי האומה שבו נאמרו התפילות, השתתפו 500 איש בלבד.


פורסם לראשונה 30/09/2016 09:20

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לע"מ
אבו מאזן ובני הזוג נתניהו בהר הרצל
צילום: לע"מ
מומלצים