שתף קטע נבחר

הסדר טיעון: 18 שנות מאסר לנאשם בהריגת אלכסנדר לבלוביץ' בפיגוע

עבד דוויאת היה ראש החוליה שיידתה אבנים לעבר מכוניתו של לובלוביץ' המנוח מירושלים, וגרמה לו לסטות ממסלולו ולהתנגש בעמוד. במשפחתו של המנוח דורשים למצות עם הנאשם את הדין ולא לחתום עסקה

 

 

 

פרקליטות מחוז ירושלים תגיש מחר (ב') הסדר טיעון לבית המשפט המחוזי בירושלים עם עבד דוויאת, הנאשם המרכזי בפיגוע יידוי האבנים שבו נהרג אלכסנדר לבלוביץ בספטמבר 2015. זאת למרות התנגדות המשפחה, שביקשה למצות את הדין בבית המשפט.

 

"אנחנו הילדים לא ניקח על עצמנו ברמה המצפונית אפילו החלטה אחת שלא תמצה את הדין עד הסוף עם הרוצחים של אבא שלנו. צר לנו ששוב פעם הפרקליטות הולכת על בטוח ואם כבר הורידו את האישום מרצח לרגע, חבל שלא נותנים לשופטים למצות את הדין ולגזור את העונש המקסימלי", אמר ניר, בנו של לבלוביץ'.

 

בערב ראש השנה חזר לבלוביץ' בן ה-64 לביתו שבשכונת ארמון הנציב בירושלים מארוחת החג עם שתי נוסעות נוספות. בציר הסמוך לשכונת ארנונה החלו פלסטינים ליידות לעבר הרכב אבנים, ובעקבות כך איבד שליטה ולקה באירוע לבבי. לבלוביץ' החל לפרכס, סטה לתעלה והתנגש בעמוד. צוות מד"א פינה אותו במצב קשה לבית החולים שערי צדק ולמחרת הוא מת מפצעיו. שתי הנוסעות נפצעו בפיגוע באורח קל.

 

לבלוביץ' ז"ל. נהרג בדרך מארוחת החג (צילום: אריק אבולוף, כבאות והצלה ירושלים) (צילום: אריק אבולוף, כבאות והצלה ירושלים)
לבלוביץ' ז"ל. נהרג בדרך מארוחת החג(צילום: אריק אבולוף, כבאות והצלה ירושלים)

הנאשם עבד דוויאת (צילום: דוברות שב''כ) (צילום: דוברות שב''כ)
הנאשם עבד דוויאת(צילום: דוברות שב''כ)

 

כחודש לאחר האירוע הגישו בפרקליטות כתב אישום נגד ארבעה פלסטינים מצור באהר על עבירות של הריגה,

חבלה חמורה, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, הפרעה לשוטר בנסיבות מחמירות, הצתה, ייצור נשק. שניים מהם מואשמים גם ביידוי בקבוקי תבערה ואבנים לעבר כוחות הביטחון במהלך התפרעויות בשנת 2014.

 

לפני כשלושה שבועות הושג הסדר עם קטין שהיה מעורב באירוע, ולפיו הוא יודה במיוחס לו וירצה תשע שנות מאסר בלבד וגם יעיד נגד יתר המעורבים. כעת אמור להיחתם הסכם עם הנאשם המרכזי דוויאת כשסוכם כי ירצה 18 שנות מאסר בלבד. דוויאת היה זה שזרק את האבן שגרמה ללבלוביץ' לסטות. 

 

על פי כתב האישום, בערב ראש השנה בשנת 2015, נפגשו הנאשמים יחד על מנת ליידות אבנים לעבר רכבי יהודים אשר נוסעים בכביש המוביל לשכונת ארמון הנציב. זאת, כ"פעולת תגמול והזדהות" בשל בהר הבית. הם יידו אבנים לעבר כמה כלי רכב ופגעו במכוניתו של לבלוביץ', שכתוצאה מכך סטה מנתיבו, התנגש בעץ ובהמשך מת מפצעיו. לאחר שתצפתו על תוצאות הפיגוע נמלטו הארבעה, ובהמשך נפגשו ותיאמו ביניהם גרסאות למקרה שייתפסו. לבלוביץ היה ההרוג הראשון בגל הטרור בשנה האחרונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים