שתף קטע נבחר

השריף הגיי, המהגרת וקצין הצבא. הקרב על הקונגרס

לא רק טראמפ וקלינטון: ב-8.11 יבחרו מיליוני אמריקנים את נציגיהם לסנאט ולבית הנבחרים, והרפובליקנים חוששים שמועמדם לנשיאות גורם להם נזק שעלול לעלות להם לפחות באיבוד הרוב בסנאט. אלה המרוצים ששווה לעקוב אחריהם, ומי הילדים שהולכים בעקבות הוריהם לפוליטיקה בוושינגטון?

רצים לקונגרס. פול באביו, השריף, סטפני מרפי, המהגרת מווייטנאם, וג'ייסון קאנדר, איש הצבא לשעבר ()
רצים לקונגרס. פול באביו, השריף, סטפני מרפי, המהגרת מווייטנאם, וג'ייסון קאנדר, איש הצבא לשעבר

 

ב-8 בנובמבר יילכו מיליוני אמריקנים לבחור את נשיאם הבא, אבל הצבעה חשובה לא פחות תהיה לשני בתי הקונגרס בוושינגטון - הסנאט ובית הנבחרים. אם דונלד טראמפ הרפובליקני ייבחר לנשיא ארצות הברית, הוא ירצה שמאזן הכוחות בקונגרס יישאר על כנו. כלומר - עם רוב רפובליקני בשני הבתים. אם הילרי קלינטון הדמוקרטית תיבחר לנשיאה, היא תעדיף להימנע מהמצב הקשה שאליו נקלע הבוס שלה לשעבר - הנשיא היוצא ברק אובמה - שבשנתיים האחרונות התקשה לנהל את ממשלו כשבקונגרס שלט רוב רפובליקני.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

אמריקה בוחרת 2016 - עמוד מיוחד עם מפת האלקטורים, הפרשנויות והעדכונים האחרונים

 

מאזן הכוחות הנוכחי בקונגרס הוא כזה: הרפובליקנים מחזיקים ב-247 מושבים בבית הנבחרים והדמוקרטים ב-186 (שני מושבים נוספים אינם מאוישים). בכדי לזכות ברוב בבית הנבחרים צריכים הדמוקרטים לזכות ב-30 מושבים. פרשנים בארה"ב מעריכים כי מטרה זו תהיה קשה מאוד להשגה עבור הדמוקרטים, אך מציינים שהם עשויים לפחות לצמצם את היתרון שבו מחזיקים הרפובליקנים בבית הנבחרים.

 

הרפובליקנים חוששים לאבד את הרוב שלהם בסנאט. גבעת הקפיטול (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הרפובליקנים חוששים לאבד את הרוב שלהם בסנאט. גבעת הקפיטול(צילום: AFP)

בסנאט המשחק פתוח לגמרי. הרפובליקנים מחזיקים ב-54 מושבים מתוך 100, הדמוקרטים ב-44 מושבים, ושני מושבים נוספים שייכים לעצמאיים שנוטים להצביע עם הדמוקרטים. בבחירות הקרובות צפויה לרפובליקנים משימה לא פשוטה בכלל. הם יצטרכו להגן על 24 מושבים שנמצאים בידיהם בסנאט, ואילו הדמוקרטים יגנו על 10. כדי להשיג רוב בסנאט צריכים הדמוקרטים לזכות בארבעה או חמישה מושבים אם טראמפ ייבחר לנשיא ארה"ב. אם קלינטון תיבחר לנשיאה, הדמוקרטים יכולים להסתפק בניצחון בארבעה מושבים בלבד בסנאט משום שלסגנה המיועד, הסנאטור מווירג'יניה טים קיין שישמש גם בתפקיד נשיא הסנאט, יהיה את הקול המכריע ושובר השוויון ששמור לסגן הנשיא.

 

נייט סילבר: לדמוקרטים 65% סיכוי להשיג שליטה בסנאט

אתר החדשות העצמאי Cook Political Report, שמנתח מרוצים לקונגרס, צופה שהדמוקרטים ישיגו חמישה עד שבעה מושבים בסנאט. תוצאה שכזו תשיב לדמוקרטים את השליטה על הבית העליון, אך הם יהיו רחוקים מ-60 המושבים הנדרשים כדי להעביר בקלות רבה יותר החלטות בסנאט. לפי האתר FiveThirtyEight של הבלוגר והסטטיסטיקאי האמריקני המפורסם נייט סילבר, לדמוקרטים יש סיכוי של 65 אחוזים להשיג את השליטה בסנאט.

 

טראמפ, איל נדל"ן מניו יורק, טלטל את מערכת הבחירות לנשיאות בצורה שלא זכורה בארה"ב. הוא ויתר על הפוליטיקלי קורקט המסורתי, סיפק אינספור התבטאויות שנויות במחלוקת, תקף אוכלוסיות שונות בחברה - היספנים, שחורים ונשים - והואשם בהטרדה מינית על ידי לא מעט נשים. מפת האלקטורים הנוכחית מראה שהמועמד הרפובליקני עדיין מפגר ברוב המדינות המתנדנדות אחרי יריבתו הדמוקרטית, אך מצמצם את הפער ממנה בסקרים הארציים. גם אם טראמפ ממקד את רוב מאמציו וכוחו במרוץ לבית הלבן, הרי שיש לו השפעה לא מבוטלת על הבחירות לקונגרס והיא כנראה שלילית - אם שואלים את אנשי המפלגה הרפובליקנית.

 

לא כל המועמדים הרפובליקנים לקונגרס תומכים בו. טראמפ (צילום: AFP) (צילום: AFP)
לא כל המועמדים הרפובליקנים לקונגרס תומכים בו. טראמפ(צילום: AFP)

גורמים בכירים בגבעת הקפיטול בוושינגטון, כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס, טענו השבוע כי טראמפ פוגע בסיכוייהם של מועמדים רפובליקנים להיבחר לשני בתי הקונגרס. "הדברים אינם נראים טוב. הסנאט הלך", אמר עוזר רפובליקני בכיר בהתייחסו לתמונת המצב ערב הבחירות לשני בתי הקונגרס בעוד פחות משבועיים. הוא ציין סקרים לא מחמיאים במיוחד למועמדים רפובליקנים לסנאט בשש מדינות מפתח במרוץ: פנסילבניה, אילינוי, ויסקונסין, ניו המפשייר, צפון קרוליינה ומיזורי. עוזר רפובליקני פסימי פחות אמר שהשליטה בסנאט עדיין "יכולה ללכת לכל כיוון", אבל ציין שהמועמדים ממפלגתו ניצבים בפני משוכות לא פשוטות.

 

מרוצים לסנאט ששווה לעקוב אחריהם:

פנסילבניה: פט טומי הרפובליקני, בן 55, רץ לבחירה מחדש לסנאט ומנהל קרב צמוד ביותר עם המועמדת הדמוקרטית קייטי מגינטי, בת 53. אחת הסיבות למרוץ הצמוד היא כנראה סירובו של טומי לומר שיצביע לדונלד טראמפ בבחירות לנשיאות. אין זה מפתיע לאור העובדה שהסנאטור מפנסילבניה אמר שדבריו של טראמפ על נשים "שערורייתיים". טומי אמר לבוחרים בפנסילבניה שאם קלינטון תיבחר לנשיאה הוא ישמש "בלם" למינויים שלה לבית המשפט העליון. אבל אם טראמפ ייבחר, הוא אמר שיסייע לו להשיג תמיכה בסנאט למינויים שלו בבית המשפט העליון.

 

מגינטי, לשעבר יועצת לענייני סביבה של ביל קלינטון ואל גור, תקפה במהלך קמפיין הבחירות את חוסר הנכונות של יריבה לומר אם יצביע לטראמפ בבחירות לנשיאות: "אני חושבת שפט טומי חייב זאת לבוחרים שלו, לענות על שאלה פשוטה, האם הוא יצביע לדונלד טראמפ או לא". טומי השיב לה: "הילרי קלינטון לא מקובלת עליי לחלוטין, אבל אני מכיר בזה שהמפלגה שלי בחרה במועמד עם פגמים רציניים".

 

הסנאטור הרפובליקני מפנסילבניה סירב לתמוך במועמדותו של טראמפ לנשיאות. פט טומי (משמאל) עם יריבתו הדמוקרטית קייטי מגינטי, לשעבר יועצת סביבה של ביל קלינטון ואל גור (צילום: AP) (צילום: AP)
הסנאטור הרפובליקני מפנסילבניה סירב לתמוך במועמדותו של טראמפ לנשיאות. פט טומי (משמאל) עם יריבתו הדמוקרטית קייטי מגינטי, לשעבר יועצת סביבה של ביל קלינטון ואל גור(צילום: AP)

אינדיאנה: אוון ביי כיהן שתי כהונות כסנאטור מטעם מדינת אינדיאנה ופרש לפני שש שנים. כעת הוא שב לזירה הפוליטית ויתמודד על המושב בסנאט מול יריבו הרפובליקני טוד יאנג, ששירת שלוש כהונות בבית הנבחרים. "אני רץ לסנאט כדי לנסות לעזור למשפחות באינדיאנה לפתור אתגרים", אמר ביי. יאנג תקף אותו על רקורד ההצבעה שלו בסנאט ואמר: "אוון ביי הצביע בהצבעה החשובה ל'אובמה-קר' (רפורמת הבריאות של הנשיא ברק אובמה) לאחר שהתעלם מהבקשה של עשרות אלפי משפחות מאינדיאנה".

 

המועמד הרפובליקני מנצל את חוסר הפופולריות של רפורמת הבריאות של אובמה באינדיאנה כדי למשוך מצביעים מתוסכלים למחנה שלו, ועל הדרך מקבל חיזוק ממושל המדינה מייק פנס, שמתמודד על תפקיד סגן נשיא ארה"ב לצדו של טראמפ. אף שטראמפ צפוי לנצח את קלינטון באינדיאנה, המתמודד הרפובליקני לסנאט יאנג די מתעלם ממנו במהלך עצרות הבחירות שלו וראיונותיו לתקשורת.

 

רוצה לחזור לסנאט אחרי שפרש לפני שש שנים. אוון ביי, המועמד הדמוקרטי לסנאט מטעם אינדיאנה ()
רוצה לחזור לסנאט אחרי שפרש לפני שש שנים. אוון ביי, המועמד הדמוקרטי לסנאט מטעם אינדיאנה

תוקף את תמיכת יריבו ב"אובמה-קר". טד יאנג, המועמד הרפובליקני לסנאט מטעם אינדיאנה ()
תוקף את תמיכת יריבו ב"אובמה-קר". טד יאנג, המועמד הרפובליקני לסנאט מטעם אינדיאנה

כשנשאל באחרונה על ידי רשת NBC אם הוא תומך בטראמפ, יאנג התפתל והשיב: "אני רוצה שינוי כמו כל תושבי אינדיאנה. אלה אכן בחירות של שינוי". כשנשאל שוב אם זה אומר שהוא תומך בטראמפ, הוא ענה: "אני רפובליקני. אני רפובליקני. יש רק אדם אחד שלא ימשיך את המדיניות הכושלת של ברק אובמה בתפקיד הנשיא". כשנשאל למי הוא מתכוון, הזכיר סוף סוף את שמו של מועמד מפלגתו לנשיאות: "כן, אז זה אדון טראמפ".

 

לפי הסקרים האחרונים, שני המועמדים באינדיאנה נמצאים במצב של תיקו אחרי שבתקופה האחרונה ביי הוביל בפער של שישה אחוזים, אבל יאנג צמצם את הפער ביניהם, והמרוץ לסנאט באינדיאנה יכול להסתיים לטובת כל אחד מהם ב-8 בנובמבר.

 

מיזורי: קרב צמוד נוסף נרשם במדינה השמרנית בין הסנאטור הרפובליקני רוי בלאנט, שעומד לבחירה מחדש, לבין המועמד הדמוקרטי ג'ייסון קאנדר. "הוא מועמד נהדר", אמר עוזר רפובליקני בכיר לסוכנות רויטרס על המועמד הדמוקרטי במיזורי. בשנה שעברה, כשקאנדר בן ה-35 פתח את קמפיין הבחירות שלו בסרטון וידאו, הוא אמר משפט שהלהיב אנשים רבים והפך לסיסמת הקמפיין שלו: "אנחנו לא יכולים לשנות את וושינגטון אם לא נשנה את האנשים שאנחנו שולחים לשם".

 

איך מצליח מועמד דמוקרטי צעיר לנהל קרב צמוד במדינה שמרנית כמו מיזורי ומול פוליטיקאי בן 55 עם ניסיון רב בסנאט ובבית הנבחרים? התשובה נעוצה בניסיון הצבאי של קאנדר, לשעבר קצין מודיעין במשמר הלאומי של צבא ארה"ב, בסרטון הוויראלי שבו הראה איך להרכיב רובה סער ב-32 שניות ועיניו עצומות, בדיבורו הישיר ובמתקפה החוזרת ונשנית שלו על אנשי הממסד בוושינגטון. באופן אירוני, קאנדר הדמוקרטי משתמש באותו נשק שבו משתמש טראמפ האאוטסיידר נגד קלינטון, ושהצליח לו כל כך טוב בפריימריז הרפובליקניים ושומר על סיכוייו בבחירות לנשיאות ארה"ב.

 

קצין המודיעין לשעבר במשמר הלאומי ייזכר בגלל משפטו בקמפיין: "אנחנו לא יכולים לשנות את וושינגטון אם לא נשנה את האנשים שאנחנו שולחים לשם". ג'ייסון קאנדר, המועמד הדמוקרטי לסנאט מטעם מיזורי, לצד הסנאטורית הדמוקרטית אליזבת וורן (צילום: AP) (צילום: AP)
קצין המודיעין לשעבר במשמר הלאומי ייזכר בגלל משפטו בקמפיין: "אנחנו לא יכולים לשנות את וושינגטון אם לא נשנה את האנשים שאנחנו שולחים לשם". ג'ייסון קאנדר, המועמד הדמוקרטי לסנאט מטעם מיזורי, לצד הסנאטורית הדמוקרטית אליזבת וורן(צילום: AP)

הסנאטור בעל הניסיון מוביל באחוז אחד בלבד על פני יריבו הצעיר. רוי בלאנט ממיזורי (צילום: AP) (צילום: AP)
הסנאטור בעל הניסיון מוביל באחוז אחד בלבד על פני יריבו הצעיר. רוי בלאנט ממיזורי(צילום: AP)

"הסיבה שבגינה אנחנו לא נשלוט בסנאט היא דונלד טראמפ", אמר העוזר הרפובליקני שהתראיין לסוכנות הידיעות רויטרס. למרות הדברים הפסימיים שעולים מפי העוזרים הרפובליקנים בגבעת הקפיטול, הדמוקרטים מבהירים כל הזמן שהם לא ממהרים להוציא את בקבוקי השמפניה מהמקרר ומתחילים לחגוג. עוזר דמוקרטי בכיר אמר לסוכנות רויטרס כי למפלגתו יש דרך ארוכה וקשה יותר לעבור מאשר הרפובליקנים כדי להשיג את הרוב בסנאט.

 

לפי האתר RealClear Politics, טומי מוביל בפנסילבניה ב-1.8 אחוזים על יריבתו הדמוקרטית מגינטי, ואילו בלאנט מוביל באחוז אחז בלבד על קאנדר במיזורי.  

 

צפון קרוליינה: הסנאטור הרפובליקני הבכיר והשמרן ריצ'רד באר מוביל ב-2.8 אחוזים בלבד על פני יריבתו הדמוקרטית דבורה רוס. בתחילת המרוץ איש לא נתן לרוס סיכוי משום שהיא נתפשה כליברלית קיצונית וחסרת ניסיון לעומת יריבה הרפובליקני שמשרת בסנאט מאז 2005.

 

עמדותיהם של באר ורוס רחוקות זו מזו כמרחק מזרח ממערב. באר בן ה-60 נחשב במפלגה הרפובליקנית לסוס עבודה שקט וליקיר "איגוד הרובאים הלאומי" (NRA), הלובי החזק ביותר בוושינגטון.

 

במהלך הקריירה הפוליטית שלו קיבל באר תרומות כסף נכבדות מתעשיית האנרגיה הגרעינית ותעשיית דלק מאובנים. הוא גיבה את מועמד מפלגתו לנשיאות ואמר שהוא "מאמין למילתו של טראמפ" בנוגע להאשמות שהטריד מינית נשים. את קלינטון הוא תקף ואמר ש"כושר השיפוט" שלה גרוע מזה של טראמפ. כמו כן, אף שהוא קרא לבטל את החוק השנוי במחלוקת בצפון קרוליינה, שאוסר על טרנסג'נדרים להיכנס לשירותים ציבוריים בהתאם לזהות המגדרית שלהם, באר עדיין חושב שהם צריכים להיכנס לשירותים בהתאם למין שבו הם נולדו.

 

מועמד שמרן שזוכה לתמיכת לובי הנשק הגדול NRA. הסנאטור הרפובליקני מצפון קרוליינה ריצ'רד באר (צילום: MCT) (צילום: MCT)
מועמד שמרן שזוכה לתמיכת לובי הנשק הגדול NRA. הסנאטור הרפובליקני מצפון קרוליינה ריצ'רד באר(צילום: MCT)

תומכת בפיקוח הדוק על החזקת נשק, ברגולציה על וול סטריט וגם בהסכם הגרעין עם איראן. דבורה רוס, המועמדת הדמוקרטית לסנאט בצפון קרוליינה (צילום: MCT) (צילום: MCT)
תומכת בפיקוח הדוק על החזקת נשק, ברגולציה על וול סטריט וגם בהסכם הגרעין עם איראן. דבורה רוס, המועמדת הדמוקרטית לסנאט בצפון קרוליינה(צילום: MCT)

רוס בת ה-53, חברת בית הנבחרים בצפון קרוליינה, תומכת בהטלת רגולציה על וול סטריט, בפיקוח הדוק על החזקת נשק ובהעלאה משמעותית של שכר המינימום. למרות השתייכותה למפלגה הדמוקרטית, היא לא היססה למתוח ביקורת על ההתנהלות של קלינטון בפרשת המיילים ואמרה שהיא הייתה "שגויה". רוס גם תמכה בהסכם הגרעין עם איראן ואילו באר התנגד להסכם.

 

ניו המפשייר: במדינת "אם הנהרות" עשוי להתחולל מהפך ב-8 בנובמבר במרוץ לסנאט. נציגת המדינה בסנאט, קלי איוט הרפובליקנית, נאבקת על בחירתה מחדש מול המועמדת הדמוקרטית - מושלת המדינה מגי הסאן. סקרים אחרונים מצביעים על פער של 3 עד 4 אחוזים לטובת איוט, שבמהלך עימות עם הסאן אמרה שטראמפ הוא מודל לחיקוי לילדים, אך עם פרסום "קלטת הסקס" של טראמפ היא חזרה בה מדבריה ואמרה שהיא לא יכולה עוד לתמוך בו.

 

בבית הנבחרים האמריקני, בדומה לסנאט, כמה מרוצים צמודים ביותר. אף שלא נראה, כך כאמור מעריכים פרשנים, שהרפובליקנים יאבדו את הרוב שלהם בבית התחתון של הקונגרס, ייתכן שהדמוקרטים יצליחו "לגנוב" להם כמה מושבים.

 

הדמוקרטים רוצים לעשות מהפך בניו המפשייר. המועמדת שלהם לסנאט מגי הסאן (במרכז) עם קלינטון והסנאטורית הדמוקרטית וורן (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הדמוקרטים רוצים לעשות מהפך בניו המפשייר. המועמדת שלהם לסנאט מגי הסאן (במרכז) עם קלינטון והסנאטורית הדמוקרטית וורן(צילום: AFP)

הסנאטורית הרפובליקנית מניו המפשייר אמרה שטראמפ הוא מודל לחיקוי לילדים - וחזרה בה. קלי איוט (במרכז) עם הסנאטורי הרפובליקנים ג'ון מקיין ולינדזי גרהאם (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הסנאטורית הרפובליקנית מניו המפשייר אמרה שטראמפ הוא מודל לחיקוי לילדים - וחזרה בה. קלי איוט (במרכז) עם הסנאטורי הרפובליקנים ג'ון מקיין ולינדזי גרהאם(צילום: רויטרס)
 

 

מרוצים לבית הנבחרים ששווה לעקוב אחריהם:  

נבאדה, המחוז השלישי: חבר בית הנבחרים הרפובליקני ג'ו הק פינה את מושבו כדי להתמודד בסנאט. דני טרקניאן, שאביו היה מאמן כדורסל המכללות האגדי ג'רי טרקניאן שהלך בשנה שעברה לעולמו, מתמודד מטעם הרפובליקנים על המושב בבית הנבחרים מטעם המחוז השלישי של נבאדה. יריבתו במרוץ היא ג'קי רוזן הדמוקרטית. רוזן, מתכנתת מחשבים ויועצת, זוכה לתמיכה כספית נדיבה מהמפלגה הדמוקרטית ומארגונים חיצוניים, וכן ולגיבוי מהסנאטור הפורש הארי ריד, לשעבר מנהיג הרוב והמיעוט הדמוקרטי בסנאט.

 

בנו של מאמן כדורסל המכללות האגדי המנוח ג'רי טרקניאן רץ לבית הנבחרים מטעם המחוז השלישי בנבאדה. דני טרקניאן הרפובליקני ()
בנו של מאמן כדורסל המכללות האגדי המנוח ג'רי טרקניאן רץ לבית הנבחרים מטעם המחוז השלישי בנבאדה. דני טרקניאן הרפובליקני

מתכנתת המחשבים זכתה לתמיכה כספית נדיבה מהמפלגה הדמוקרטית. ג'קי רוזן, מועמדת לבית הנבחרים מטעם המחוז השלישי בנבאדה (צילום: AP) (צילום: AP)
מתכנתת המחשבים זכתה לתמיכה כספית נדיבה מהמפלגה הדמוקרטית. ג'קי רוזן, מועמדת לבית הנבחרים מטעם המחוז השלישי בנבאדה(צילום: AP)
 

פלורידה, המחוז השביעי: חבר בית הנבחרים הרפובליקני ג'ון מיקה שמר די בבטחה על מושבו בקונגרס במשך יותר מ-20 שנה. אבל במרוץ הנוכחי לבית הנבחרים מטעם המחוז השביעי של פלורידה הוא נתקל במשוכה גבוהה וקשה - סטפני מרפי הדמוקרטית. מרפי היגרה עם משפחתה מווייטנאם לארה"ב. היא מרצה למנהל עסקים באקדמיה ועבדה בעבר כאנליסטית במשרד ההגנה האמריקני. היא נכנסה למרוץ לבית הנבחרים ברגע האחרון וזוכה לסיוע פיננסי מהמפלגה הדמוקרטית על רקע הסיכוי הטוב שלה לנצח בבחירות את מיקה הרפובליקני. "אני הולכת לעשות את זה באותה דרך שבה אני עושה כל דבר בחיים. אני הולכת לעבוד קשה", היא אמרה. "ואם תסתכלו על סיפור החיים שלי תראו ששום דבר לא היה קל".

 

היגרה בילדותה מווייטנאם ועבדה כאנליסטית במשרד ההגנה האמריקני. סטפני מרפי, המועמדת הדמוקרטית לבית הנבחרים מטעם המחוז השביעי בפלורידה (צילום: AP) (צילום: AP)
היגרה בילדותה מווייטנאם ועבדה כאנליסטית במשרד ההגנה האמריקני. סטפני מרפי, המועמדת הדמוקרטית לבית הנבחרים מטעם המחוז השביעי בפלורידה(צילום: AP)

שמר על מושבו בבית הנבחרים די בבטחה במשך כ-20 שנה. ג'ון מיקה הרפובליקני מהמחוז השביעי בפלורידה (צילום: AP) (צילום: AP)
שמר על מושבו בבית הנבחרים די בבטחה במשך כ-20 שנה. ג'ון מיקה הרפובליקני מהמחוז השביעי בפלורידה(צילום: AP)

ניו ג'רזי, המחוז השישי: הציר הרפובליקני סקוט גארט עומד לבחירה מחדש. גארט עצבן באחרונה את עמיתיו כשאמר שלא יתרום לוועדת הבחירות של המפלגה הרפובליקנית משום שהיא מגייסת עובדים להט"בים ותומכת במועמדים להט"בים. יריבו הדמוקרטי ג'וש גוטהיימר, לשעבר כותב נאומים לנשיא לשעבר קלינטון, ניצל את דבריו של המועמד השמרן כדי לגייס כספים ולהחזיק בסיכוי לנצח את המרוץ בניו ג'רזי.

תקף את אנשי מפלגתו ש"מגייסים הומוסקסואלים". חבר בית הנבחרים הרפובליקני סקוט גארט מהמחוז החמישי בניו ג'רזי ()
תקף את אנשי מפלגתו ש"מגייסים הומוסקסואלים". חבר בית הנבחרים הרפובליקני סקוט גארט מהמחוז החמישי בניו ג'רזי

כתב בעבר נאומים לביל קלינטון. ג'וש גוטהיימר הדמוקרטי שרץ לבית הנבחרים מטעם המחוז החמישי בניו ג'רזי ()
כתב בעבר נאומים לביל קלינטון. ג'וש גוטהיימר הדמוקרטי שרץ לבית הנבחרים מטעם המחוז החמישי בניו ג'רזי
 

מתמודד על המושב הפנוי במחוז הראשון באריזונה. המועמד הדמוקרטי טום או'האלרן ()
מתמודד על המושב הפנוי במחוז הראשון באריזונה. המועמד הדמוקרטי טום או'האלרן

השריף הרפובליקני, הומוסקסואל מוצהר, מתמודד על המושב בבית הנבחרים מטעם המחוז הראשון באריזונה. פול באביו ()
השריף הרפובליקני, הומוסקסואל מוצהר, מתמודד על המושב בבית הנבחרים מטעם המחוז הראשון באריזונה. פול באביו

אריזונה, המחוז הראשון: חברת בית הנבחרים הדמוקרטית אן קירקפטריק פינתה את מושבה כדי להתמודד על מושב בסנאט נגד המועמד לשעבר לנשיאות ארה"ב, הסנאטור הוותיק וגיבור המלחמה האמריקני ג'ון מקיין. טום או'האלרן הדמוקרטי, לשעבר חבר בית המחוקקים באריזונה מטעם הרפובליקנים, מתמודד על מושבה של קירקפטריק במחוז הראשון של אריזונה. יריבו במרוץ הוא פול באביו הרפובליקני, לשעבר שריף מחוזי.

 

באביו, הומוסקסואל מוצהר, נאלץ להתפטר ב-2012 מהקמפיין של המועמד לנשיאות מיט רומני בעקבות הטענות שהוא איים לגרש מהמדינה את חברו לשעבר. למרות הקרב הצמוד בין השניים הראה סקר אחרון שערכו הדמוקרטים שאו'האלרן פתח פער של עשרה אחוזים על יריבו הרפובליקני. בסקר דומה שנערך בחודש שעבר הוביל או'האלרן ב-7 אחוזים. סקר שערכו הרפובליקנים בתחילת אוקטובר הצביע על הובלה של המועמד הדמוקרטי בפער של 3 אחוזים בלבד.

 

וירג'יניה, המחוז העשירי: ברברה קומסטוק, חברת בית נבחרים רפובליקנית, הייתה מבין הרפובליקנים שהודיעו על הסרת תמיכתם בטראמפ בעקבות פרסום "קלטת הסקס" ודבריו הקשים נגד נשים. אחרי כהונה אחת בבית הנבחרים עומדת קומסטוק לבחירה מחדש נגד לואן בנט הדמוקרטית, יזמית נדל"ן. שתי המתמודדות נמנעו לתקוף זו את זו במהלך הקמפיין והפגינו כבוד הדדי. קומסטוק בונה על הניסיון הפוליטי שלה ועל יכולתה לעבוד בדרך חוצת מפלגות. בנט טוענת שהגיע הזמן לשינוי משום שהרוב הרפובליקני בבית הנבחרים איננו יעיל. "אנחנו זקוקים למנהיגים בקונגרס שבאמת רוצים שמשהו ייעשה", אמרה בנט. "אין לנו את זה כרגע. יש לנו מנהיגים שרוצים להכשיל ולא לקחת על עצמם בחירות קשות".

 

דור ההמשך: ילדי הפוליטיקאים בעקבות הוריהם

בארה"ב אוהבים מאוד סיפורים על שושלות פוליטיות - על הבנים והבנות שהולכים בדרכי הוריהם הפוליטיקאים (ראו ערך משפחת בוש) - וגם בבחירות הנוכחיות לקונגרס יש כמה סיפורים על ילדיהם של פוליטיקאים מפורסמים שבונים על קריירה משלהם בבירה וושינגטון.

 

 

רצה לבית הנבחרים מטעם ויומינג. ליז צ'ייני הרפובליקנית עם אביה, סגן הנשיא לשעבר דיק צ'ייני (צילום: MCT) (צילום: MCT)
רצה לבית הנבחרים מטעם ויומינג. ליז צ'ייני הרפובליקנית עם אביה, סגן הנשיא לשעבר דיק צ'ייני(צילום: MCT)

מתמודד באותו מחוז שבו שירת אביו בבית הנבחרים. ג'ימי פאנטה הדמוקרטי, בנו של ראש ה-CIA לשעבר לאון פאנטה (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
מתמודד באותו מחוז שבו שירת אביו בבית הנבחרים. ג'ימי פאנטה הדמוקרטי, בנו של ראש ה-CIA לשעבר לאון פאנטה(צילום: gettyimages)

רצה לבחירה מחדש בבית הנבחרים מטעם אלסקה. ליסה מורקואסקי הרפובליקנית, בתו של מושל אלסקה לשעבר והסנאטור לשעבר פרנק מוקואסקי ()
רצה לבחירה מחדש בבית הנבחרים מטעם אלסקה. ליסה מורקואסקי הרפובליקנית, בתו של מושל אלסקה לשעבר והסנאטור לשעבר פרנק מוקואסקי

ליז צ'ייני הרפובליקנית ממדינת ויומינג צפויה לזכות במושב היחיד שיש לוויומינג בבית הנבחרים, שבו החזיק בעבר אביה דיק צ'ייני. צ'ייני האב ניהל קריירה ארוכה בשירות הציבורי שכללה בין היתר את תפקיד ראש הסגל של הבית הלבן, שר הגנה וסגן הנשיא של ג'ורג' בוש הבן.

 

ג'ימי פאנטה הדמוקרטי מתמודד על מושב פנוי בקליפורניה באותו מחוז שאותו ייצג בעבר אביו לאון פאנטה, שניהל קריירה ארוכה בוושינגטון כחבר קונגרס, מנהל התקציב, ראש סגל הבית הלבן, ראש ה-CIA ושר ההגנה. 

 

ליסה מורקואסקי, סנאטורית רפובליקנית מאלסקה, צפויה להיבחר מחדש בקלות לסנאט למושב שאותו החזיק בעבר אביה פרנק מורקואסקי. מורקאוסקי האב היה סנאטור בשנים 2002-1981 ומושל אלסקה בשנים 2006-2002.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
גבעת הקפיטול, וושינגטון
צילום: רויטרס
צילום: AP
התקשה לנהל את ממשלו בשנתיים האחרונות עם רוב רפובליקני בקונגרס. אובמה
צילום: AP
מומלצים