שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  סופר מון: ירח של דרמה וקרמה
  ירח מלא נחשב שיא בתהליך אנרגית המולד של אותו מחזור ירחי ומוביל אותנו להתפתחות בתחום חיים המתרחש באותו הזמן. האם מדובר בבחירה אישית שלנו או שהחיים דוחפים אותנו והיכן המקום שלנו להחליט? שלי רום מסבירה

  ב-14 בנובמבר יראה ירח מלא בשמים. כמה שעות קודם לכן, בשעה 14:00 שעון ישראל, הירח ימצא במרחק הקטן ביותר מכדור הארץ - 356,511.8 קילומטרים. תופעה זו נקראת סופר-ירח (Supermoon) וירח כזה לא נראה בשמי הארץ מאז שנת 1948.

   

  בכל פעם שאנחנו חווים תופעה של ירח מלא, הירח מתמלא באזור מסוים בגלגל השמים,

  כשהוא נמצא בצד אחד של הזודיאק והשמש נמצאת בצד השני, אחד מול השנייה, הירח זורח אולם האור שלו מוקרן מהשמש.

   

  מהו ציר התפתחות הנשמה?

  לכל נשמה יש ציר התפתחות המשתרע על זמן קוסמי, בריאתה של הנשמה לא התרחשה בגלגול הזה, יש לה היסטוריה של גלגולים רבים. כשאנחנו יורדים לחיים על פני האדמה, אנחנו בוחרים לרדת עם ציר התפתחות מודגש במפת לידתנו. אם ישנם 12 מזלות אז קיימים 6 צירים. כל ציר הינו הקשר שבין מזל מצד אחד בזודיאק והקוטב שיושב במזל שממול.

   

  ציר עקרב שור, הציר השני בזודיאק, מסמל את הדרך של התפתחות הנשמה, מאין באתי ולאן אני הולך. השור מסמל את הגוף הפיזי ואילו העקרב מסמל את ההיסטוריה הגלגולית שלי. עקרב- בית 8 מוות ולידה, חוויות שיא של הנשמה, מה בעצם הסיבתיות לקשיים שאני חווה, להישגיות הספציפית. מדוע אני עשיר או עני, יפה או מכוער, גבר או אישה - במהלך ההיסטוריה הגלגולית אנחנו מעצבים את אישיותנו ואת סולם הערכים שלנו.

   

  ציר עקרב-שור מלמד אותנו לשלוט בגוף הפיזי ולהכיר בכך שתוצאות והישגים קשורים באופן ישיר ללימוד השליטה שלנו על החיים, את השליטה בגוף אנחנו לומדים דרך חוויית החיים. כמו שתינוק נולד ואיננו יודע לדחות סיפוקים - הוא רוצה כאן ועכשיו לשתות לאכול, לשחק - כך השור רוצה הכל, שפע חומרי, נוחות, אם אפשר הכל ושיהיה יפה ואיכותי. אולם ברבות השנים הוא לומד לשלוט על היצר. ההישגיות נרכשת מתוך תהליך, שבסופו אנחנו משיגים את המטרה האמיתית שלשמה הגענו.

   

  ציר שור-עקרב, הציר השני, מגיע אחרי הציר הראשון - ציר טלה מאזניים ה'אני' 'מול מערכות יחסים'. בציר הראשון אנחנו למדים על האישיות של האדם, האינדיבידואל והדרך שלו ליצור קשרים שדרכם הוא מתפתח. ציר שור ועקרב, מספר לנו את הסיפור, את המשל, מדוע הגענו לעולם הזה? מה הסיבה הגבוהה של הירידה לכאן. לעקרב יש מניע, יש לו כוח פנימי.

  בשפה אסטרולוגית - ציר שור-עקרב, 2-8, אדמה-מים, ציר נקבי – הציר ההתפתחותי שמדבר על כוח והישגיות.

   

   (צילום: shuttestock)
  (צילום: shuttestock)

  חיים ומוות, והקרמה שלנו

  החיים שלנו הם חלק קטן מתוך תסריט שלם, עד שלא מחברים את כל חלקי הפאזל – משהו תמיד מרגיש לנו חסר. אנרגיית העקרב איננה מניחה לנו, היא מלמדת אותנו לחקור, לשאול את השאלות הנכונות ולא להסתפק במידע גזור וחסר משמעות.

   

  שאלות של חיים ומוות הכרחיות, אנחנו לא אמורים לטמון את ראשינו בחול או בשפה פשוטה יותר להיות מכורים ליצר. העקרב מחויב לתהליך ההתפתחותי ולא ינוח עד שלא ידע את האמת כולה. איך תבחרו לחיות את החיים, עם אטמים? או עם רצון ודחף, לדעת יותר ולחקור? כולנו חווים תקופה של כאבים שלא משתחררים מתוכנו עד שלא נבין, נחפור, נחטט ונחכים לדעת מהי הסיבה האמתית שמסתתרת מאחורי הקלעים.

   

  הירח המלא בשור מייצג את התחנה היוקרתית והנוחה לירח, מקום בו חמשת החושים מקבלים דגש, החיבור לגוף הפיזי ולעולם הגשמי, הרצון שלנו לחוות את חוויית החיים בעונג ובכיף וליהנות ממה שאני יכול לקבל עבור עצמי. אולם השור הוא רק חלק מתוך ציר של התפתחות, שמורכב משני קטבים שור ועקרב.

   

  ירח מלא נחשב שיא בתהליך אנרגית המולד של אותו מחזור ירחי ומוביל אותנו להתפתחות בתחום חיים המתרחש באותו הזמן.

   

  הגורל שלנו מסומן במפה בבית 8 בית העקרב ואילו הבחירה החופשית מסומנת בבית 2 בית השור, הבית הפיזי שלנו. הירידה לחיים על פני האדמה, מתרחשת דרך ציר של בית 8, משם אנחנו יורדים עם תרמיל שלקחנו לעצמנו מהגלגול הקודם ונוחתים בבית ה-2 אל תוך הגוף הפיזי שבחרנו לעצמנו.

   

  אנחנו עוברים טרנספורמציה שמלמדת אותנו לשים את ה'אני' במרכז. הבית השני הוא הדרכון הפיזי שאני מקבל לחיים האלה, הגוף הפיזי, המשפחה שאליה אני נולד, הבית שאני גדל בו, התרבות, הכישרונות שלי, המגבלות, התנאים הקיומיים שזומנו בתכנית הנשמתית.

   (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

  בית ה-8 הוא כמו הקופסה השחורה שמסמלת את ההיסטוריה הקוסמית שאינני זוכר (אבל קיימת) את המידע הקדום, את הטראומות הרגשיות ואת התהליך ההתפתחותי שאני סוחב איתי ואילו הבית השני הוא הבית שאני פותח כאן בגלגול הזה ומתחיל את תהליך הגדילה והישגיות מחדש.

   

  הגוף הפיזי הוא החליפה שאנחנו לובשים כדי לרדת לגוף אנושי, אותה נשמה עתיקה שיש לה זיכרונות ומיידעים קודמים, לובשת בכל גלגול את המעטה שלה ומקבלת הווייה חדשה. הסיבה שאני כנשמה מסכימה לרדת שוב ושוב לעולם הפיזי, היא כדי להתפתח.

  השור אחראי על הפיזיות, מערכת החושים, על הממון, על הבית, הכסף, על ההון העצמי שאנחנו רוכשים בחיים הנוכחיים מכאן צומחים התאוות, התשוקות, הרעב שאנחנו מגדלים כשאנחנו שוכחים את האיזון וסוטים לקוטב אחד, אז אולי יותר נוח לנו.

   

  אולם ציר ההתפתחות השוורי איננו מתקיים ללא השליטה הגבוהה העקרבית, כמו האבא של התהליך, הקוטב השוורי רוצה להשיג חומר ואילו הקוטב העקרבי מזכיר לשור נשכחות, טראומות קודמות ומכאיב לנשמה כדי שתיישר את עצמה ותזכור שלכל רעב כבד של הנשמה יש מחיר כאן באדמה.

   

  כמו במגן דוד, העקרב מסמל את החלק העליון, מייצג את משולש הרוח, את העולמות העליונים וקשור בקשר הדוק למשולש התחתון, משולש החומר השוורי. באנו לעולם הזה כדי להרוויח ביושר את המימון ואת ההתפתחות שלנו ואיננו יכולים לנתק את ההתפתחות החומרית מההתפתחות המנטלית רוחנית.

   

  מתגלגלים

  'ספר החיים' שאנחנו כותבים, ומנוהל על ידנו טרם ירידתנו לעולם הפיזי, מיוצג במפה על ידי העקרב, האירועים הלא מקריים המתרחשים בחיינו שמטלטלים אותנו, ההחלטות הנובעות מתוכנו כמו קריאה אנרגטית פנימית שאיננו יכולים להתנגד אליה - מקורם בעיקר מהבית השמיני. עקרב מסמל נקודות מפגש גורלית המסומנות מראש על נתיב חיינו, ושדוחפות אותנו למסלול שנועד לנו בטרם לידתנו.

   (צילום: shuttestock)
  (צילום: shuttestock)
   

  אז שום דבר לא מקרי, הכל כתוב מראש, אנחנו אחראים לגורלנו, אך לא מודעים אליו ביום-יום. נקודות מפגש באמצע החיים, אלו הממגנטות אלינו את האנשים, המקומות האירועים הנכונים לנו, שמקדמים את תהליך ההתפתחות שלנו בכיוון שמיועד לנו כתובים מראש ונבחרו בקפידה על פי הנשמה.

   

  אירועים ומצבים שאין להם הסבר, או "יש להם הסבר", שהשפעתם ומשמעותם בחיינו מיסטית, או מובנת רק בשלבים מאוחרים יותר, יוצרים את 'ספר החיים הגלגולי שלנו'. סיפור חיינו הוא פרק אחד מתוך הספר השלם שמייצג את עולם הסיבות הגבוה של מזל עקרב ואת רצון הייצרי של הנשמה שמייצג מזל שור. ציר 2-8 אשר מצייר את הווייתה השלמה של הנשמה וקשור קשר הדוק אחד לשני.

   

  מול הגורל עומדת הבחירה החופשית, המסומנת בשור ובבית 2. הבחירה החופשית היא שמניעה אותנו לקחת החלטות נכונות. להיות נאמנים לעצמנו, נאמנים לתכנית הנשמתית ולשמור על הערכים. לוותר על חמדנות, לומר אמת, לאכול נכון, לבחור נכון.

   

  הבחירה החופשית תמיד שם, גם כשהחיים מציבים אותנו במצבים לא נעימים וקשים. גם כשנדמה לנו שהגורל הכתיב, עדין יש לנו את הבחירה החופשית שתמיד פתוחה בפנינו, והכי חשוב להישאר נאמנים לעצמנו.

   

  ירח מלא בשור מסמל תקופה קרמתית שמעלה זכרונות מן העבר, מהדהדת לנו מפעם, מזכירה לנו סיפורים ישנים, נוגעת בנקודות כואבות, כמו מסע במכונת הזמן, אנשים מוכרים חוזרים, ריחות ומנגינות מזכירים לנו נשכחות. חודש זה הוא כמו מעלית בזמן ומעבר בין העולמות, החיים והמוות של ציר מזל שור ועקרב.

   

  השיעור הנשמתי של חודש זה, הוא לסגור מעגלים בחיינו, לשחרר אנשים שלא משרתים אותנו יותר, להשתחרר מהתלות של חרדת הנטישה, לגדול להבנות ולנסות להשלים את הפאזל ואת החלקים החסרים, כי בסופו של דבר הכל קיים בתוכנו.

   

   (צילום: מלכה ניהום)
  (צילום: מלכה ניהום)
   

  ציר שור-עקרב מחבר אותנו לערך עצמי, הנמדד דרך ההישגיות שלנו. הערך העצמי של השור מתבטא דרך כל מה ש'יש' לו, מכישרון ועד ממון, מכסף ועד חוויות מיניות, מרגשות ועד כישרונות וגם מודעות לגוף הפיזי שלנו – דיאטה, תזונה נכונה, אורח חיים נכון, בריאות הגוף. אולם העקרב, קשור לערך העצמי גדול הרבה יותר, מערכת גדולה שקיימת בספריית הנשמה, שלא תמיד מודעת לנו, שקשורה לגלגולים קודמים ולהכוונה של הנשמה העליונה.

   

  בית 2 ובית 8, מדברים שניהם על כסף והון עצמי, שמסמל הישרדות בחיינו היום. בית 2 משקף את מה שיש, את התוצאה הפיזית שאנחנו מייצגים, את הנראות הפיזית, את מה שאנחנו יכולים לחוש וקיים כאן ועכשיו. אולם בית 8 בא להזכיר לנו שמעבר למה שיש לנו עכשיו יש היסטוריה קצת עתיקה ואת הכספים הגדולים: כספי ירושות, פיצויים, תרומות, כספי משפט, כל החובות הקוסמיים שאני נושא איתי מהעבר הרחוק. אם אני אזכה ביום בהיר אחד בסכום של כסף, זה אולי כי צברתי הון מגלגול קודם והוא חוזר אלי. אם אני רב עם אדם סתם כך ברחוב, זה אולי כי הייתי צריך להשלים את הסכסוך מגלגול קודם והוא נתקל בי שוב וכמובן סיפורים גדולים הרבה יותר של חובות קרמתיים שלא נפתרים ביום אחד וחוזרים שוב בחיים האלה.

   

  ציר עקרב שור מאפשר לנו לבדוק את הגבולות של עצמנו, להדהד חזק מתוך הקול הפנימי של חוסר הביטחון שלי, את הכאב הכי עמוק שאני סוחב מגלגול קודם ומציף אותי.

   

  'צדיק' הוא אותו אדם שמצדיק את כל שמתרחש על פני האדמה מתוך ידיעה שהכל קורה לטובתנו העליונה. ישנה סיבה גבוהה שאנחנו לא מודעים אליה ולצדיק יש את היכולת לחייך ולדעת שזה הכל לטובה. הגלגל מסתובב ואין זה סוף הסיפור.

   

 1. שלי רום - אסטרולוגיה ותודעת על

   


 2.  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "סופר מון: ירח של דרמה וקרמה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים