שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

במקום "עיר הסרטים": פארק מים יוקם באילת

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה אישרה תוכנית להקמת פארק מים חדש בחלקה הדרומי של אילת, במקום חוות "טקסס ראנץ" הנטושה. הוא צפוי לכלול לא פחות מ-30 אטרקציות מים על שטח של כ-20 דונם בלבד

מליאת מועצת העיר אילת, בשבתה כוועדה המקומית לתכנון ולבנייה, אישרה בישיבתה האחרונה הקמת פארק מים חדש בחלק הדרומי של העיר. הפארק, אשר בנייתו צפויה להתחיל בשנת 2017, מתוכנן על שטח של כ-20 דונם בלבד, אבל צפוי לכלול לא פחות מ-30 אטרקציות מים כגון מגלשות מסוגים וגבהים שונים וכן לגילאים שונים.

הדמיית פארק המים באילת (הדמיה: עיריית אילת) (הדמיה: עיריית אילת)
הדמיית פארק המים באילת(הדמיה: עיריית אילת)
 

הפארק ייבנה במקום חוות "הטקסס ראנץ'" הנטושה, המכונה "עיר הסרטים" ועומדת זה שנים ארוכות ללא שימוש. היא תיהרס לקראת תחילת העבודות להקמתו. החווה הוקמה בתחילת שנות השבעים של המאה הקודמת בנחל שלמה סמוך לחוות הגמלים (בדרך למלון הנסיכה), וכללה עיר סרטים בסגנון המערב הפרוע. אולם קרוב ל-20 שנה המקום נחשב "פיל לבן" לאחר שנסגר.

 

בעירייה מציינים כי ראש העיר, מאיר יצחק הלוי, פעל מאז תחילת כהונתו מול בעלי הקרקע בדרישה להציע הצעות או להחזיר את השטח לרשות מקרקעי ישראל כדי שלא יישאר נטוש. בסופו של דבר התוכנית להקמת הפארק, שיכונה "לונה ווטר אילת", התקבלה על ידי חברה משותפת של חברת מפעלי תפוז המתמחה בהקמת פארקי מים, קיבוץ שפיים (המנהל את פארק המים שפיים) וחברת ישרוטל, המחזיקה בזכויות בקרקע בה הוא מתוכנן.

חוות טקסס ראנץ הנטושה (צילום: יוסי דוס-סנטוס) (צילום: יוסי דוס-סנטוס)
חוות טקסס ראנץ הנטושה(צילום: יוסי דוס-סנטוס)

במתחם יוכלו לשהות כ-3,500 איש ויוקם בו גם מבנה דו-קומתי שיכלול שתי חנויות וקפיטריה וכן אולם כנסים. בסך הכל יכלול הפארק כ-2,830 מ"ר בנוי וכן יוקם חניון על שפך נחל שלמה הסמוך. אשר לגודלו של הפארק, לשם השוואה, מתחם פארק המים שפיים משתרע על כ-100 דונם, אולם בעירייה מציינים כי בקרוב תוגש בקשה להרחבת השטח. במתחם יועסקו כ-100 עובדים בממוצע בהתאם לעונות השנה. טרם נקבעו מחירי כניסה, אך על פי ההערכות מחיר כרטיס ינוע בין 75-100 שקלים (לא כולל מבצעים וועדי עובדים).

 

עם המתקנים בפארק ניתן למנות בריכת גלים, מגלשה למבוגרים בגובה של 23 מטרים וכן אזור ייעודי ילדים. לדברי הלוי, "הקמת פארק המים מתיישבת עם פעולות העירייה להשביח את המוצר התיירותי ולפתח אטרקציות נוספות בעיר לרווחת והנאת תושבי העיר ואורחיה. התוכנית במיקומה הנוכחי ובהתאמה לסביבה, תסייע לפנות אתר תיירותי העומד בשיממונו כבר שנים רבות, ותהווה חלק משלים לטיילת המזח הדרומי אותה אנו מפתחים בעת הזו".

 

עוד הוסיף הלוי כי בעירייה מתכננים לקדם פרויקטים להקמה של שני פארקי מים נוספים, צפון-מערבית למעבר הגבול ערבה, וכן טיילת תת-ימית ראשונה מסוגה בחוף הדרומי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: עיריית אילת
הדמיית פארק המים באילת
הדמיה: עיריית אילת
מומלצים