שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הקריות: נפתחה הגרלה ל-460 דירות מוזלות
  בטקס הנחת אבן פינה לשכונת נאות אפק בקריית ביאליק, שתכלול כ-4,500 דירות ומתוכן כ-1,000 יח"ד במחיר למשתכן, הבהיר שר האוצר: "עד 2019 נראה פה אלפי זוגות, אך נשקיע בשכונות הוותיקות כדי שלא יהיו חזקות מול חלשות". הגרלה ראשונה בשכונה נפתחה לעשרה הימים הקרובים

  שר האוצר, משה כחלון, פתח הגרלה ראשונה לזכאי מחיר למשתכן בקריית ביאליק: בטקס הנחת אבן פינה לשכונת נאות אפק החדשה בעיר, שנערך היום (ג') במשרדי מינהלת השכונה, העריך כי בשנת 2019 יגיעו אליה אלפי זוגות צעירים, בין השאר בזכות דירות במסגרת פרויקט מחיר למשתכן שייבנו בה. בסך הכל צפויה נאות אפק לכלול 4,573 דירות, מתוכן 1,042 יחידות דיור מוזלות שכבר שווקו ליזמים במכרז שהושלם בחודשים האחרונים.

   

  מחיר למשתכן - כתבות אחרונות בערוץ הנדל"ן :

  גרים בחולון, זכו במחיר למשתכן בק' מוצקין

  טבריה: נכשל מכרז מחיר למשתכן ל-700 יח"ד

  1,100 ויתורים על מחיר למשתכן בלוד

   

  על פי תנאי המכרז שהושלם, במתחם הבנייה הראשון בשכונה יוקמו 379 יחידות דיור, כאשר דירה בשטח של כ-100 מ"ר עם חניה ומרפסת תימכר במחיר התחלתי של כ-968 אלף שקל; דירה בשטח של כ-120 מ"ר תימכר במחיר התחלתי שלכ-1.147 מיליון שקל; ודירה בשטח של כ-130 מ"ר תימכר במחיר התחלתי של כ-1.236 מיליון שקל.

  הדמיית שכונת נאות אפק בקריית ביאליק (הדמיה: RDV) (הדמיה: RDV)
  הדמיית שכונת נאות אפק בקריית ביאליק(הדמיה: RDV)
  אירוע פתיחת מרכז הגרלות מחיר למשתכן בקריית ביאליק. מימין לשמאל: היזמים שזכו במכרז, גיא ודורון לוי; אסנת טימסית, מנהלת לשכת המינהל במרחב חיפה; אושרי זפרני, סמנכ"ל שיווק ומכירות בחברת גיא ודורון לוי; ושר האוצר, משה כחלון ()
  אירוע פתיחת מרכז הגרלות מחיר למשתכן בקריית ביאליק. מימין לשמאל: היזמים שזכו במכרז, גיא ודורון לוי; אסנת טימסית, מנהלת לשכת המינהל במרחב חיפה; אושרי זפרני, סמנכ"ל שיווק ומכירות בחברת גיא ודורון לוי; ושר האוצר, משה כחלון

  במתחם הבנייה השני, שבו יוקמו 663 יחידות דיור, דירה בשטח של כ-100 מ"ר תימכר במחיר התחלתי של כ-1.004 מיליון שקל; דירה בשטח של כ-120 מ"ר תימכר במחיר התחלתי של כ-1.189 מיליון שקל; ודירה בשטח של כ-130 מ"ר תימכר במחיר התחלתי של 1.282 מיליון שקל.

   

   

  שכונת נאות אפק הנבנית משני צדי כביש עוקף קריות. מדובר בקרקעות המדינה שהועברו לתחום השיפוט של קריית ביאליק להשלמת העיר ממזרח, והשכונה החדשה היא חלק מהסכם הגג שנחתם לפני כשנה. בסמוך לה ממוקמות שמורת הטבע עין אפק וכרי נעמן.

   

  השר כחלון הזכיר כי המדינה משקיעה כ-1.2 מיליארד שקל בהקמת השכונה החדשה, בין השאר במטרה לספק משאבים לפיתוח השכונות הוותיקות. "שלא יווצר מצב שכל החזקים עוברים לשכונה החדשה ובשכונה הישנה נשארת האוכלוסייה החלשה או שהשכונה מתרוקנת. זה לא יקרה פה. לא תהיה ביאליק 1 וביאליק 2", הבהיר.

   

  על תוכנית מחיר למשתכן אמר כי "המדינה השקיעה עד היום שישה מיליארד שקל בפרויקט. אנחנו מתכננים ומשכללים. אל תשכחו שמדובר במשבר דיור של עשר שנים שצריך לפתור - וזה לא קורה ביום אחד. היום מתכננים פי שלושה ממה שתכננו ב-2009 ובונים פי שניים". על השאלה מדוע קבלני מחיר למשתכן משווקים לזוגות צעירים דירות גדולות, כמו בפרויקט בלוד, השיב: "צריך לשווק את כל מה שיש - אחרת היינו צריכים לחכות 3-4 שנים כדי לשנות את התב"ע".

  הדמיות נוספות של השכונה החדשה בקריית ביאליק (הדמיה: RDV) (הדמיה: RDV)
  הדמיות נוספות של השכונה החדשה בקריית ביאליק(הדמיה: RDV)

   (הדמיה: RDV) (הדמיה: RDV)
  (הדמיה: RDV)
   

  כחלון התייחס לרשויות המקומיות. "בהתחלה חשבנו שראשי הערים הם הבעיה - אבל הם הפתרון למשבר הדיור. לעיר שיש בה חינוך טוב, תרבות, סביבה מאפשרת ופנאי, מגיעים צעירים. עיר שלא תטפח את הצעירים תשקע וקריית ביאליק זו עיר עם עתיד".

   

  על השאלה מה חושב השר לגבי זוגות שרוכשים דירות מוזלות בפריפריה אך בכוונתם להשכיר אותן ולהמשיך לגור במרכז, השיב: "אין בפרויקט הזה דירות להשקעה. מוביליות חברתית זה דבר חשוב. אני לא בודק אף אחד מה הוא עושה, חובתנו כמדינה לספק דירות מוזלות כפי שהבטחנו. אין לי ספק שכשיגיעו לקריית ביאליק - הם יישארו". 

   

  ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, אמר לשר האוצר בעקבות דבריו: "רק 'משוגע' כמוך יהיה מוכן להיות שר אוצר במדינת ישראל. כולם רוצים פה את הכל - כאן ועכשיו. כאן בקריית ביאליק אישרנו ואנחנו נערכים לבניית 12.5 אלף דירות בפרויקט הזה ובפרויקטים נוספים על קרקעות מדינה וקרקעות פרטיות".

   

  זמן קצר לאחר מכן פתח שר האוצר באופן רשמי את ההגרלה הגדולה ביותר שנפתחה עד כה בצפון הארץ, בהיקף של 457 יחידות דיור, במסגרת פרויקט מחיר למשתכן יחד עם היזמים דורון וגיא לוי, בעלי חברת גיא ודורון לוי, שזכתה במכרז בשכונת נאות אפק. הליך ההרשמה להגרלה הראשונה בשכונה יסתיים בעוד כעשרה ימים ולאחר מכן תיפתח הגרלה נוספת עבור 300 דירות מוזלות. כ-7,000 זכאים נרשמו להגרלה הנוכחית, כאשר 20% מהדירות מיועדות לזכאים תושבי קריית ביאליק.

   

  בסך הכל תבנה חברת גיא ודורון לוי 1,882 דירות מוזלות בפריסה ארצית, מתוכן למעלה מ-800 יחידות בקריית ביאליק. זכאים שיזכו בהגרלה יוכלו לבחור

  דירות שלושה חדרים בשטח של 100 מ"ר במחיר של 980,442 שקל; דירות ארבעה חדרים בשטח של 114 מ"ר במחיר התחלתי של 1.143 מיליון שקל; ודירות ארבעה חדרים וחצי בשטח של 128 מ"ר החל מ-1.291 מיליון שקל.


  פורסם לראשונה 01/11/2016 15:07

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הדמיה: RDV
  הדמיית שכונת נאות אפק בקריית ביאליק
  הדמיה: RDV
  מומלצים