שתף קטע נבחר

המשטרה מתחדשת: שישה מסוקים בחצי מיליארד שקל

המסוקים יסופקו בהדרגה בחודשים הקרובים ויאפשרו למשטרה גם לשאת לוחמים למרחקים ארוכים יותר. טייסי היחידה האווירית כבר נשלחו להכשרה

  

 

שישה מסוקים חדשים יחליפו את צי המסוקים הנוכחי של משטרת ישראל. הם יסופקו בהדרגה במהלך החודשים הקרובים, ויתרונם הוא בכך שהם יוכלו לשאת יותר לוחמים ומפקדים. העלות הכוללת: חצי מיליארד שקל, שיתפרסו על 20 שנה, וכוללים גם תחזוקה.

 

המשלחת הישראלית עם אחד המסוקים החדשים (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
המשלחת הישראלית עם אחד המסוקים החדשים(צילום: דוברות המשטרה)

  

במשטרה אומרים כי מדובר במסוקים המשוכללים בעולם. הם יופעלו במשימות מאבק בטרור ובפשיעה ובבריונות כביש, ויש להם יכולת מבצעית להכוונת כוחות בשטח. במכרז לאספקת המסוקים זכתה חברת 'אלביט' שקיימה מכרז שבו זכתה חברת Airbus.

 

 (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

 (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

 

אספקת המסוקים תתבצע בהדרגה במהלך החודשים הקרובים. תחילה עם ארבעה מסוקים חד מנועיים מדגם H125, ובאמצע שנת 2017 עם אספקתם של שני מסוקים דו-מנועיים. בכך למעשה יוחלף כל צי המסוקים של המשטרה.

 

בטקס שהתקיים בסוף השבוע האחרון בדאלאס שבטקסס הוצגו המסוקים בפני ראש אגף המבצעים ניצב אלון לבבי, וסמנכ"ל בכיר לתכנון תקצוב ובקרה במשרד לביטחון הפנים, דני קריבו. "כמי ששירת לפני 25 שנים ביחידת המסוקים של משטרת ישראל זהו רגע מרגש עבורי ורגע היסטורי עבור משטרת ישראל", אמר לבבי.

 

במהלך החודשים האחרונים נשלחו כמה טייסי היחידה האווירית המשטרתית לארה"ב על מנת לעבור הכשרות, אימונים והסמכות הנדרשות לתפעול והטסת המסוקים החדשים.

 

במשטרה אומרים כי המסוקים עוצבו ונבנו בהתאם לרשימת הנחיות מפורטות שהתוותה היחידה האווירית של המשטרה, והם יוסיפו יכולות שלא היו קיימות במערך המסוקים הקיים כיום כמו הטסת כוחות ולוחמים למשימות מיוחדות, מרחקי טיסה ארוכים יותר ונשיאת מים לכיבוי שריפות.


פורסם לראשונה 06/11/2016 23:23

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
אחד המסוקים החדשים
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים