שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קופיקס: התלונן על מחיקת שעות - ופוטר
  העובד הבחין כי במערכת הרישום הממוחשבת מתבצעים שינויים לרעת העובדים, וטוען כי מנהל הסניף אמר כי אינם מעוניינים לשלם שעות נוספות ולכן התבצעה ההורדה. בהמשך זומן לשימוע ופוטר. הנהלת הרשת: "מדובר בעובד שעשה דין לעצמו ודיווח על שעות נוספות שלא אושרו"

  טענות על "גניבת שעות" בסופר קופיקס: עובד לשעבר בסופר קופיקס טוען כי מנהל הסניף הודה כי שינה את רישום שעות העבודה של העובדים, כדי להימנע מתשלום שעות נוספות.

   

  כתבות נוספות בערוץ הקריירה

  מנכ"לי היי-טק: מחסור בעובדים, הענף בהאטה

  הסיכוי של אישה בדואית למצוא עבודה - קלוש

  עובדת יומנגס: "שף שהטריד אותי פוטר - והוחזר לעבודה"

   

  ר' עבד כאחראי משמרת בסופר קופיקס בראשון לציון כ-4 חודשים, ובדומה לכלל העובדים, שעות העבודה שלו נרשמו באמצעות טביעת אצבע, והמידע הועבר לתוכנת מחשב. כאחראי משמרת, לר' הייתה גישה לרישומי השעות, ולקראת סוף חודש ספטמבר הבחין כי התבצעו שינויים לכלל העובדים ברישומי השעות באופן ידני, ולא על פי שעון הנוכחות, אשר לטענתו הביאו לקיצור זמן העבודה של העובדים, לעומת מה שעבדו בפועל.

   

   (צילום: מירב קריסטל) (צילום: מירב קריסטל)
  (צילום: מירב קריסטל)

   

  השינוי התבצע מהמחשב בו עבד ר' וחוץ ממנו, רק למנהל הסניף הייתה גישה למערכת הנוכחות במחשב. ר' סיפר ל-ynet כי השינוי חל "תמיד בסופי משמרות - חצי שעה פה, שעה שם, חמישים דקות פה. כשיצאתי ב-11, היו מורידים לי ל-10 וחצי או ל-10".

  רישום השעות של ר', בעיגול - השעות ששונו באופן ידני ()
  רישום השעות של ר', בעיגול - השעות ששונו באופן ידני

  "זו הוראת המערכת"

  ר' פנה למנהל הסניף וזה הודה בטענות. "הוא אמר לי שזו הוראת המערכת - אין אפשרות לקבל שעות נוספות ולכן הם מורידים, וביקש לשמור את זה בינינו, עוד לפני השיחה הזאת הוא היה אומר לי לשים את האצבע (לדווח על סיום יום עבודה - נ"י) אבל להמשיך לעבוד".

   

  על פי ר', מאותו רגע שהתלונן על השינוי, נתקל ביחס מזלזל ומשפיל מצד המנהל.

   

  לאחר מכן, ר' פנה למנהל האזור וסיפר על טענותיו, אך לא זכה להתעניינות. "הוא אמר לי שאני צריך לפתור את זה מול מנהל הסניף". שבוע לאחר מכן זומן לשימוע ופוטר מעבודתו.

   

  ר' מבהיר כי לאחר שפוטר, פנה אל העובדים וסיפר להם על שינוי שעות העבודה על ידי המנהל. "העובדים שלי אמרו שחסר להם 350-700 שקל במשכורת, לכל עובד ועובד". בתגובה לדברים, עובדת בסניף סיפרה שהמנהל אמר לה: "יש לי בנק של שעות ואני מוסיף אותם לעובדים הטובים".

   

  מהנהלת רשת קופיקס נמסר: "מדובר בעובד שעקב אי עמידה בנהלי הרשת ובסטנדרטים הנהוגים בה הוחלט להפסיק את עבודתו, כמובן באופן מסודר ועל פי דרישות החוק. העובד בחר לפגוע בשמה הטוב של הרשת תוך הצגת פרטים לא נכונים. הרשת מעסיקה מאות עובדים ברחבי הארץ ופועלת על פי חוק, תוך ביצוע פעולות רבות לרווחת העובדים ולשימורם.

   

  "השעות הנוספות בקופיקס נעשות בתיאום עם המנהל, מדובר בעובד שעשה דין לעצמו ודיווח על שעות נוספות שלא אושרו ולא נצרכו ובהתאם לכך תוקן הדו"ח. רשת קופיקס היא רשת חברתית בראש ובראשונה, מעולם לא פגעה ולא תפגע בזכויות עובדים. העובדים הם חלק מהצלחת הרשת והיא דואגת לזכויותיהם".  


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים