שתף קטע נבחר

ארי שביט לא הופיע הערב בערוץ 10

העיתונאי שעיתונאית אמריקנית סיפרה כי הטריד אותה מינית במהלך ראיון לא השתתף בפאנל של התוכנית "שישי" בהנחיית אילה חסון, ובערוץ בודקים כיצד לנהוג בו בהמשך

ארי שביט, עיתונאי "הארץ" שהעיתונאית האמריקנית דניאל ברין האשימה בטור שכתבה כי תקף אותה מינית, לא הופיע היום (ו') בפאנל של מהדורת "שישי" עם אילה חסון בחדשות 10. בנוסף, בחברת החדשות ממשיכים בבדיקה כדי לגבש החלטה לגבי מעמדו הקבוע של העיתונאי בתוכנית.

 

אמש התייחס שביט להאשמות של ברין שלפיהן תקף אותה מינית, ואמר: "את מה שאני ראיתי כחיזור, ברין ראתה כהתנהגות לא הולמת ואף מטרידה מצדי". עוד כתב: "לפני יותר משנתיים וחצי, בפברואר 2014, פגשתי את גברת דניאל ברין לשיחה בלוס אנג'לס. היום אני מבין, בצער, שפירשתי באופן שגוי לחלוטין את האינטראקציה בינינו באותה פגישה. עד שקראתי השבוע את המאמר אותו פרסמה, חשתי שהיה לנו מפגש ידידותי שכלל, בין היתר, גם יסודות של חיזור. לרגע לא חשבתי שמדובר בהטרדה מינית. כמי שמכבד כל אישה וכל אדם, וכמי שסולד מהטרדות מיניות, אני מתנצל מעומק לבי על אי הבנה זו. לא התכוונתי לעשות דבר שאינו מקובל על גברת ברין ובוודאי שלא הייתה לי כל כוונה לגרום לה לתחושת אי נוחות או לפגוע ברגשותיה".

ארי שביט. "פירשתי את האינטראקציה באופן שגוי לחלוטין" (צילום: שגרירות ארה"ב) (צילום: שגרירות ארה
ארי שביט. "פירשתי את האינטראקציה באופן שגוי לחלוטין"(צילום: שגרירות ארה"ב)

ברין פרסמה מאמר באתר "ג'ואיש ג'ורנל" ובו טענה כי עיתונאי ישראלי בכיר תקף אותה מינית בארצות הברית לפני כמה שנים. שמו של העיתונאי לא פורסם בכתבה, והוא תואר, בין היתר, כמי שהיה לו "מבט תאוותני". ל"ידיעות אחרונות" היא סיפרה: "הרגשתי מאוימת איתו".

 

המאמר נכתב כחלק מהמאבק בתקיפות מיניות על רקע הפרסומים על המועמד לנשיאות ארה"ב דונלד טראמפ. ברין סיפרה במאמר כי העיתונאי כתב ספר שהשפיע על השיח בקרב יהדות ארה"ב ומנהיגי קהילות מקומיות רצו לפגוש אותו. "הסכמתי לפגוש אותו, עיתונאי מצטיין מישראל, במלון שלו בסביבות 22:00. הוא היה בארה"ב למשך 48 שעות בלבד", כתבה. "ברגע שהגעתי והנחתי את מכשיר ההקלטה על השולחן בינינו הוא עצר את הראיון שלנו".

דניאל ברין. "הוא אמר "לא חייבים לשכב, אני רק רוצה לחבק" ()
דניאל ברין. "הוא אמר "לא חייבים לשכב, אני רק רוצה לחבק"

היא המשיכה ותיארה את התפתחות העניינים: "'קודם כל', הוא אמר, 'אני רוצה להכיר אותך טוב יותר'. הוא שאל אותי סדרה של שאלות אישיות. הוא רצה לדעת אם הגבר שאיתו הייתי באירוע לספר שלו ערב לפני כן הוא בן זוגי. השאלות שלו גרמו לי להרגיש לא בנוח. האיש היה נשוי עם ילדים ודמות ציבורית, הנחתי שאני בטוחה, אבל אחרי שהשבתי על אחת משאלותיו בדרך שריגשה אותו, הוא התגנב אליי כמו חיה, תפס את כף ידי ומשך אותי אליו. הפניתי את פניי שמאלה והרכנתי את ראשי כדי להימנע מפיו. 'אני לא מבינה', אמרתי לו. 'אמש, מול כולם, דיברת כל כך באהבה על אשתך'. 'יש לנו הסכם', הוא השיב. 'אין לך ילדים?', שאלתי. הוא הביט בי בחיוך נכלולי. 'כן', אמר. 'ואני עדיין לא סיימתי'".

 

העיתונאית האמריקנית סיפרה עוד כי העיתונאי הישראלי הציע לה לעלות לחדר שלו, רק לרגע, אבל היא השיבה שהיא לא חושבת שזה רעיון טוב. "אנחנו לא חייבים לשכב", הוא אמר. "אני רק רוצה לחבק אותך". ברין ציינה במאמר כי העובדה שהרעיון לקיים יחסי מין בכלל עלה במהלך פגישה מקצועית היא "לא שפויה".


פורסם לראשונה 28/10/2016 16:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שגרירות ארה"ב
ארי שביט ודניאל ברין
צילום: שגרירות ארה"ב
מומלצים