שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "הטוב מכולם": עוד שעשועון, אבל לא רע

  יחסית לשעשועונים הקודמים שהנחה אברי גלעד, "הטוב מכולם" מהווה שיפור עצום - מדובר במשחק די מהנה שמצליח לעניין את הצופים בבית. הבעיה היחידה היא האורך שלו

  ובכן, לפני הכל בואו נוציא את זה מהסיסטם: הכניסו כאן בדיחת אברי גלעד ושעשועונים על פי בחירתכם. כן, האיש עושה שעשועון כל שנה. כן, הוא מרדד את השיח ההו-כה תרבותי שמתקיים פה. מה נהיה ממנו, לא יאמן. האיש אשכרה מופיע בטלוויזיה למחייתו. אהבנו אותו הרבה יותר כשהוא הופיע עם סיד בארט במועדונים קטנים בלונדון. מה שלא יהיה שעושה לכם את זה ויאפשר לנו להתקדם.  

   

  "הטוב מכולם", שעלה אתמול (ו') בזכיינית ערוץ 2 רשת, הוא מסוג השעשועונים עם מוסר השכל, כאלה שלא מסתפקים במטרה לשמה יצר אותם האל הטוב, להלן העברת זמן בהייה מול המסך, אלא מתעקשים לייצר אבחנות על החיים. הפעם: "הטוב מכולם" יבחן אחת ולתמיד – מדובר בערכאה עליונה שאחריה יקיץ הקץ על ערעורים או הטלת ספקות – אם חכמת ההמונים מנצחת את היחיד. ובשם המטרה הקדושה הזו התייצבו מעטים מול רבים, עשרה איש ואשה על במה, וניסו להביס אלף איש שישבו בקהל בשאלות שמצריכות אינטואיציה, ידע וקצת מזל בהימורים. או בתיאור הכלל אינו מוגזם, שעשועון שטרם נראה כמותו.

   

   

  האמת היא שמדובר בשיפור עצום מהשעשועונים האחרונים שגלעד הנחה. אחרי "אחד נגד מאה" הטובה הוא עבר ל"שוברי קופות" שהייתה בעצם 'שניים נגד חמישים', עכשיו הוא הולך על 'עשרה נגד אלף'. השאלה באבולוציה הזאת נותרה אותה שאלה – האם ההמון חכם יותר מאנשים בודדים. התשובה של התוכנית הראשונה לשאלה הזאת די מדכאת (ההמון יותר חכם, כלומר הממוצע המשוקלל של ההמון חכם יותר מאנשים יחידים), ובסוף זוכה בכסף הגדול האיש שעלה מהקהל ואתה תוהה למה למען השם לא העלו אותו על הבמה מלכתחילה, אבל לפחות הדרך לשם די מהנה.

    

  ביקורות טלוויזיה נוספות:

  "מפלצות קטנות": בובות של מבוגרים

  "מהפכה במטבח": גרניט, תעשה לי תפריט

  "מסובך": אותנטית וכנה אך מוגבלת

   

   (צילום: ינאי יחיאל) (צילום: ינאי יחיאל)
  (צילום: ינאי יחיאל)

  כבר די הרבה זמן מגששים שעשועונים אחרי חידות שיכולות להחליף את הידע הכללי הישן והטוב. החידות של "הטוב מכולם" מזכירות ברוחן סדרות בריטיות שמבצעות ניסויים מדעיים, ההגשה שלהן חיננית והן מצולמות בארץ וגם באירופה (אירופה! אני מניחה שעורך התוכנית לא מחזיק בתפישת עולם ציונית). מצאתי את עצמי לא פעם מנסה לנחש בעצמי את התשובות ושיתוף פעולה של הצופים עם מה שקרה באולפן היא כנראה האינדיקציה הכי טובה לכך שהמטרה הושגה. הקצב מהיר מספיק ולא מייצר תחושה של דגירה נצחית על כל שאלה.

   

  כמובן ב"הטוב מכולם" תיאלצו לעבור דרך התחנות הבלתי נמנעות – מחיאות כפיים לבחורה שעלתה מקוסטה ריקה ועדיין נהנית וגם לאשה שיודעת – כנראה – להטיס מטוס קרב. עד שימצאו דרך חדשנית ומרתקת לנהל אינסטנט סמולטוק בשעשועונים, אברי גלעד הוא לגמרי אחד האנשים שהייתי מושיבה על ההגאים. הבעיה היחידה היא האורך. כל הדברים הטובים נגמרים בסוף, ו"הטוב מכולם" נמנה על הדברים שהיו הופכים טובים יותר אם היו נגמרים אפילו לפני הסוף. נגיד עשרים ומשהו דקות קודם. שעה זה המון המון זמן לשעשועון. אז זרזו את העריכה או שתורידו את מספר המתחרים על הבמה, כי המון חכם הוא גם המון מזפזפ, ומה שווה המון אדם אם אין לנו איך לשלוט בו?  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ינאי יחיאל
  אברי גלעד. שעשועון בשנה
  צילום: ינאי יחיאל
  לאתר ההטבות
  מומלצים