שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הדרכים הכי יצירתיות להודיע על הריון

  תמר התקשרה פעמיים לכל אחד מבני המשפחה להודיע על הריון כי היו לה תאומים בבטן, דודי החביאה את צילום האולטרסאונד בין השרטוטים של השיפוץ ויעל אמרה לבעלה שהיא צריכה לבדוק את הפלאש של המצלמה ושלפה את בדיקת ההריון בזמן הצילומים. נשים מספרות על הרגע המיוחד

  הרגע הזה שאישה מספרת לבני משפחתה שהיא בהריון הוא רגע מרגש ומשמח. אבל יש נשים שהחליטו להיות מקוריות ולספר על ההריון בדרך יחודיות ושונה שגרמה לרגע ההודעה להיות מצחיק ובלתי נשכח.

   

  "כשיצאתי מהרופא, התקשרתי לאבא שלי ואמרתי לו במילים האלה: 'אבא, זאת תמר, תגיד לי מזל טוב, אני בהריון ויש דופק'. הוא היה מאושר, בירך אותי וסיימנו את השיחה. אחרי שניה התקשרתי אליו שוב ואמרתי לו את אותו הדבר. הוא ענה בפליאה: 'אבל הרגע כבר דיברתי איתי, תמר!'. אז עניתי לו: 'אבל זה מזל טוב לתאום השני!'. האמת, שכך עשיתי טלפונים לכל המשפחה", מספרת תמר שילון, בת 37, אמא לתאומים בני 8.5 על הרגע המיוחד.

   

   (צילום: אלבום פרטי)
  (צילום: אלבום פרטי)

  שילון מוסיפה: "כל אחד קיבל ממני שתי שיחות, כדי לתת כבוד לכל אחד מהתאומים. חלקם צחקו, חלקם היו בטוחים שכבר תקפה אותי טפשת ההריון, כי אני מתקשרת אליהם פעמיים בכמה דקות, אבל בסופו של דבר כולם ברכו אותי ואת התאומים. עשיתי את זה כי באמת היה לי חשוב שיתייחסו אליהם כל אחד באופן שווה כבר מההתחלה".

   

  אולי יעניין אותך גם:

  - מתכננת הריון? מספיק עם האלכוהול

  - מצאנו את הנשים שאוהבות ללדת

  - "הבת שלי חיכתה בסבלנות בבטן שאחותי תהפוך למיילדת"

   

  שינויים בצנרת

  גם דודי זוהר, אמא לילדה בת 7 חודשים זוכרת דווקא את הרגע שהיא סיפרה לאביה על ההריון: "חיכינו לילדה הזאת הרבה מאוד זמן, עברנו לא מעט טיפולים וכל מיני פרוצדורות כאלה ואחרות. ההכרזה שלי הייתה בעצם לאבא שלי, כי בעלי ואמא שלי היו מאוד מעורים בכל התהליכים, ברמה שידעו מתי אני אמורה לעבור טיפול ובאיזו שעה. אבא שלי גם ידע שאנחנו מנסים, אבל לא מעבר לכך".

  דודי זוהר: "חיכינו הרבה זמן להריון" (צילום: Britt Tina Margaretha)
  דודי זוהר: "חיכינו הרבה זמן להריון"(צילום: Britt Tina Margaretha)
   

  - אז איך הפתעת אותו?

  "באותו זמן הייתה לי חנות בקניון באר שבע ובמהלך שינויי מבנה בקניון הציעו לי לעבור קומה. אבא שלי בא מתחום הבנייה ולכן עזר לי עם התכנון. יום אחד הגענו כולנו לחלל החדש, עוד לפני כל התיקונים והשיפוצים, הבאתי את כל השרטוטים וביניהם החבאתי צילום אולטרסאונד עם התינוקת החדשה. ישבנו אבא שלי, אמא ובעלי, כולם עזרו לי עם החנות, אמא ובעלי לא נושמים ממתח כדי לראות איך אני אציג את זה לאבא. ואז בין שרטוט לשרטוט אני מראה לו את האולטרסאונד ואומרת: 'אבא, תראה, יש כאן שינוי בצנרת'. הוא הבין מהר מאוד ושמח, כי ידע כמה חיכינו לילדה הזאת".

   

  הפתעה מול המצלמה

  יעל ברזילי, אמא לשלושה ילדים, זוכרת איך הודיעה לבעלה לפני יותר מעשרים שנה על ההריון שלה: "הייתי בת 31. אני צלמת ובדיוק קיבלתי אז פלאש חדש. אמרתי לבעלי שאני רוצה לנסות אותו עליו. הנחתי את המצלמה על החצובה במצב שמצלם בהשהייה של עשרים שניות ואז עוד השהייה של עשר שניות. נעמדנו מול המצלמה ושלפתי את בדיקת ההריון. כך יצא שבתמונה הראשונה אני מראה לבעלי המופתע את הבדיקה והוא לא מבין מה אני רוצה ממנו ובתמונה הנוספת רואים אותו מתפוצץ מצחוק והתרגשות".

  הפלאש עבד דווקא טוב (צילום: אלבום פרטי)
  הפלאש עבד דווקא טוב(צילום: אלבום פרטי)
   

  מקל בתוך הספר

  הדס וזיו בראונר הם הורים לילד בן שמונה חודשים ונשואים שלוש שנים. "כשהחלטנו שאנחנו מוכנים להיכנס להריון, כמו כל זוג שרק מתחיל, היינו לחוצים כשזה לא קרה מיד", מספרת בראונר. "באותו חודש, כשגיליתי שהמחזור החודשי שלי מתעכב, קניתי בדיקת הריון והתוצאה יצאה שלילית. ניסינו לא להתבאס ואמרנו לעצמנו שלא נורא, בחודש הבא. ועדיין, הרגשתי קצת שונה, אבל סמכתי על הבדיקה. אחרי מספר ימים, כשהבנתי שהמחזור עדיין לא טורח להגיע, עשיתי בדיקה נוספת. זה היה ביום חתונתם של החברים הטובים שלנו, יום מאוד עמוס, אבל אמרתי לעצמי: 'לפני שאת שותה אלכוהול ומשתוללת, תבדקי, ליתר ביטחון'. בלי ציפיות גדולות קניתי בדיקה, לקחתי אותה לשירותים ובלי לחכות לתוצאה נכנסתי למקלחת. אפילו לא חשבתי מה יכול כבר לצאת, הרי לפני כמה ימים הייתה כבר תוצאה שלילית".

  הדס וזיו בראונר: "היינו בעננים" (צילום: אלבום משפחתי)
  הדס וזיו בראונר: "היינו בעננים"(צילום: אלבום משפחתי)
   

  - ומה קרה אחרי המקלחת?

  "אחרי המקלחת והתארגנות פתאום נזכרתי שהמקל של הבדיקה נשאר בחדר האמבטיה. בדקתי וראיתי - שני פסים! זיו בדיוק היה בדרך הביתה מהעבודה, אז רצתי מהר לחנות הספרים הקרובה וקניתי לו ספר בשם 'מזל טוב, אתה בהריון!'. כשהוא הגיע, נתתי לו את הספר. הוא קלט מהר מה קורה כאן ומאוד התרגש. בחתונה באותו יום היינו בעננים, כמובן לא שתיתי אלכוהול, אבל השתוללנו, רקדנו ושמחנו".

   

  התזמון המתאים

  "הרגע בו אישה מגלה שהיא בהריון רצוי הוא משמעותי, מרגש ומטלטל. זהו רגע הנחקק בזכרוננו ומלווה אותנו בהמשך", אומרת מיכל יניב-פיינברג, פסיכולוגית קלינית. "נשים רבות רוצות לחלוק את הידיעה המרגשת בדרך שתהיה דומה ככל האפשר לחוויה הראשונית שלהן ומחפשות דרך מפתיעה ומקורית שתייצר את אותה התחושה אצל בני הזוג או משפחותיהן".

   

  - מתי הזמן הנכון לספר על הריון?

  "הבחירה מתי לשתף בהריון משתנה בין נשים וזוגות. לעיתים בוחרים לשתף מיד עם הגילוי ולעיתים, משום שבשליש הראשון לצערנו מתרחשות הפסקות הריון בשכיחות יחסית גבוהה, ישנן נשים הממתינות עד לסיומו ולעיתים אף מאוחר יותר, לאחר הסקירה הראשונה, כדי לשתף את המשפחה והחברים.

   

  היכנסו לפייסבוק הורים של ynet

   

  "הבחירה בתזמון מתבססת על התחושה הפנימית של האם, כך שגם אם אנו ׳חושדים׳ בהריון אצל חברה או בת משפחה כדאי לכבד את בחירתה ולהמתין עד שתשתף בעיתוי המתאים והרצוי לה. כשיש ילדים התזמון והדרך בה משתפים בהריון משפיעים גם עליהם. הורים רבים בוחרים להמתין עם השיתוף עד שלב בו ההריון יציב יותר כדי להגן על ילדיהם.

   

  "עוד כדאי להוסיף ולזכור שעם כמה שרגע הגילוי והדרך בה מבשרים על ההריון הם רגעים מרגשים, מדובר בתקופה המתאפיינת ברגשות שונים, שמחה והתרגשות לצד דאגה ובלבול. זוהי רק ההתחלה של רכבת ההרים האמוציונלית שמלווה את ההריון כולו. הרגשות העזים הללו הם טבעיים וחשוב לקבלם כחלק אינטגרלי מהדרך החדשה ההופכת אותנו מזוג למשפחה".

   

  הריון על פי המאיירת Line Severinsen. צפו:

   

      

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלבום משפחתי
  הפתעה! בקרוב תהיה אבא
  צילום: אלבום משפחתי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים