שתף קטע נבחר

אחשוורוש, מאחוריך: היהודים וטראמפ - היום שאחרי

ממגילת אסתר ועד לצופן התנ"כי: יהודי ארה"ב לא ממש רצו את טראמפ. 71% מהם הצביעו לקלינטון - וגם בחסידויות השמרניות ייחלו לבחירתה. אבל טראמפ הוא הנשיא הבא - ועם זה יצטרכו יהודי ארה"ב ללמוד לחיות. החרדים לא מודאגים, הם כבר "עשו איתו עסקים", וגם מצאו הוכחות לבחירתו בתורה

 

 

אז הקול היהודי לא באמת השפיע (הכסף דווקא כן), ובכל זאת מצביעים סקרי הסי-אן-אן על 71% תמיכה יהודית בהילרי קלינטון, לעומת 25% בזוכה הרפובליקני – הצבעה עקבית למדי. החרדים מהחסידויות השמרניות נטו אף הם לטובת קלינטון, בעיקר בשל השקפה גלותית-מסורתית של "להסתדר עם הפריץ".

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

הממשל הפדראלי פחות מעסיק את החרדים החסידים, והם הסתדרו היטב עם קלינטון בתקופת כהונתה כסנטורית בניו-יורק. הם זוכרים לטובה את "מצוות פדיון השבויים", כאשר ביום האחרון לכהונתו, העניק קלינטון חנינה לכמה חסידים שישבו בכלא על עבירות מס – מעשה שהם זוקפים לזכות רעייתו שלחשה על אוזנו.

 

קראו עוד בערוץ היהדות  

 

עכשיו הם צריכים ללמוד להסתדר עם טראמפ, המועמד שפחות ייחלו לו. במגזר החרדי לא מודאגים, וטוענים שגם טראמפ "טוב לחרדים", מכיר אותם וכבר "עשה איתם עסקים". היה גם מי שהשווה אותו היום למלך אחשוורוש, שהיה ידוע כאדם עשיר ורודף שמלות, שעם עלייתו לגדולה הורמו גבות רבות בממלכה. רק 13 שנים אחרי שנעשה הנס הידוע ליהודי שושן הבירה. מי יודע, אומרים החרדים. אולי בעוד כמה שנים נביט אחור ונראה שהכל היה לטובה. שהקב"ה סובב את העניינים כדי לזרז את ביאת המשיח.

 

ויש כבר מי שמצא את התוצאות בתורה, במה שידוע כ"צופן התנ"כי" – שיטת דילוגי האותיות: בספר שמות, פרק כ"ג, נמצאה המילה תשע"ז בדילוגי 67 אותיות בכל פעם, דונלד טראמפ בדילוגי 73 אותיות, המילה נשיא בדילוגי 24 אותיות – וארה"ב, בדילוגי 81 אותיות.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים