שתף קטע נבחר

יש תאריך: בריטניה תפרוש מהאיחוד ב-2019

תרזה מיי הודיעה כי ממשלתה תפעיל את סעיף 50 של אמנת ליסבון, המוציא לדרך את תהליך הפרישה מהאיחוד האירופי, עד סוף מרס הקרוב. מאותו הרגע יהיו לה שנתיים להגיע להסדר על תנאי הפרישה

ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי הודיעה היום (א') כי בכוונתה להתחיל את תהליך העזיבה של בריטניה את האיחוד האירופי עד לסוף חודש מרס הקרוב – ונתנה בכך רמז משמעותי ראשון ללוח הזמנים של פרישת בריטניה מהאיחוד, פרישה שתגדיר מחדש את קשריה של לונדון עם שותפת הסחר הגדולה ביותר שלה.

 

מיי, נזכיר, עלתה בעצמה לשלטון בבריטניה אחרי שראש הממשלה ממפלגתה דיוויד קמרון החליט להתפטר משום שאזרחי ארצו הצביעו במשאל עם ביוני האחרון – בניגוד לעמדתו – בעד עזיבת האיחוד האירופי. מאז הופעל עליה לחץ להבהיר כיצד ומתי תתבצע בדיוק הפרישה מהאיחוד האירופי, ואילו היא הקפידה רק לומר "ברקסיט פירושה ברקסיט" – משפט שמטרתו להבהיר שמיי תכבד את רצון העם ובריטניה תפרוש מהאיחוד.

תרזה מיי. הפרישה יוצאת לדרך (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
תרזה מיי. הפרישה יוצאת לדרך(צילום: gettyimages)

כדי לפרוש מהאיחוד האירופי צריכה ממשלת בריטניה להשתמש בסעיף 50 באמנת ליסבון של האיחוד, והוא ייתן לה תקופה של שנתיים להגיע במהלכה להסדר על תנאי עזיבתה את האיחוד. זה צפוי להיות ההסדר המסובך ביותר באירופה מאז מלחמת העולם השנייה.

 

בריאיון ל-BBC אמרה היום מיי כי תהליך הפרישה יחל לפני סוף חודש מרס הקרוב, ופירוש הדבר שהוא אמור להסתיים עד קיץ 2019. "עכשיו כשבאיחוד האירופי יודעים מה הולך להיות לוח הזמנים שלנו, אני

מקווה שנוכל לקיים עבודת הכנה מסוימת כך שיהיה לנו תהליך חלק יותר של משא ומתן", אמרה מיי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: gettyimages
ראש משלת בריטניה. עכשיו אפשר להתחיל
צילום: gettyimages
מומלצים