שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  איך אוכלים ראש של דג בצורה דיפלומטית
  אמריקנים, נורווגים, תאילנדים וצרפתים: זו לא התחלה של בדיחה, אלא תיאור מצבת הסגל הדיפלומטי בארוחות ראש השנה. כך בילו השגרירים ובני משפחותיהם את היום הראשון בשנה היהודית

  הסגל הדיפלומטי האמריקאי חוגג בבית משפחת דרכלר בחולון ()
  הסגל הדיפלומטי האמריקאי חוגג בבית משפחת דרכלר בחולון

   

  הסגל הדיפלומטי הזר בישראל לא נשאר לבד בחג: 17 דיפלומטים מ-8 מדינות התארחו בארוחות חג שונות ברחבי הארץ, ביוזמה מקורית של המנהיגות הצעירה של הוועד היהודי-האמריקאי (AJC).

   

  << הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

   

  בין הדיפלומטים, כאלה שעבורם זו הייתה חגיגת ראש השנה הראשונה בחיים. דיפלומטים מארצות הברית, קולומביה, קפריסין, תאילנד ומדינות נוספות נסעו למשפחות בתל אביב, הרצליה, חולון והר אדר לחגוג עמן את החג.

   

  קראו עוד בערוץ היהדות :

   

  אלנור גסנוב, נספח התרבות והכלכלה של שגרירות נורווגיה שהתארח בתל אביב, סיפר כי חוויית ראש השנה אצל משפחה ישראלית הייתה ״חוויה מיוחדת שהשפיעה עליי", כדבריו. "לא אשכח את זה״.

   

  "תרומה לדיפלומטיה הישראלית"

  הילה דרכלר, חברת המנהיגות הצעירה של הוועד היהודי-האמריקאי (AJC), הייתה בצד המארח, ובביתה שבחולון חגג זוג דיפלומטים אמריקאים. ״שמחנו מאוד לארח את הזוג האמריקאי, ולתת להם הצצה לתרבות ולחגים היהודיים", אמרה. "אין ספק שלכל מפגש כזה יש תרומה לדיפלומטיה הישראלית והאמריקאית ברמה האישית והציבורית".

   

  סגל האיחוד האירופי הגיע להר אדר ()
  סגל האיחוד האירופי הגיע להר אדר

   

  "מעבר לכך", הוסיפה דרכלר, "אנחנו אוהבים לארח ולהכיר חברים חדשים, ועל הדרך גם להראות צדדים שונים של ישראל״.

   

  סא"ל (מיל') אביטל ליבוביץ', מנכ"ל הוועד היהודי-האמריקאי (AJC) בישראל הסביר כי "אירחנו את הדיפלומטים על מנת להציג להם את פניה היפות והמגוונות של החברה בישראל, ואין הזדמנות מתאימה לכך מאשר ראש השנה היהודי המסמל אחדות ונתינה".

   

  מצרפת ונורווגיה - לתל אביב ()
  מצרפת ונורווגיה - לתל אביב

   

  הוועד היהודי-האמריקאי (AJC) הוא ארגון א-פוליטי שפועל לקידום האינטרסים של ישראל והעם היהודי ברחבי העולם, באמצעות קשרי ממשל ודיפלומטיה, כבר מעל ל-110 שנים.

   

  תיירים בבית הח"כים

  במסגרת החיבורים הבלתי שגרתיים, לקחו על עצמם גם שרים וחברי כנסת לארח בחג – שם היו אלה משתתפי תוכנית "מסע" שמצאו את עצמם בבתיהם של ארבע ח"כים ושר אחד, במסגרת "אמץ משתתף מסע לחג".

   

  קולומביה, תאילנד ואורוגוואי - בבית משפחת קקון בהרצליה ()
  קולומביה, תאילנד ואורוגוואי - בבית משפחת קקון בהרצליה

   

  השר להגנת הסביבה, לירושלים ולמורשת, זאב אלקין, יו"ר הקואליציה, דוד ביטן, ח"כ מיקי לוי ("יש עתיד") וח"כ וסגן יו"ר הכנסת, יואל חסון ("המחנה הציוני) אירחו משתתפים "מסע" שזה מקרוב הגיע ארצה, במטרה לחזק את מעורבותם בהגנה על ישראל.

   

  במהלך שהותם בארץ מקבלים צעירי "מסע", מייסודה של המשלה והסוכנות היהודית, כלים אשר יסייעו להם לשמש כשגרירים של מדינת ישראל לכשיחזרו לארצות מוצאם. השנה צפויים להגיע לישראל קרוב ל-13 אלף צעירים יהודים מכל העולם במסגרת הפרויקט, לחוויית התמחות, התנדבות ולימודים אקדמיים, ובעיקר כדי להפוך את הסיפור הישראלי גם לחלק מסיפור חייהם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים