שתף קטע נבחר

מטוס קל נחת על הגחון בשדה דב, אין נפגעים

תקלה במערכת הגלגלים הקדמיים של המטוס היא שגרמה לתאונה. שלושת נוסעי המטוס, ובהם הטייס, הצליחו לחלץ את עצמם ללא פגע. לפני חמש שנים קרסה מערכת הגלגלים הימנית של אותו מטוס

המטוס הקל לאחר הנחיתה בשדה דב, הבוקר (צילום: רועי אלדור) (צילום: רועי אלדור)
המטוס הקל לאחר הנחיתה בשדה דב, הבוקר(צילום: רועי אלדור)

מערכת הגלגלים הקדמיים של מטוס קל שביצע הבוקר (ב') נחיתה בשדה דב בתל אביב קרסה – והמטוס נחת על הגחון. שלושת נוסעי המטוס, ובהם הטייס, חילצו את עצמם ללא פגע ונציגים מטעם חוקר התאונות הראשי במשרד התחבורה פתחו בחקירת האירוע, שבנס הסתיים ללא נפגעים. לפני חמש שנים קרסה מערכת הגלגלים הימנית באותו המטוס.


 (צילום: רועי אלדור) (צילום: רועי אלדור)
(צילום: רועי אלדור)

המטוס, מסוג פייפר אצטק, שנחת בשדה דב, נחת על הגחון בעקבות קריסה של מערכת הגלגלים הקדמית. כוחות חירום של רשות שדות התעופה הוזנקו למסלול הנחיתה אך במזל שלושת נוסעי המטוס הצליחו לחלץ עצמם מהמקום בשלום. נציגים מטעם החוקר הראשי במשרד התחבורה הגיעו לזירת התאונה והחלו לחקור את נסיבות האירוע.

 

המטוס המריא הבוקר משדה דב, ולאחר הנחיתה בשדה היה אמור להמריא להרצליה בהמשך היום. כל המערכות הבטיחותיות במטוס לא התריעו על תקלה, אולם ברגע שהמטוס נגע במסלול הנחיתה, קרס כן הנסע הקדמי והמטוס המשיך בתנועה על המסלול כשהוא על הגחון.

 

מטוס הפייפר, מודל 1978, היה מעורב בשנת 2011 באירוע בטיחותי שבמהלכו קרסה מערכת הגלגלים הימנית שלו בעקבות תקלה של הטייס. מדו"ח החקירה עלה כי הטייס ביצע "נחיתה עם רוח צד חזקה בטכניקה של הכנסת החרטום לרוח תוך החלקת המטוס", שגרמה לכך ש"הופעלו על בורג עומסי צד מנוגדים שגרמו לגזירתו". בתאונה למעשה נשבר אחד הברגים במערכת הגלגלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי אלדור
המטוס בשדה דב, הבוקר
צילום: רועי אלדור
מומלצים