שתף קטע נבחר

צה"ל מפריט את שיגור טילי החץ

ל"ידיעות אחרונות" נודע שיחידת ניסויי הטילים בפלמחים תועבר לגוף אזרחי. היא אחראית לשיגור טילים ולווייני אופק. צה"ל: "הוחלט על מיקור חוץ"

 

חץ 3 (צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון) (צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון)
חץ 3(צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון)

יחידת ניסויי הטילים בבסיס פלמחים, שבין השאר מנהלת את ניסויי שיגור טילי החץ, משגרת את לווייני האופק לחלל ומבצעת שיגורי טילים מסווגים אחרים - תופרט ותועבר לידי גוף אזרחי. כך מפרסם הבוקר "ידיעות אחרונות".

 

 

לעיתון נודע כי לאחרונה פרסם משרד הביטחון מכרז למציאת מפעילה חדשה לשיגורים הרגישים, שבו מתמודדות זו מול זו התעשייה האווירית ורפאל. התעשייה האווירית היא יצרנית טילי החץ, לווייני האופק ומשגר החלל שביט. רפאל מנגד מייצרת את מערכת כיפת ברזל וקלע דוד, שאת הניסויים שלהן היא מבצעת בשדה הניסויים העצמאי שלה,

בדרום בהארץ.

 

מדובר צה"ל אישרו את הפרטים ומסרו: "כחלק מהתוכנית הרב-שנתית של צה"ל, מתקיימת בחיל האוויר בחינת כדאיות כלכלית מול שיקולים מבצעיים במגוון נושאים. במסגרת התהליך הוחלט על מיקור חוץ עבור היבטים מסוימים בשדה הניסויים של היחידה לניסויי טילים, על מנת לאפשר מענה מקצועי לפעילות היחידה בעלויות מופחתות. יודגש כי בכל מקרה סוגיית בטיחות ההפעלה תישאר אך ורק תחת אחריות חיל האוויר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון
ניסוי בשיגור חץ 3
צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון
מומלצים