שתף קטע נבחר

חסד לחסידה: גמ"ח צימר לזוגות מאותגרי פוריות

מלי ולוי סגל ראו את הקושי של חבריהם המצפים לילד, והחליטו לפתוח את ליבם וביתם - תרתי משמע: הם בנו "צימר חברתי" מפנק שמטרתו לתת הפוגה לזוגות מאותגרי פוריות ולמעוטי יכולת כלכלית. אחרי שנגמר הכסף הפרטי שלהם - הם פונים לעזרת עם ישראל ב"הדסטארט"

 

 

הרבה פרויקטים חברתיים ראה ההדסטארט, אבל כזה עוד לא היה: זוג עם שלושה ילדים החליט לבנות "צימר חברתי" – מקום מפנק ויפהפה, המיועד בראש ובראשונה לזוגות מאותגרי פוריות, ואחר כך לזוגות מעוטי יכולת.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 • מיוחד: מפת יהודי העולם, התשע"ז

   

  "אנחנו רואים ומכירים חברים טובים שחווים את הקושי יום-יום, שעה-שעה", הצהירו מלוי ולוי סגל, משהחליטו להקדיש את ביתם למען הזולת. "עבורם, לצאת לחופשה במחיר שפוי, בתוך כל הלחץ שבו הם נתונים והציפייה המתישה – זה עניין כמעט בלתי אפשרי, ולפעמים פשוט נשכח".

   

  קראו עוד בערוץ היהדות :

   

  עד כה ממתינים למבקרים ביישוב היפהפה מעלה אפרים שבבקעת הירדן, ארבעה קירות, שירותים יפים ובית כמעט-כמעט גמור. אפילו שם יש לצימר: "נוף הבקעה", אלא שהזוג שהקדיש את כספו ומרצו (תרתי משמע, לוי סגל בונה את המקום בשתי ידיו) עבור המיזם – גילה כי חסרים עדיין כ-63 אלף שקלים, ופנה לעזרת עם ישראל ב"הדסטארט".

   

   

  "התחלנו עם התקציב שלנו", מספרת מלי סגל ל-ynet. "עבדנו על זה ושילמנו מכספנו, ואפשר לראות שהצימר בחלקו בנוי. עכשיו נגמר התקציב, ולכן פנינו להדסטארט. אנחנו לקראת סיום של הגיוס, ואנחנו זקוקים לעם ישראל בשביל שבאמת כל הדבר הזה ייצא לפועל. בלי זה לא נצליח לסיים את השיפוץ, ולהתחיל במפעל הגדול הזה".

   

  "אנחנו מאמינים באנשים"

  הגיוס עומד על קרוב ל-40 אלף שקלים, ועוד חמישה ימי נותרו לסיום המיזם (ניתן לתרום כאן). "כל הרעיון הזה נולד בזמן שחיפשנו מקום לגור. חשבנו שיהיה לנו איזשהו מקום להכנסת אורחים. עדיין לא ידענו בדיוק איך נעשה את זה. בעלי הגה את הרעיון, והחלטנו להקים צימר חברתי, שיהיה מיועד בעיקרו לזוגות מאותגרי פוריות, ולזוגות שמוגבלים כלכלית וגם לכל עם ישראל - אבל בעיקר בעיקר לזוגות האלה".

   


 • או-טו-טו מושלם ()
  או-טו-טו מושלם

   

  הזוג סגל מתכוון לתת את מיטב הפינוק למי שצריכים את זה באמת, ולבקש מהאורחים לתת כפי יכולתם לתחזוק המקום בלבד, ללא כל כוונות רווח.

   

  אתם לא חוששים שינצלו אתכם?

     "זה מדהים לשמוע את השאלה הזאת כל הזמן מחדש. אנחנו מאמינים באנשים, כך בפשטות. לא חושבים שיהיה פה מישהו שישחק איתנו, או ינצל אותנו. זו לא המטרה שלנו, ואני מקווה שלא של אנשים אחרים.

   

  "זה ממש חסד לזוגות שבהחלט צריכים את זה. כמובן שאם נוכל גם לפנק את שאר עם ישראל, נשמח מאוד. אנחנו באמת מאמינים באנשים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים