שתף קטע נבחר

רבנים נגד דוידי פרל: "שישלם את מחיר שתיקתו ויתפטר"

ב"גילוי דעת" שפרסמו, קוראים רבנים ורבניות לראש מועצת גוש עציון, להתפטר מתפקידו בעקבות שתיקתו נוכח הפרסומים על פגיעה מינית - ושתיקתו המתמשכת בנושא : "נבחר ציבור שדבק בו כתם בתחום פגיעה מינית, לא ראוי שימשיך בתפקידו", קבעו. "במקרה בו הוא שותק, עליו לשלם את מחיר שתיקתו"

קוראים לראש מועצת גוש עציון לפרוש: רבנים ואנשי חינוך מוכרים בציונות הדתית, ניסחו עצומה שבה הם קוראים לראש מועצת גוש עציון, דוידי פרל, להתפטר מתפקידו נוכח הפרסומים אודות ההסכם שעליו חתם. "נבחר ציבור שדבק בו כתם בתחום פגיעה מינית לא ראוי שימשיך בתפקידו", קבעו (לקריאת המכתב המלא - היכנסו ).

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

בראשית דבריהם, הבהירו הרבנים ואישי החינוך בישיבות ובמוסדות הדתיים, כי הם מחזקים את ידיהם של "נפגעי ונפגעות עבירות מין באשר הם", וכי סבלם הוא "מקור קלוננו כציבור אשר לא שמע את זעקתכם... ולא השכיל לבער את הפוגעים מקרבו". הם אף מחזקים את ידי פורום "תקנה" ש"עושה את מלאכתו ביושר ובשקיפות מלאה".

 

קראו עוד בערוץ היהדות  

 • החוקרים מתלבטים: מי הרג את גוליית?

  לפעמים הלכות צניעות הן פשוט גזענות/ פרופ' רוחמה וייס

   

  על המכתב חתומים, בין היתר, הרב אוהד טהרלב, ראש מדרשת לינדנבאום בירושלים; הרבנית רחל קרן, ראשת בית המדרש עין הנציב; שמואל שטח, מנכ"ל תנועת נמני תורה ועבודה; ועוד רבנים ורבניות, מרצים לתנ"ך וליהדות במוסדות אקדמיים בארץ. הפרסום מגיע על רקע השמועות על כוונתו של פרל להתפטר, שמועות שטרם קיבלו ביסוס כלשהו.

   

  החותמים מבהירים כי בניגוד לאדם פרטי, "כל נבחר ציבור באשר הוא, צריך לעמוד בקריטריונים מחמירים של ניקיון כפיים".

   

  "לא ראוי שימשיך בתפקידו"

  כזכור, לפני כשלושה חודשים פורסם כי פרל חתם על הסכם ולפיו יעניק פיצויים לאישה שהתלוננה נגדו בגין הטרדה מינית בפורום "תקנה". במהלך הימים שלאחר הגשת התלונה, ביקשו בפורום לברר את העניין עם פרל - אך הוא סירב, ולבסוף חתם על המתלוננת על הסכם במסגרתו ישלם לה מאות-אלפי שקלים, ואף התחייב שלא להתמודד לבחירות הבאות במועצת גוש עציון.

   

  חלק מהמכתב ()
  חלק מהמכתב

   

  מאז הפרסום שומר פרל על שתיקה, וכך גם המתלוננת ונציגי פורום "תקנה". למעט הצהרה שבה טען פרל כי לא פגע מינית מעולם באישה, הוא לא התייחס למקרה עצמו.

   

  בעקבות הפרסומים קמו קולות רבים בקרב הציונות הדתית בכלל, ובגוש עציון בפרט, שטענו כי על פרל להתפטר. ועדת בדיקה שהוקמה בתוך המועצה, קבעה במסקנותיה כי לא ניתן לקבוע מה באמת קרה בין פרל למתלוננת, ומדובר בגרסה נגד גרסה.

   

  אלא שכעת מופץ גילוי דעת שעליו חתומים רבנים ואנשי חינוך מוכרים מהציונות הדתית, ובו הם קוראים לפרל להתפטר: "נבחר ציבור שמסיבות שונות איננו יכול לנקות את הכתם שדבק בו בתחום הפגיעה המינית, אין זה מן הראוי שימשיך לכהן בתפקידו, גם אם נבחר הציבור חף מכל חטא ופשע - הן פלילי והן מוסרי-הלכתי", נכתב בעצומה.

   

  עוד הוסיפו, כי "במקרה בו הוא שותק כך שאין לו אפשרות לנקות את שמו, עליו לשלם את מחיר שתיקתו ולשלם בתפקידו".

   

  החותמים מבהירים בראשית דבריהם כי עמדתם מבוססת "אך ורק על העובדות שהובאו לידיעת הציבור, ולפיהן ראש מועצת גוש עציון חתום על הסכם שילומים לאישה שהתלוננה בפני פורום 'תקנה' כי הטריד אותה מינית", וכי אינם מתיימרים לקבוע איזו מן הגרסאות היא הנכונה.


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי
  דוידי פרל
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים