שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

גבעת שמואל: 2,000 דירות על קרקע פרטית

הוועדה המקומית אישרה תוספת בנייה בשיעור של 14% עבור דירות בנות שלושה חדרים בלבד לזוגות צעירים. בימים אלו החל שיווק הפרויקט הראשון בשכונה, שיכלול דירות קטנות במחיר התחלתי של 1.65 מיליון שקל

שנתיים לאחר שנכנסה לתוקף - שכונת המגורים החדשה בגבעת שמואל , שתכלול כ-2,000 דירות, נכנסת לשלבי ביצוע שיווק. ל-ynet נודע כי הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בעיר אישרה באחרונה תוספת בנייה בשיעור של 14% להיקף המגורים בשכונה, זאת בכפוף לכך שהתוספת תהיה במסגרת של דירות בנות שלושה חדרים, שיהיו מיועדות בעיקר לזוגות צעירים.

 

ב-2014 נכנסה התוכנית לתוקף עת כללה כ-1,800 דירות, אולם כעת עם הרחבת תוספת הבנייה - טיפס המספר ל-2,050 יחידות דיור. השכונה תוקם על קרקעות פרטיות במזרח העיר, באזור המכונה "המשולש הדרומי" - בסמוך לכביש מכבית (471). היא משתרעת על פני שטח של כ-300 דונם בהמשך לשכונת רמת הדר מדרום.

 

על פי תוכנית בניין העיר (תב"ע), בשכונה ייבנו כ-20 מגדלים בגובה של 10-21 קומות, לצד כ-70 דונם של שטחים ציבוריים פתוחים ועוד 45 דונם המיועדים למבני ציבור. בין היתר בונה העירייה בימים אלה תיכון ממלכתי חדש, הראשון בעיר, אשר יפתח את שעריו בספטמבר 2017; וכן יוקם שטח המיועד למרכז מסחרי שכונתי. בעשור האחרון נבנו בעיר רק 1,000 יחידות דיור חדשות בלבד.

הדמיית השכונה החדשה. מ-1,800 דירות ל-2,050 (הדמיה: טיטו אדריכלים) (הדמיה: טיטו אדריכלים)
הדמיית השכונה החדשה. מ-1,800 דירות ל-2,050(הדמיה: טיטו אדריכלים)
 

התוכנית, שקודמה על ידי העירייה באמצעות משרד טיטו אדריכלים, נמצאת בסמכות הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בגבעת שמואל, ומשלימה תוכנית שאושרה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז מרכז לפני כארבע שנים. בעירייה מציינים כי מדובר בתוכנית המשמעותית הראשונה מבחינת היקף הבנייה, מאז שלהי שנות ה-90 של המאה הקודמת, וכי מדובר בתוספת של 25% במספר יחידות הדיור שיתווסף לעיר בעשור הקרוב.

 

בימים אלו החל שיווק הפרויקט הראשון בשכונה שנקרא "ECO רמת הדר החדשה" שבונה חברת א. זיתוני. בהמשך ישווק פרויקט נוסף שצפויה להקים חברת שיכון ובינוי. הפרויקט של א. זיתוני יכלול 228 יחידות דיור על קרקע שנרכשה מחברת מנורה מבטחים בעסקת מזומן בשווי של 185 מיליון שקל. היא משתרעת על פני שטח של שבעה דונם ו-200 מ"ר.

 

תמהיל הדירות בפרויקט יכלול דירות 3-6 חדרים ודירות פנטהאוז. בשלב זה הדירות בפרויקט מוצעות למכירה מוקדמת במחיר התחלתי של 1.65 מיליון שקל לדירות שלושה חדרים; 1.92 מיליון שקל לדירות ארבעה חדרים; ו-2.22 מיליון שקל לדירות חמישה חדרים.

 

לדברי אבי זיתוני, מנכ"ל ובעלי החברה, "מדובר בפרויקט שמוקם על קרקעות פרטיות ויכול להתאים, בין היתר, לקהל משפרי הדיור שבתקופה האחרונה נדחק הצדה בעקבות מכרזי מחיר למשתכן המשווקים על קרקעות מדינה. כיום כמעט ולא משווקות קרקעות מדינה באזור מרכז הארץ ומחירי הקרקעות הפרטיות עולים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
שכונת הדר בגבעת שמואל. השכונה החדשה תיבנה מדרום
צילום: ירון ברנר
מומלצים