שתף קטע נבחר

יו"ר התאחדות הסטודנטים: קיבוצניק בעל תואר בחינוך

ברוב קולות נבחר רם שפע לעמוד בראש ההתאחדות, ולצדו הסגנית ענבר הוכברג מאוניברסיטת תל אביב

 

רם שפע (צילום: צבי אוסופסקי) (צילום: צבי אוסופסקי)
רם שפע(צילום: צבי אוסופסקי)

רם שפע, שכיהן בשנתיים האחרונות כסגן יו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות, נבחר הערב (ד') לתפקיד יו"ר ההתאחדות. לתפקיד הסגנית נבחרה ענבר הוכברג, ששימשה בשנתיים האחרונות כיו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב.

 

הבחירות להתאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל מתקיימות כל שנתיים בהצבעה של נשיאות ההתאחדות שמורכבת מנציגי כל האגודות ברחבי הארץ. היו"ר הנבחר זכה ל-241 קולות מתוך 304.

 

שפע, בן 31, נשוי מקיבוץ גבעת חיים איחוד, בוגר תואר ראשון בחינוך ומקרא במכללת סמינר הקיבוצים, וסטודנט לתואר שני במדיניות ציבורית באוניברסיטת תל אביב. בעבר כיהן כיו"ר אגודת הסטודנטים של מכללת סמינר הקיבוצים. הוא יחליף בתפקידו את גלעד ארדיטי, שסיים את כהונתו. הוכברג, בת 30, נשואה, תושבת תל אביב, תשמש כסגניתו.

 

שפע אמר עם בחירתו: "התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל הינו הגוף החשוב והמרכזי ביותר עבור שכבת הצעירים בישראל, ואני שמח ומודה על ההזדמנות להוביל אותו בשיתוף ציבור הסטודנטים. ענבר הוכברג נבחרה לכהן לצדי כסגנית היו"ר. אני מברך על הצטרפותה של הנהגה נשית לארגון ובטוח שנהיה שותפים מלאים לדרך".

 

שפע הוסיף כי משימות רבות עומדות בפניהם, "אם ברענון והנגשת מערכת ההשכלה הגבוהה, אם באחריות חברתית ואזרחית, ואף בתחומי כלכלת הצעירים בישראל. כקודמיי, אמשיך להוביל ולנתב את המערכת הציבורית לטובת אוכלוסיית הסטודנטים והסטודנטיות בישראל. אנו מלאי מרץ ואמביציה, וניגש לעבודה כבר מחר. אנו בטוחים שיחד עם כל צוות ההתאחדות ואוכלוסיית הסטודנטים בכל הארץ נצליח לחולל שינויים משמעותיים".

 

ארדיטי בירך את מחליפו: "אני מאחל הצלחה רבה להנהגה הנבחרת ובטוח כי הפעילות החשובה של התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות תמשיך לתפוס מקום מרכזי בשיח החברתי, הכלכלי והאקדמי בישראל". הוא הוסיף: "בשנתיים האחרונות פעלנו בכמה זירות בכדי לייצר שינויים מהותיים בנושאים המחייבים זאת. במרכז העשייה שלנו עמדה מערכת ההשכלה הגבוהה על מרכיביה. הנהגנו צעדים משמעותיים בכדי לאתגר את המערכת. הבנו כי אנו, הסטודנטים, צריכים לקחת אחריות על עצמנו ולהוביל את הדרך לשינוי. אני מקווה שמוסדות ההשכלה הגבוהה יובילו מהלכים אמיצים וייצקו תוכן וערך משמעותיים יותר בתואר האקדמי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צבי אוסופסקי
רם שפע
צילום: צבי אוסופסקי
מומלצים