שתף קטע נבחר

על רקע טענות שהטריד מינית: ראש מועצת גוש עציון התפטר

בעקבות פרסומים לפיהם שילם "דמי שתיקה" לצעירה שהתלוננה כי הטריד אותה מינית, ולאחר שבכירים בציונות הדתית קראו לו להתפטר, הודיע דוידי פרל על עזיבה: "אין כל מניעה להמשך כהונתי, אך משיקולים שונים ובעיקר טובת משפחתי, החלטתי לסיים את תפקידי"

הלחץ הכריע. דוידי פרל, ראש מועצת גוש עציון, הודיע הבוקר (יום ו') כי הוא מתפטר מתפקידו על רקע פרסומים לפיהם שילם "דמי שתיקה" לצעירה שהתלוננה כי הטריד אותה מינית. הודעתו של פרל מגיעה יממה לאחר הפרסום ב-ynet שרבנים ואנשי חינוך מוכרים בציונות הדתית ניסחו עצומה שבה קראו לו להתפטר.

 

"לאחר מחשבות והתלבטויות רבות, החלטתי לסיים את תפקידי כראש המועצה", מסר הבוקר פרל. "החלטה זו אינה פשוטה כלל וכלל לאור המחויבות שנטלתי על עצמי לשרת אתכם נאמנה, כמו גם התמיכה הרחבה שקיבלתי מכם בתקופה האחרונה וכן לאור החלטות המועצה ו-ועדת הבדיקה".

 

"אין כל מניעה להמשך כהונתי". פרל (צילום: אלכס קולומויסקי ) (צילום: אלכס קולומויסקי )
"אין כל מניעה להמשך כהונתי". פרל(צילום: אלכס קולומויסקי )

"למרות כל אלו, ואף כי אין כל מניעה להמשך כהונתי כראש המועצה, משיקולים שונים ובעיקר טובת משפחתי קיבלתי החלטה לסיים את תפקידי לאחר השלמת ואישור תקציב המועצה לשנה הקרובה, וזאת על מנת לאפשר לבא אחרי להשקיע את מירב המאמצים בהמשך רצף העשייה והפיתוח בגוש עציון".

 

על המכתב שפורסם חתומים, בין היתר, הרב אוהד טהרלב, ראש מדרשת לינדנבאום בירושלים; הרבנית רחל קרן, ראשת בית המדרש עין הנציב; שמואל שטח, מנכ"ל תנועת נמני תורה ועבודה; ועוד רבנים ורבניות, מרצים לתנ"ך וליהדות במוסדות אקדמיים בארץ. "נבחר ציבור שדבר בו כתם בתחום פגיעה מינית לא ראוי שימשיך בתפקידו", הבהירו החותמים והוסיפו כי בניגוד לאדם פרטי, "כל נבחר ציבור באשר הוא, צריך לעמוד בקריטריונים מחמירים של ניקיון כפיים".

 

חלק מהמכתב שפורסם ()
חלק מהמכתב שפורסם

כזכור, לפני כשלושה חודשים פורסם כי פרל חתם על הסכם ולפיו יעניק פיצויים לאישה שהתלוננה נגדו בגין הטרדה מינית בפורום "תקנה". במהלך הימים שלאחר הגשת התלונה, ביקשו בפורום לברר את העניין עם פרל - אך הוא סירב, ולבסוף חתם על המתלוננת על הסכם במסגרתו ישלם לה מאות אלפי שקלים, ואף התחייב שלא להתמודד לבחירות הבאות במועצת גוש עציון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
דוידי פרל
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים