שתף קטע נבחר

5 חברות מסין וחברה מפורטוגל יבנו בישראל

משרדי האוצר והבינוי הכריזו על שש חברות זרות אשר יקבלו אישור לביצוע עבודות בנייה למגורים בישראל. החברות מחויבות לבנות בהיקף של מאות אלפי מ"ר, ויקבלו היתר להעסקת עד 1,000 עובדים זרים

משרדי האוצר והבינוי והשיכון הכריזו היום (ד') על שש חברות בנייה זרות אשר יקבלו אישור לביצוע עבודות בנייה למגורים בישראל. החברות, חמש מסין ואחת מפורטוגל, נבחרו מתוך 50 חברות שהגישו מועמדותן והן עתידות להתחיל לפעול בישראל כבר במהלך השנה הקרובה.

 

לכתבות נוספות בערוץ נדל"ן

 

החברות הזוכות יהיו רשאיות לבנות בישראל בנייני מגורים ולנהל פרויקטים של בנייה למגורים. כמו כן, הן יהיו מחויבות בביצוע היקפי בנייה למגורים של מאות אלפי מ"ר במהלך שהותן בישראל.

 

לפי משרד הבינוי והשיכון, "מדובר בשש חברות בנייה מהשורה הראשונה בעולם, אשר נבחרו לאחר הליך בחירה מוקפד ומחמיר שהוביל המשרד, במסגרתו הוכיחו נסיון בינלאומי בבנייה באיכות גבוהה, יכולת ביצוע בטכנולוגיות מתקדמות ואיתנות פיננסית".

 (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
(צילום: Gettyimages)
 

המשרד יבצע בדיקות מעקב במהלך כל תקופת רישומן של החברות במאגר החברות הזרות, כדי לוודא שכל חברה מבצעת בנייה למגורים בישראל כקבלן מבצע או כיזמיות ב-joint venture (מיזם משותף) עם חברה ישראלית, בהיקף המפורט בקול הקורא.

 

החברות ירשמו במאגר לתקופה של חמש שנים בלבד, עם אפשרות להארכה של שלוש שנים נוספות, על פי שיקול דעת הגורמים המוסמכים לכך במשרד הבינוי והשיכון.

 

שש החברות הזוכות הן:

1. Beijing Construction Engineering Group Co. Ltd

חברה בבעלות ממשלתית סינית אשר עוסקת בתחום הבנייה מאז שנת 1953 ומשרדיה הראשיים ממוקמים בבייג'ינג. היקף ההכנסות של החברה עומד על למעלה משני מיליארד דולר והיא מעסיקה עשרות אלפי עובדים בעולם. החברה ביצעה פרויקטים רבים בתחום הבניה למגורים במספר רב של מדינות בעולם, בין היתר החברה בנתה בסין, ארצות הברית, אנגולה, אוסטרליה, הרפובליקה של קונגו ומאוריציוס.

 

2. Jiangsu First construction Corporation

חברת בניה ותשתיות בבעלות ממשלתית סינית. הנהלת החברה ממוקמת בעיר נאנג'ינג בסין. לחברה מחזור הכנסות של למעלה ממיליארד וחצי דולר. החברה הוקמה בשנת 1949 ולה ניסיון של עשרות שנים בביצוע פרויקטים מורכבים בבנייה למגורים. בין היתר בנתה החברה בנייני מגורים רבי קומות בסין ובסינגפור.

 

3. Everbright International Construction Engeeniring Corporation

החברה ממוקמת בבייג'ינג בסין, והיא בעלת ניסיון רב בבנייה למגורים במספר מדינות כולל בסין, מלזיה וערב הסעודית. כמו כן, ביצעה החברה בעבר פרויקטים רבים בתחום התשתיות האזרחיות השונות. מחזור ההכנסות של החברה עומד על למעלה ממיליארד דולר.

 

4. JiangSu NanTong No. 2 Construction Engineering (Group) Co., Ltd

החברה ממוקמת בעיר ננטונג, מחוז ג'יאנגסו, בסין. עוסקת בבנייה למגורים, בניית תשתיות, הפעלת מנופים ומתקני הרמה בסין, בסינגפור ובקנדה. מחזור ההכנסות של החברה בשלוש השנים האחרונות עומד על למעלה מארבעה מיליארד דולר. החברה הוקמה בשנת 1985 והיא מעסיקה מעל 3,000 מהנדסים ועשרות אלפי עובדים נוספים.

 

5. China Haushi Enterprise Co Ltd

החברה, אשר משרדיה הראשיים ממוקמים במחוז גואנגדונג בסין הוקמה בשנת 1982 והיא בעלת ניסיון עשיר בבנייה למגורים בסין ובהונג קונג. החברה הקימה בשנים האחרונות עשרות פרויקטי בנייה למגורים בהיקף של מעל שני מיליון מ"ר בנוי. מחזור ההכנסות של החברה עומד על למעלה ממיליארד דולר והיא מעסיקה אלפי עובדים.

 

6. Mota Engil Engenharie E Construction, S.A

החברה אשר הוקמה בשנת 2006 ומעסיקה אלפי עובדים, ממוקמת בעיר פורטו בפורטוגל. לחברה ניסיון עשיר בבנייה למגורים בתחום הבניה הרוויה בפורטוגל ומחוצה לה ובין היתר בנתה החברה פרויקטי מגורים בצ'כיה, פולין, ופרו. מחזור ההכנסות של החברה הממוצע בשלוש השנים האחרונות עומד על למעלה מ-400 מיליון דולר.

 

המטרה: הגדלת היצע הדירות וקיצור משך הבנייה

לפי משרדי הממשלה, הכנסת חברות ביצוע בעלות ניסיון בבנייה איכותית וברמות פריון גבוהות צפויה להביא להגדלה של מספר הדירות הנבנות בישראל, לקצר את משך זמן הבנייה באמצעות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ולהגדיל את התחרות בענף.

 

בין תנאי הסף המרכזיים בהן עמדו החברות הנבחרות: מחזור הכנסות שנתי בהיקף של לפחות 300 מיליון דולר בממוצע לשנה מפעילות בענף הבנייה והתשתיות; שיעור מלאי של ציוד וחומרים לבניה של לפחות 30% מכלל הרכוש הקבוע של החברה; ניסיון קודם של ביצוע 15 פרויקטים שונים של בנייה למגורים מחוץ לישראל בהיקף של 3,000 מ"ר לפחות בכל פרויקט כאשר מתוכם לפחות פרויקט אחד שהוא בנין מגורים מעל 15 קומות; ופרויקט אחד לפחות במדינה שאינה "מדינת האם" של החברה ושאינה ישראל.

 

בנוסף, החברות יקבלו היתר להעסקת עד 1,000 עובדים זרים בעבודות רטובות (עבודות שלד ובנאות). במשרדי הממשלה טוענים, כי בכך הן יגדילו את מספר מקומות העבודה עבור יתר עבודות הבנייה כדוגמת חשמל, אינסטלציה, גבס, מיזוג, עבודות תשתית ועוד אשר בהם עוסקים ישראלים.

 

שר האוצר, משה כחלון, מסר: "יש לנו אחריות גדולה והיא לדאוג לדיור לזוגות הצעירים ולהגדלת היצע הדיור בכלל ואנו ממשיכים לעשות זאת בכל דרך אפשרית. הדרך הנכונה להגדיל את מלאי הדירות בישראל הוא על ידי חיזוק שרשרת האספקה: החל מהגוונת חומרי גלם ועד הכנסת חברות בניה חדשות שיאיצו את הבניה בישראל. כוח אדם מיומן ואיכותי הוא אמצעי קריטי להגדלת ההיצע שיסייע לצמצם את הפערים בביקוש".

 

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, הוסיף: "שוק הדיור בישראל סבל בשנים האחרונות ממחסור בכוח אדם, מאיטיות וממשאבים יקרים. החברות הזרות, המיומנות בשיטות בניה ייחודיות, שלא תמיד קיימות בנסיון הישראלי, יביאו גם טכנולוגיות וכוח אדם מומחה בתחומו, כדי לקצר את משך הבניה ולהוזיל עלויות.

 

"העולם היום שטוח, ולכן אימוץ של שיטות וטכנולוגיות, ושיתוף הידע עם הקהילה הגלובאלית יכולות להביא אותנו להישגים רבים בענף הבניה. כל צעד כזה יהיה מלווה בפיקוח הדוק על תקנים, איכות ויציאת וכניסת פועלים באופן מסודר ומוגבל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Shutterstock
אתר בנייה. בקרוב יעבדו פועלים זרים?
צילום: Shutterstock
מומלצים