שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  אופטימי חסר תקנה: מזל קשת
  השמש נכנסת השבוע למזל קשת - אחד המזלות השמחים שיש בזודיאק. בואו להכיר את המזל שמביא עמו המון הזדמנויות, תפיסות חדשות וחיוביות וגם לבדוק איזה מזל הוא השידוך הכי טוב עבורו

  בשלהי הסתיו, לאחר שהשמש מעמיקה ורוחשת לה מתחת לפני השטח בגזרה העקרבית, היא מוצאת את ביטוייה בנושאים אפלים ומקבלת גוון אדום יין עמוק שספון לו עמוק במרתפי הרגש. אך במעברה לקשת היא מבקשת לצבוע עצמה בצבעים אופטימיים יותר, כאלו שתואמים את אופייה החמים והמתחמם.

   (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

  בלוח השנה היהודי חודש כסלו מאגד בתוכו את מזל קשת וגם את חג החנוכה שמתקשר לניסים ונפלאות, אותו אפקט ניסי שקשור בעבותות לאפיונו של המזל ביתר שאת. מוטיב האור שטומן בחובו החג הוא מקביל "לפנס הקסם" שנושא בכליו בן המזל כדי להאיר ולהורות את הדרך הפיסית והמחשבתית.

   

  הארכיטיפ הקשתי פנים רבות לו, הוא מגוון כמו צבעי הקשת, שולח ניצוצות לכל עבר

  ומבקש להתנער קמעה מהעומק אותו ביקש המזל שקדם לו. הקשתים מבקשים להביע את עצמם במלל רב, בהבטחות שנזרקות לכל עבר, באופטימיות חסרת תקנה שמדביקה רבים ורוצים להרחיב את החיים בכל דרך אפשרית. ישנה נטייה טבעית להסתגל לתנאים הנוצרים בשטח ועם אמצעים דלים יש באפשרותם ליצור יש מאין ולהעשיר את תנאי השטח גם עבורם וגם עבור הסביבה.

   

  יש אפקט מלא חיות אצל מי שקשת דומיננטי במפת לידתו . בני המזל קמים בבוקר, אך לא יודעים מה יילד יום וכיצד יסתיים הלילה , עיניהם מחפשות ותרות ללא הרף אחר הרפתקה ולמידה כלשהי.

   

  הלימודים מאוד חשובים לבני מזל זה, וגם אם אין השכלה פורמאלית, יש בהם פן חינוכי הקשור להוראה. הקשתים יודעים להדריך ולנתב ומתמצאים כמו GPS בכל עיקול של דרך אפשרית. העולם קורא להם והם קוראים לו בחזרה.

   

  יופיטר, הכוכב השליט, טומן בחובו המון הזדמנויות ומביא עמו המון ידע ותפיסות קוסמופוליטיות. הצד החיובי של העניין הוא באנשים שבתת מודע מושכים אליהם מצבים מלאי פוטנציאל. רבים מבני מזל קשת מצטיירים בעיני החברה כאנשים ש"הולך להם בקלות", אך אליה וקוץ בה שכן לפעמים הסתמכות על המזל יכולה להביא לתוצאות הפוכות.

   

  יש קשתים שיכולים לראות בכל משחקי המזל וההימור אמצעי הולם כדי לתרגם את המושג "מזל" לתוצאות בשטח . יופיטר טומן בחובו הארה רבה, אך כמו שהוא גדול בייעודו ואף גורם לגדילה, הוא גם יכול בצד המוצל שלו ובהיבטים שליליים להגדיל ולהעצים מצבים פחות רצויים. חשוב לשמור על האנרגיה הקשתית – יופיטרית , שאכן טומנת בחובה שפע רב , אך לא לגרום לה לבזבוז משאבים ויכולות.

   

  לפעמים גם שימוש יתר בכלים שניתנו לנו ובקסם אישי מודע, עלול לגרום לתוצאות הפוכות. הקשתים, שמשאבים וטבע הם חלק מהותי ממרכיביהם, צריכים לתעל את האנרגיה הברוכה לטובת הכלל והסביבה. הארכיטיפ החיובי תמיד ישאף לקדם את איכות הסביבה ואת איכות הלמידה. אנשים רבים שקשת קשור במזלם קשורים עם הוצאה לאור, הוראה, מדריכי ומורי דרך - העיקר להאיר ולנתב את הידע, גם שלהם וגם של זולתם.

   (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

  מפגישות עם מספר לא מבוטל עם קשתים (שמש, אופק או ירח) ניתן לזהות בוודאות את החיפוש המתמיד שמתרוצץ בעיניהם. יש שבורכו בגוף אתלטי טבעי , שהאהבה לספורט אף בונות אותו יותר. הומור טבעי ומלא חן, צוחקים בקלות ונותנים מרחב גם בייעוץ של אחד על אחד. מבקשים ידע עתיק, אך עם זאת הוא מצוי אצלם בשפע. יש כאלו שניחנו בגב משולש שבאופן טבעי זורק אסוציאציות על משולש ברמודה המרוחק והקשתי כל כך.

   

  המין הנשי של המזל מאופיינות בגובה לא מבוטל וסגנון לבוש שמשווה להן תחושה של חופש ושל חוסר מחויבות. לשני המינים הלבוש רחוק מלהיות רשמי , וכמעט תמיד יש "פתח אוורור" אימתני ששובר כל מסה של סגירות ורשמיות.

   

  למרות שיופיטר הוא בעל מוטיב מרחיב, תמיד ניתן לזהות את ההשפעה התאומית שמהצד הנגדי של 180 מעלות תורמת את ברק הנעורים ובכלל את המבנה הנערי והספורטיבי . יופיטר יכול לתת אותותיו ולהפעיל את אפקט ההרחבה המדובר דווקא באזור המותניים שמושפע ממזל קשת. במקרים חריגים רפואית ייתכן גם מבנה עור אלפנטי . אזור הכבד מושפע אף הוא, וגם אזור הירכיים.

   

  הקשתים יכולים לעבוד היטב עם טלה או עם אריה שחולקים עמם את יסוד האש, יש לזכור שהאש יכולה לשלהב ולהעיף ניצוצות, אך גם לשרוף ולכלות. שלא כמו דומיו הטלה או האריה, הקשת לא בא ממקום של שליטה אלא ממקום של למידה, ובמקרים חיוביים יכול לפעול עם פחות אגו ולשמור על האש משולהבת ולא חורכת.

   

  עם אריכיטיפ תאומים יש אנרגיה מפצה ורבת מלל ויכולים להגיע לתוצאות מרשימות בתחום הזוגי או העסקי. מצבים של חוסר טקט ואף אנרגיה מילולית עודפת יכולה לטרוף את כל הקלפים וחשוב לשמור על איזון הדדי .

   

  עם הדלי תחושת החופש היא הדדית והכרחית אך לעיתים יתעורר הצורך לעצור את הבריזה העודפת. קשיים וחוסר הבנה ייתכנו עם סרטן , בתולה או עקרב.

   

  בשנה וחצי האחרונות המושג "חופש" מוגדר מחדש, רבים מילידי הקשת למודי האנרגיה המשתנה יכולים לפעול תחת "אנרגיה מבוקרת", לתכנן יותר את מהלכיהם ולהרגיש לעיתים שדברים לא זורמים להם כמצופה. האמונה הדתית שגם היא מפעמת בהם יכולה לעיתים להתנגח עם מוטיב פוריטני – שבתאי יותר ולצמצם את התפיסה המרחבית.

   

  לקראת סוף 2017, כשכוכב סטורן יעזוב את מזלם, רבים ירגישו הקלה ועמידה במבחן שהציב להם הזמן. כמו תמיד עם קשת – הסטודנט הנצחי - שיעור הוא שיעור לכל דבר בבית ספר הגלובלי שלהם וגם אם הוא מורכב יותר או קשה להבנה עצם מהותו הוא הטעם לחיים אצלם, וגם אם תנאי הלימוד הם מצומצמים ודלים , לקשת כמו לקשת – השמיים הם הגבול (וגם זה לא בטוח).

   

  רוני שהרבני, אסטרולוג

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אופטימי חסר תקנה: מזל קשת"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים