שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מעצמת הפינטק העולמית הבאה? הפלטפורמה הישראלית המאפשרת לראשונה לתת ולקחת הלוואות בין אנשים ממדינות שונות
  ענף הפינטק, המביא את המהפכה הדיגיטלית לתחום השירותים הפיננסיים, צובר תאוצה גלובלית מסחררת בשנים האחרונות. וכמו בכל תחום טכנולוגי, ישראל נמצאת בחוד החנית: סטארט-אפים ישראלים כגון BillGuard, Fundbox ו-Payoneer, מגייסים עשרות מיליוני דולרים וכובשים את העולם. כעת, גם הפלטפורמה הישראלית Blender, הפועלת בתחום ההלוואות בין אנשים (P2P), פרצה את הגבולות והיא מציעה הלוואות בין משתמשים ממדינות שונות. כיצד בלנדר לוקחת חלק במהפכה הטכנולוגית-פיננסית שישראל מפיצה לכל עולם?

  ישראל נחשבת מעצמת היי-טק בקנה מידה עולמי, ולכן לא מפתיע לגלות שהיא חלק ממובילות המהפכה הדיגיטלית גם בתחום הפינטק, המפתח פתרונות טכנולוגיים בתחום השירותים הפיננסים ומהווה אחד מהתחומים הלוהטים ביותר נכון להיום. סטארט-אפים מישראל נותנים גאווה רבה לשוק ההיי-טק הישראלי, מגייסים עשרות מיליוני דולרים ומפתחים פתרונות טכנולוגיים הנמצאים בשימוש בכל העולם.

   

  חלק מהחברות הישראליות המובילות בשנים האחרונות הן Fundbox, הפועלת בתחום ניהול החשבוניות, אשר גייסה 40 מיליון דולר לפני כשנה, BillGuard, שפיתחה טכנולוגיה לניהול הוצאות ונמכרה לפני מספר חודשים בכ-50 מיליון דולר,ו-Payoneer, פלטפורמת התשלום הישראלית הפועלת ב-200 מדינות בעולם, שגייסה ממש לאחרונה סכום מדהים של 180 מיליון דולר.

   

  חלק ניכר מהמוצרים והשירותים החדשניים בתחום הפינטק שם לראשונה את הכוח האמיתי בידיו של המשתמש, ולוקח את ההגמוניה מידי הבנקים והמוסדות הפיננסיים. חברות הסטארט-אפ בתחום רותמות את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר לשירות עולם הפיננסים, משפרות את השירות, היעילות והעלויות עבור המשתמשים, ובמקביל מעוררות מהפכה של ממש, בו המונופול על הכסף וההתנהלות הפיננסית שלנו כבר לא נמצא בידי הבנקים.

   

  על רקע מגמה זו של חלופות טכנולוגיות לבנקים ולמוסדות הפיננסים, משגשגות בישראל ובעולם פלטפורמות להלוואות בין אנשים, המאפשרות העברת כספים ישירות בין אנשים פרטיים, ללא תיווך של בנקים או חברות אשראי. כעת, גם ענף ההלוואות החברתיות פורץ את גבולות ישראל, על רקע ההתרחבות הראשונה של הפלטפורמה הישראלית בלנדר לפעילות בינלאומית. לקראת הפריצה לשוק הגלובלי, גייסה בלנדר 5 מיליון דולר מקרן Blumberg Capital, וכעת היא מהווה פלטפורמה בינלאומית המאפשרת הלוואות בין מדינות שונות, תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות במיוחד.

   (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  המטרהלשבור את ההגמוניה של הבנקים ולהציע הלוואות בצורה הנוחה והמשתלמת ביותר

   

  אחת המטרות החשובות ביותר של חברות ההלוואות החברתיות, היא פריצת הגבולות מעבר לפעילות המסורתית של הבנקים וכרטיסי האשראי בתחום ההלוואות

  לצרכנים פרטיים. הפלטפורמות החדשניות שצמחו בשנים האחרונות שמו לעצמן למטרה להפסיק את ההגמוניה של הבנקים וכרטיסי האשראי בתחום, וכעת בלנדר עם פורצת גם את הגבולות הגיאוגרפיים במפגש בין הלווה למלווה. אם בעבר הצרכן היה מוגבל בלקיחת הלוואות ומתן הלוואות רק לצרכנים מקומיים, כעת הופכת בלנדר את הגבולות הפיננסיים הגיאוגרפיים לנחלת העבר, ומאפשרת בכל גלובליזציה של מעבר כסף בין מדינות ושווקים.

   

  בלנדר זיהתה בשנים האחרונות פער אשראי עולמי, אשר נובע מצד אחד ממדינות בהן היצע האשראי הצרכני (הלוואות ללקוחות פרטיים) אינו מספיק ועלותו גבוהה, ומצד שני מדינות בהן אפיקי החיסכון מציעים תשואה אפסית ואפילו שלילית.

  הפעילות החדשה של בלנדר בשוק הבינלאומי מגשרת על פער זה, ומתווכת בין מלווים המחפשים תשואה גבוהה מהמצוי במדינה שלהם, לבין לווים שחווים מחסור באשראי צרכני.

   

  כפי שבלנדר ניפצה את המחסומים שהציבו הבנקים וחברות כרטיסי האשראי הישראליות בכל הנוגע להלוואות, כעת היא משמשת פלטפורמה בינלאומית המחברת בין משתמשים מכל קצוות תבל.

   

  הפעילות הבינלאומית של בלנדר מציגה הזדמנות קורצת במיוחד, הן עבור מלווים פרטיים והן עבור קרנות, אשר מחפשים לגוון את תיק ההשקעות באמצעות מוצר פיננסי עם פיזור סיכונים גיאוגרפי, תשואות משתלמות ויציבות מוכחת.

   

  למעשה, העסקה היא WIN-WIN עבור כל הצדדים: מצד אחד מלווים ממדינות מפותחות הנהנים מהזדמנות לחסכון אמין, נזיל ובעל תשואה גבוהה, ומצד שני לוווים במדינות היעד הנהנים מאשראי צרכני אטרקטיבי, נוח, ידידותי ומהימן.

   

  האתגר הגדול מכולם – איך הופכים פלטפורמת הלוואות למערך גלובלי של העברת כספים?

  לאחר קבלת ההחלטה על הרחבת הפעילות, עמדו היזמים של בלנדר בפני אתגר מורכב במיוחד - כיצד לאפשר הלוואות והשקעות של כספים בין מדינות שונות? המורכבות של המשימה נוגעת כמעט לכל ההיבטים של התהליך, ביניהם תפעול, תרבות, טכנולוגיה, רגולציה ומיסוי.

   

  המענה לאתגר התאפשר באמצעות טכנולוגיה מתקדמת אשר פותחה על ידי בלנדר, בליווי חברות ייעוץ המתמחות בתחום המיסוי ומשרדי עו"ד המובילים בתחום, תוך שימוש במסדי נתונים גדולים (Big Data) לחיבור כל הנקודות ויישום הפעולות באופן חוצה גבולות. היתרון של הפעילות הבינלאומית של בלנדר היא שכל התהליך מבוצע ברשת, ללא מפגש פיזי, מתחילתו ועד סופו.

   (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
    

  מה בלנדר מציעה, בעצם?

  בלנדר היא פלטפורמה המציעה מקום מפגש בין לווים המחפשים הלוואה נוחה בתנאים אטרקטיביים לבין מלווים המחפשים אפיק חיסכון והשקעה. ייחודה של הפלטפורמה טמון ביכולת לדרג נתוני אשראי של לווה מסוים מחוץ למערכת הבנקאית המסורתית, באמצעות מנגנון דירוג האשראי של החברה, RatingTM, מערכת Big-Data רב-שכבתית, המקבלת ומעבדת נתוני גלם פיננסיים, חברתיים וסוציו-אקונומיים על הלווה הפוטנציאלי.

   

  בעזרת יצירת הפרופיל הפיננסי של הלווה, המערכת מסננת את הלווים בצורה יעילה ומיטבית, מה שמעניק ביטחון גבוה במיוחד עבור כל הצדדים בעסקה.

   

  הפלטפורמה של בלנדר מאפשרת לתת ולקחת הלוואות דרך אתר האינטרנט או האפליקציה הסלולרית, והיא לא דורשת מפגש פיזי בין הלווה למלווה בשום שלב. הלקוח מבצע רישום אינטרנטי לחלוטין, ללא מפגש פיזי, ללא פקסים או שליחים. בעקבות עבודה זו, החברה הצליחה להתרחב לפעילות בינלאומית, עם מפגשים מקוונים בין משתמשים, בכל שעה ומכל נקודה על פני כדור הארץ , באמצעות האתר הייעודי או האפליקציה הסלולרית.

   

  איך זה עובד?

  מצד לוקח ההלוואה, כל מה שצריך לעשות הוא להירשם באתר של בלנדר בתהליך קצר ופשוט, להגדיר את הסכום ואת מטרת ההלוואה. לאחר שהמערכת של בלנדר מאשרת את הלווה ואת בקשת ההלוואה, היא מוצעת למלווים והם יכולים לבחור להשקיע את הכסף שלהם בהלוואה. בלנדר מפקחת ומוודאת את העברת ההחזרים ומעניקה רשת ביטחון למלווים.

   

  בסופו של דבר, כל הצדדים נהנים מתנאים טובים בהרבה מהחלופות: לוקחי ההלוואות נהנים מעלות נמוכה, שקיפות מלאה ותהליך פשוט ומהיר של לקיחת הלוואה. בשונה מהבנקים, אין בבלנדר הצמדות למדד או עמלות חבויות - סכום ההחזר ועמלת התיווך ידועים מראש וקבועים לאורך כל התקופה.

   

  בנוסף, מעבר לתנאים הנוחים לקבלה והשקעת כספים, בלנדר מציגה את השילוב המושלם בין פלטפורמה טכנולוגית מתקדמת הנמצאת בחזית החדשנות הפיננסית העולמית, לבין פתרון חברתי, אשר מקשר באופן ישיר בין האנשים הפרטיים מכל העולם, ברשת של שותפות הדדית, ללא התערבות הגופים המוסדיים וללא עמלות תיווך מיותרות.

   

  רוצים להצטרף למהפכת ההלוואות של בלנדר ולקבל הלוואה בתנאים משתלמים? היכנסו

   

   

  מומלצים