שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  טסלה בדרך לנהיגה אוטונומית מלאה

  טסלה פיתחה מערכת המבוססת על שמונה מצלמות היקפיות, עידכנה את מחשב הניהול והתקרבה צעד נוסף לקראת נסיעה אוטונומית מלאה. המערכת תותקן בכל המכוניות שתייצר מעתה, ותהפוך זמינה לשימוש מיד בתום הניסויים וקבלת האישורים הרגולטורים

  טסלה הכריזה כי פיתחה מערכת חומרה שתאפשר בעתיד יכולת נהיגה אוטונומית מלאה בכל תנאי דרך, ותוצע מעתה בכל דגם שתייצר כולל מודל 3 העתידית. המערכת שפיתחה יצרנית הרכב החשמלי מעמק הסיליקון מתבססת על מערכת היקפית של 8 מצלמות המנטרות 360 מעלות סביב המכונית עד לטווח של 250 מטרים. גם מערכת עיבוד הנתונים שופרה באמצעות 12 חיישנים חדשים, המסוגלים לאתר עצמים למרחק כפול מהמערכת הנוכחית.


  כפי שכבר פרסמה טסלה, הרדאר הצופה לפנים שופר עם יכולת זיהוי "הד רדאר" כך שהוא צופה מתחת למכונית הנוסעת לפנים, ויכול לזהות גם מכשולים גם בתנאי ראות בעייתיים כמו ערפל או אבק. מחשב ניהול חדש ומהיר פי 40, יעבד את כל הנתונים. יעד הנסיעה יקבע על-פי מערכת הניווט, ואם לא הוגדר אחר, ישאב מחשב המכונית א היעד מיומנו המוגדר של בעליה.

  למרות זאת, טסלה מסייגת את פעולת המערכת בכך שנהיגה אוטונומית מלאה תהיה זמינה רק לאחר שתעבור ניסויים ובדיקות, וכי היא כפופה כמובן לאישורים רגולטורים המשתנים בין המדינות בהן משווקת המכונית. על כן עוד לא ניתן לדעת מתי תהיה המערכת המתקדמת זמינה לשימוש. כשזו תאושר, ניתן יהיה לעדכן את התוכנה בענן ולפתוח אותה לשימוש בדגמים המצוידים בחומרה המעודכנת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים