שתף קטע נבחר

פרסום ראשון: "הילטון" עוזבת את אילת

רשת מלונות הילטון עוזבת את אילת - מלון "מלכת שבא" ימשיך לפעול, אך לא תחת המותג הבינלאומי אלא תחת מותג חדש ויוקרתי. המנכ"ל מיקי שניידר ימשיך לנהל את המלון תחת חברת הניהול החדשה. הנהלת הילטון בישראל: "לאפשר לשני הצדדים לחפש הזדמנויות חדשות"

רשת מלונות הילטון עוזבת את אילת. מ-1 בינואר 2017, מלון מלכת שבא ימשיך לפעול בשם זה, אך לא תחת המותג הבינלאומי. ההחלטה על עזיבת אילת התקבלה בהסכמה בין בעלי המלון, יצחק תשובה לבין הנהלת הילטון העולמית.

מלכת שבא. כבר לא הילטון ()
מלכת שבא. כבר לא הילטון

ההסכם בין הילטון לתשובה על ניהול המלון הושג בשנת 1999 והיה תקף ל-15 שנים עם אופציה להארכה. לתשובה, שהקים את המלון היוקרתי אשר חלקו שימש כיחידות דיור למכירה, היה חשוב להביא לאילת רשת בינלאומית - משום שאזרחי חוץ שאפו להשקיע כסף ב"סוויטה בהילטון". גם המותג הבינלאומי, כמלון, היה כדאי לתשובה משום שהרשת למעשה ביצעה עבורו את כל עבודת השיווק והמכירות.

 

כשהסתיימה תקופת ההסכם בשנת 2014 החליטו הצדדים להסתפק בהארכת הניהול מדי שנה. בינתיים, כידוע, מצב התיירות בישראל בכי רע, ואילת מתקשה להתמודד עם תחרות מן העבר השני של הגבול. עקבה מציעה מלונות יוקרה במחירים זולים יותר, ובכלל זה מלון של רשת הילטון. למלון מלכת שבא באילת היו הוצאות ניכרות, שרובן נפלו על כתפי הבעלים - בין השאר דמי ניהול גבוהים שהם חלק מהמחזור, דרישות של רשת הילטון העולמית לגבי רמת הניהול, שיפוץ, שדרוגי מערכות והוצאות נוספות שלמעשה פגעו משמעותית ברווחי המלון.

 

בחודשים האחרונים התנהלו שיחות בין הבעלים לבין רשת הילטון ובסיכמו של דבר הוחלט שבסוף השנה יוסר השם "הילטון" מהמלון והוא יישאר "מלון מלכת שבא".

 

גורמים בענף יודעים לספר כי תשובה, שבבעלותו מספר בתי מלון בישראל, מתכוון להקים חברת ניהול ובאמצעותה לנהל את המלונות שלו, ובכלל זה את המלון באילת. בכך יוכל לחסוך הוצאות רבות, שכן דמי הניהול שיועברו לחברת הניהול שבבעלותו יישארו אצלו. מהלך דומה לזה ביצע דוד פתאל, הבעלים של רשת מלונות פתאל, כאשר לעבוד עם רשתות בינלאומיות כדוגמת מרידיאן, ולאחר מכן ויתר על המותגים הבינלאומיים.

 

ממלכת שבא אילת נמסר בתגובה: "החל מתחילת ינואר 2017 מלון מלכת שבא אילת ינוהל על ידי חברת ניהול חדשה שתשמור על הסטנדרטים הגבוהים של המלון ותבטיח לאורחיו חווית אירוח ושירות ברמה הגבוהה ביותר. מיקי שניידר, מלונאי מוערך, בעל ניסיון בינלאומי עשיר של למעלה מ-30 שנה בענף המלונאות ימשיך לנהל את המלון תחת חברת הניהול החדשה, יוביל את המלון להישגים חדשים וישמור על מעמדו של המלון בשורה הראשונה של בתי המלון הטובים, המובילים והמבוקשים ביותר בעיר אילת". 

 

עודד ליפשיץ, סגן נשיא הילטון העולמית לישראל מסר בתגובה: "הילטון הציגה את מוניטין האירוח שלה בהילטון אילת מלכת שבא במשך מעל ל-16 שנים לאורחים מכל רחבי תבל. בכך סייעה החברה להפוך את אילת לאחד מאתרי הנופש הפופולריים בישראל. בעקבות הסכם הדדי עם בעלי המלון - "חברת נכסי מלכת שבא - אילת", המלון לא יהיה יותר חלק מרשת מלונות הילטון החל מ-1 בינואר 2017. החלטה זו נלקחה כדי לאפשר לשני הצדדים לחפש הזדמנויות חדשות ואין היא משקפת בכל דרך שהיא את ביצועיו או דרך ניהולו של המלון".

 

ליפשיץ הוסיף כי "להילטון אחיזה חזקה בישראל במשך יותר מ-50 שנה עם הילטון תל אביב ובשנים האחרונות גם עם הילטון וולדורף אסטוריה בירושלים. להילטון מקורות פיתוח שתפקידם להגדיל את הנוכחות בישראל, והחברה מצפה להכריז על מלונות חדשים בעתיד הקרוב".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים