שתף קטע נבחר

נאום הניצחון המלא של טראמפ: "העבודה רק מתחילה, נבנה מחדש את הערים שלנו"

דונלד טראמפ, המיליארדר מניו יורק שנאבק בממסד וזכה לכתף קרה אפילו ממפלגתו שלו, הדהים את העולם כשנבחר לנשיא ה-45 של ארצות הברית. בנאום בניו יורק הוא הבטיח לבנות נמלי תעופה, בתי ספר ובתי חולים. הוא לא שכח להודות להילרי קלינטון: "חוב גדול של תודה על שירותה למדינה"

 

 

 

דונלד טראמפ נבחר הלילה (בין שלישי לרביעי) לנשיא ארצות הברית בתום קמפיין רווי השמצות והאשמות - וכמעט ללא תמיכה של הממסד הפוליטי. בנאום הבחירות שנשא טראמפ בניו יורק הוא הבטיח לבנות מחדש את הערים האמריקניות - אותן ערים שירדו מגדולתן בעקבות המשבר הכלכלי, ואובדן מקומות העבודה לטובת מדינות אחרות. בחשבון הטוויטר שלו החליף טראמפ את התמונה הראשית לזו של הבית הלבן, שינה את התואר ל"נשיא הנבחר" וכתב ציוץ מאחד שלפיו "זה ערב כל כך חשוב ומיוחד. הגברים והנשים שנשכחו לא יישכחו עוד. נהיה מאוחדים כפי שלא היינו מעולם".

 

מנהל הקמפיין של טראמפ הודיע כי הוא והנשיא המכהן ברק אובמה נחושים לעבוד יחד לקראת ההחלפה בתפקיד. אובמה הזמין את טראמפ לבית הלבן.

 

הנה נאום הניצחון המלא:

 

תודה רבה. אני מודה לכם מאוד, לכולם. מצטער שנאלצתם להמתין. עניינים מסובכים, מסובכים. תודה רבה לכם. בדיוק קיבלתי שיחת טלפון ממזכירת המדינה קלינטון. היא בירכה אותנו. היא בירכה על הניצחון שלנו, ואני בירכתי אותה ואת משפחתה על קמפיין קשה ביותר. אני מתכוון שהיא עבדה קשה מאוד. היא עבדה המון זמן וקשה מאוד במשך תקופה ארוכה, ואנחנו חייבים לה חוב גדול של הכרת תודה על שירותה למדינה שלנו. אני מתכוון לזה ברצינות.

 

 

בנאום הניצחון ההיסטורי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
בנאום הניצחון ההיסטורי(צילום: AFP)
 

עתה הגיע הזמן לאמריקה. לטפל בפצעים של הפילוג, להתכנס יחד. אני אומר לכל הרפובליקנים והדמוקרטים ברחבי המדינה הזאת שהגיע הזמן לשלב כוחות כאומה מאוחדת. הגיע הזמן. אני מתחייב בפני כל אזרח בארץ שלנו שאהיה נשיא של כל האמריקנים, וזה מאוד חשוב לי. לאלה שבחרו לא לתמוך בי בעבר, מדובר במעטים, אני פונה אליכם ומבקש את הנחייתכם ואת העזרה שלכם כדי שנוכל לעבוד יחד ולאחד את המדינה הגדולה שלנו. כפי שאמרתי מההתחלה, לא היה לנו קמפיין אלא תנועה מדהימה וגדולה, שהורכבה ממיליוני גברים ונשים חרוצים שאוהבים את ארצם ורוצים עתיד טוב ובהיר יותר לעצמם ולמשפחות שלהם.

 

זו תנועה שמורכבת מאמריקנים מכל הגזעים, הדתות, הרקעים והאמונות, שרוצים ומצפים שהממשל שלנו ישרת את העם - והממשל הזה ישרת את העם.

 

בעבודה יחדיו נתחיל במשימה הדחופה של בנייה מחדש של המדינה שלנו וחידוש החלום האמריקני. עברתי את רוב חיי בעסקים. הסתכלתי על הפוטנציאל הבלתי מנוצל של פרויקטים ובאנשים בכל רחבי העולם. זה מה שאני רוצה לעשות עכשיו למדינה שלנו. יצא לי להכיר היטב את המדינה שלנו ויש פוטנציאל אדיר. זה הולך להיות דבר יפה. לכל אמריקני ואמריקנית תהיה הזדמנות לממש את הפוטנציאל שלו ושלה. הגברים והנשים הנשכחים של האומה שלנו לא יישכחו עוד.

 

אנחנו הולכים לתקן את הערים שלנו ולבנות מחדש כבישים ראשיים, גשרים, מנהרות, נמלי תעופה, בתי ספר, בתי חולים. אנחנו הולכים לבנות מחדש תשתיות, שיהיו הכי טובות לפני כולם, ואני אדאג שמיליוני תושבים יעבדו בבנייה של זה. אנחנו גם נדאג סוף-סוף לוותיקי המלחמה הגדולים שלנו שהיו כה נאמנים, ויצא לי להכיר כל כך הרבה מהם במסע בן 18 החודשים. הזמן שביליתי איתם במהלך הקמפיין הזה היה כבוד גדול עבורי. ותיקי המלחמה שלנו הם אנשים יוצאי דופן.

עם הבת איוונקה (צילום: AP) (צילום: AP)
עם הבת איוונקה(צילום: AP)


 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
אנחנו יוצאים לפרויקט של צמיחה והתחדשות לאומית. אני ארתום את הכישרון היצירתי של האנשים שלנו ואכנס את הטובים והמבריקים ביותר למנף את הכישרון האדיר שלהם לטובת הכלל. זה הולך לקרות. יש לנו תוכנית כלכלית נהדרת. אנו נכפיל את הצמיחה שלנו ותהיה לנו הכלכלה החזקה מכל מקום אחר בעולם. בה בעת נסתדר עם כל המדינות האחרות שרוצות להסתדר איתנו. אנחנו רוצים. אנו צופים יחסים מצוינים, מצוינים. שום חלום אינו גדול מדי, שום אתגר אינו גדול מדי. אין שום דבר שאנחנו רוצים לעתיד שלנו שנמצא מעבר להישג ידנו.

 

לחלום בגדול

אמריקה לא תתפשר עוד על שום דבר אחר מאשר על הטוב ביותר. אנחנו חייבים להיות אחראים מחדש על הגורל של המדינה שלנו ולחלום בגדול ובצורה אמיצה ונועזת. אנחנו חייבים לעשות זאת. אנחנו הולכים לחלום על דברים למען המדינה שלנו, ודברים יפים ומוצלחים יקרו שוב.

 

אני רוצה לומר לקהילה העולמית שבשעה שנשים תמיד את האינטרסים שלנו בסדר עדיפות ראשון, ננהג בהגינות עם כולם, עם כולם. עם כל האנשים ועם כל המדינות. אנחנו נחפש מכנה משותף, לא עוינות. שותפות, לא סכסוך. וכעת אני רוצה לנצל את הרגע הזה להודות לאנשים שבאמת עזרו לי עם זה, עם מה שהם קוראים לו עכשיו ניצחון מאוד-מאוד היסטורי.

 

ראשית אני רוצה להודות להורים שלי, שאני יודע שהם מביטים עליי כעת מלמעלה. אנשים גדולים. למדתי כל כך הרבה מהם. הם היו נהדרים בכל מובן. הם באמת הורים נהדרים. אני גם רוצה להודות לאחיות שלי, מריאן ואליזבת שנמצאות איתנו הלילה. איפה אתן? הן כאן היכן שהוא. הן פשוט ביישניות מאוד. ואחי רוברט, החבר הגדול שלי. איפה רוברט? איפה רוברט? אחי רוברט. הם צריכים להיות על הבמה הזאת, אבל זה בסדר. הם נהדרים. ואני רוצה להודות גם לאחי המנוח פרד, בחור נהדר, בחור פנטסטי, משפחה פנטסטית. הייתי בר מזל. אחים, אחיות נהדרים, הורים שלא ייאמנו. למלניה, לדון ולאיוונקה, לאריק ולבארון - אני אוהב אתכם ואני מודה לכם, בייחוד על זה שהתמודדתם עם כל השעות הללו.

עם אשתו מלניה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
עם אשתו מלניה(צילום: AFP)


עם יושב ראש הוועדה הלאומית הרפובליקנית ריינס פריבוס (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
עם יושב ראש הוועדה הלאומית הרפובליקנית ריינס פריבוס(צילום: רויטרס)
 

זה היה קשה. העסק הפוליטי מלוכלך וקשוח. לכן אני רוצה להודות מאוד למשפחה שלי. באמת נהדרת. תודה לכולכם. תודה לכולכם. לארה, עבודה שלא תיאמן, לא תיאמן. ונסה, תודה לך. תודה רבה לך. איזו קבוצה נהדרת.

 

כולכם נתתם לי תמיכה אדירה ואני אומר לכם שיש לנו קבוצה גדולה של אנשים. אתם יודעים, הם המשיכו לומר שיש לנו צוות קטן. לא כזה קטן. תסתכלו על האנשים שהיו לנו. תסתכלו על כל האנשים הללו. קתלין, כריס, רודי, וסטיב ודיוויד. היו לנו כאן אנשים מוכשרים ביותר, ואני רוצה לומר לכם שזה היה מאוד-מאוד מיוחד. אני רוצה למסור תודה מיוחדת לראש העיר שלנו לשעבר, רודי ג'וליאני. הוא בלתי ייאמן. הוא נסע איתנו והוא עבר איתנו את המפגשים ורודי מעולם לא משתנה. איפה רודי, איפה הוא?

 

המושל כריס כריסטי, אנשים, היה בלתי ייאמן. תודה לך כריס. האיש הראשון, הסנאטור הראשון, הפוליטיקאי הגדול הראשון. תנו לי לומר לכם, הוא מוערך מאוד בוושינגטון כי הוא הכי חכם שיש. הסנאטור ג'ף סישנס, אדם גדול, מתמודד קשוח מאוד, הוא לא היה קל. הוא לא היה קל. 

 

פה למעלה נמצא חבר אמיתי שלי. זכיתי להכיר אותו כמתמודד מפני שהוא אחד האנשים שעשו משא ומתן להתמודד נגד הדמוקרטים האלה, ד"ר בן קארסון. דרך אגב, מייק האקבי נמצא כאן איפשהו, והוא פנטסטי. מייק, תביא את שרה, תודה רבה לך. גנרל מייק פלין. איפה מייק? וגנרל קלוג. יש לנו יותר מ-200 גנרלים ואדמירלים שתמכו בקמפיין שלנו, והם אנשים מיוחדים. יש לנו 22 בעלי מדליית הקונגרס ומדליית הכבוד.

 

השירות החשאי, הם קשוחים והם חכמים והם חדים ואני לא רוצה להתעסק איתם. אני יכול לומר לכם: כשאני רוצה להגיע ולנופף לקבוצה גדולה של אנשים והם מושכים אותי למטה ומושיבים אותי חזרה על הכיסא שלי, אבל הם אנשים פנטסטיים אז אני רוצה להודות לשירות החשאי. ושירותי אכיפת החוק בעיר ניו יורק, הם פה הערב. אלה אנשים מדהימים, לפעמים לא מוערכים למרבה הצער. אנחנו מעריכים אותם.

 

אז זה היה מה שמכנים אירוע היסטורי, אבל כדי שהוא יהיה באמת היסטורי אנחנו צריכים לעשות עבודה טובה ואני מבטיח לכם שאני לא אאכזב אתכם. אנחנו נעשה עבודה נהדרת. אנחנו נעשה עבודה נהדרת. אני מצפה להיות הנשיא שלכם, ובתקווה בתום שנתיים או שלוש או ארבע או אולי אפילו שמונה שנים, אתם תאמרו - כל כך הרבה מכם עבדו כל כך קשה עבורנו. אתם תאמרו שזה היה משהו שאתם הייתם מאוד-מאוד גאים לעשות. אני יכול להודות לכם.

 

ואני יכול רק לומר שאמנם הקמפיין הסתיים, העבודה שלנו על התנועה הזו רק מתחילה. אנחנו נתחיל בעבודה מיידית למען העם האמריקני, ואנחנו נעשה עבודה שבתקווה תהיו כל-כך גאים בנשיא שלכם. אתם תהיו כל-כך גאים. שוב, הכבוד הוא שלי. זהו ערב מדהים. זו הייתה תקופה מדהימה של שנתיים ואני אוהב את הארץ הזו. תודה לכם. תודה רבה לכם. תודה לך מייק פנס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים