שתף קטע נבחר

עיריית תל אביב רשמה 204 דוחות חניה לנכה

לאורך שנים נאלץ תושב העיר לסור שוב ושוב לעירייה כדי לבטל דוחות חניה שנרשמו לו חרף תו נכה במכוניתו. ביהמ"ש קבע: הוא יקבל 500 ש' על כל דוח

בית משפט השלום בתל אביב קבע לאחרונה שעיריית תל אביב תשלם 500 שקל על כל אחד ממאות דוחות אשר נרשמו לחובת תושב נכה, שנאלץ להחנות את מכוניתו על המדרכה בשל מצוקת מקום בסביבת ביתו. השופטת אושרי פרוסט-פרנקל קבעה שהוא יפוצה על עוגמת הנפש והטרחה שנגרמו לו כשנאלץ שוב ושוב לבטל את הדוחות.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

מדובר בסכסוך משפטי שני בין התובע לבין העירייה. הקודם התייחס ל-14 דוחות שנרשמו לו בשנים 2014-2008, שעל כל אחד מהם הצליח לקבל פיצוי של 1,800 שקל בבית משפט לתביעות קטנות. אלא שלטענתו העירייה המשיכה לרשום לו דוחות חניה נוספים גם לאחר מכן, והוא שוב נאלץ לצאת למאבק מיותר לביטולם.

 

בתביעה הנוכחית הוא ביקש לפסוק לו פיצוי זהה לזה שנפסק בבית המשפט לתביעות קטנות על 204 דוחות אחרים שהעירייה רשמה לו לאורך השנים, ולאחר מכן ביטלה אותם.

 

העירייה טענה מנגד שמדובר בדוחות שניתנו לפני 2008 ולכן חלה עליהם התיישנות. היא הוסיפה שהתביעה מופרכת ומוגזמת ושאין זכות לפיצוי על כל דוח שניתן בגין חניה שלא כדין.

 

אבל השופטת אושרי פרוסט-פרנקל קבעה כי הצדק עם התובע, שהציג תו נכה תקף המקנה לו את הזכות להחנות את מכוניתו בסמוך לביתו, כל עוד אינו פוגע בסדר הציבורי.

 

היא קבעה שכבר לאחר ההליך הקודם היה על העירייה לבחון את דרך התנהלותה מול התובע ולהימנע מלהטיל עליו קנסות נוספים ולא מוצדקים.

 

"סבורני כי העירייה התרשלה כאשר המשיכה לתת דוחות לרכבו של התובע שעליו מוצמד תו נכה, לאחר חזרתה בה מדוחות קודמים באותו עניין", נכתב בפסק הדין.

 

עם זאת, השופטת פרוסט-פרנקל הסכימה שייתכן שחלק מהדוחות שנתבע בגינם פיצוי כבר התיישנו. היא ציינה כי תחילת ההתיישנות חלה ממועד הביטול של כל דוח ודוח בנפרד, והעירייה תצטרך לפצות את התובע רק על דוחות שבוטלו ולא התיישנו עדיין.

 

סכום הפיצוי לכל דוח יעמוד על 500 שקל בגין הטרדה, הטרחה ועוגמת הנפש שנגרמו לתובע שנאלץ לטפל בביטול. בנוסף חויבה העירייה לשלם לתובע הוצאות שכר טרחת עו"ד בסך 5,000 שקל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים