שתף קטע נבחר

כיתוב מצבה עורר סערה: "הכסף לא שולם"

אזרח שהיה בהלווית אמו של חברו צילם מצבה שעליה נכתב: "לידיעת המשפחה, הכסף לא שולם עבור המצבה". הפוסט שפרסם עורר סערה ובעקבותיו הורה השר לענייני דתות להסיר את הכיתוב

 

כך נראתה המצבה לפני שהוסר הכיתוב ()
כך נראתה המצבה לפני שהוסר הכיתוב

אין גבול: פוסט שפרסם אזרח בפייסבוק עורר סערה ברשתות החברתיות לאחר שבו הוצגה מצבה בבית העלמין החדש בלוד שעליה נכתב: "לידיעת המשפחה, הכסף לא שולם עבור המצבה".

 

את הפוסט פרסם אזרח בשם איציק אוזנה, שהיה בהלווית אמו של חברו, בעמוד המועצה הדתית עמק לוד: "אין גבול?מדוע אתם מאפשרים לקבלן כזה או אחר לתת ביטוי באופן כזה לתסכולו?", כתב אוזנה בפוסט. "בשביל זה יש בתי משפט. מדוע אתם מאפשרים את הענשת המת?".

המצבה לאחר שהכיתוב הוסר (צילום: אסף זגריזק) (צילום: אסף זגריזק)
המצבה לאחר שהכיתוב הוסר(צילום: אסף זגריזק)

אוזנה כתב עוד כי "אני נוטה להאמין שהתשלום בגין המצבה לא בוצע עקב קושי כלכלי של המשפחה. קורה. בואו נעשה כזה דבר: אתם תדאגו שהכיתוב המקומם הזה יוסר, ואני אסדיר את התשלום הנדרש למצבה".

 

הפוסט זכה למאות שיתופים ולייקים והובא גם לידיעת המשרד לשירותי דת. במשרד מסרו בתגובה: "הכיתוב על המצבה נעשה על-ידי קבלן המצבות ובאחריותו. אין קשר בין חברת קדישא/המועצה הדתית לכיתוב. עם זאת, המשרד בהוראת השר דוד אזולאי יבדוק מה עומד מאחורי הדברים ונבקש להסיר את הכיתוב מטעם ביזיון המת". הבוקר הוסר הכיתוב מהמצבה.

 

בשיחה עם ynet הביע אוזנה סיפוק מהסרת הכיתוב: "מה שחשוב זה שזה עבד. אני מקווה שמקרים כאלו לא יחזרו".

 

לדבריו, השר לשירותי דת הבטיח לו בשיחת טלפון לאחר פרסום הפוסט ש"הכיתוב יימחק עוד באותו היום". בנוסף, סיפר כי הוא מתכוון לברר מיהו אותו קבלן ולשלם לו על העבודה בלי קשר למה שעשה: "אם הוא אידיוט, שיהיה אידיוט שקיבל כסף על מה שעשה. אני לא שופט אף אחד".

 

בתוך כך פרסם ראש עיריית לוד יאיר רביבו פוסט בפייסבוק ואיים לפרסם את שמו של הקבלן: "לאחר שיאותר בעל עסק המצבות, אני שוקל לפרסם את שמו. אדם כזה לא ראוי לעבוד במקום מקודש, שבו נחוצה רגישות גבוהה. יש מספיק דרכים חוקיות לקבל את השכר עבור עבודתך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים