שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אמסטרדם נגד המואזין: "המסגד הגדול בעיר יישאר שקט"

  חוק המואזין הגיע גם להולנד: בעת ביקור ראש העיר במסגד החדש ביקשו חברי הקהילה לאפשר להם להשתמש בצריח שגובהו 42 מטרים, אף שכבר סוכם בעת בניית המבנה כי הכריזה תיאסר. תושבי השכונה ומפלגות הימין זעמו מעצם הבקשה, ובמסגד ניסו להסביר: "רוצים לנהל משא ומתן"

  ווסטרמוסקה במערב אמסטרדם (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  ווסטרמוסקה במערב אמסטרדם(צילום: shutterstock)

  נראה שכריזה של מואזין היא נושא רגיש ושנוי במחלוקת לא רק אצלנו. בימים האחרונים דחתה עיריית אמסטרדם בקשה של המסגד הגדול במערב העיר, "ווסטרמוסקה", לקרוא למאמינים להתפלל ממערכת כריזה בצריח המסגד, המתנשא ל-42 מטרים.

   

  לפי הדיווח בעיתון ההולנדי "הט פרול", כאשר החלה בניית המסגד ב-2005 הסכימו הצדדים שמערכת הכריזה של המואזין לא תופעל כדי לשמור על אופייה השקט של השכונה. אך בעת ביקור של ראש העיר אברהארט ואן דר לן בשבוע שעבר במסגד, הגדול בהולנד כולה, ביקשו ממנו ראשי הקהילה בכל זאת לאפשר להם להשתמש ברמקולים. ראש העיר דחה את הבקשה על הסף.

   

  הבקשה של המסגד עוררה תרעומת רבה בקרב תושבי האזור, ובפרט "התאחדות בעלי הדירות" במתחם דיור סמוך שהגישו התנגדות רשמית לעירייה. אל זעמם של בעלי הדירות הצטרפו גם מפלגות הימין במדינה.

   

  "ב-2005, כאשר העירייה אישרה את בניית המסגד, הוסכם כי לא יהיה כל שימוש ברמקולים כדי לקרוא לתפילה", אמרה מריה רויחרוק מהמפלגה הימנית-שמרנית VVD לכלי תקשורת במדינה. "לא ברור למה הם מבקשים בכל זאת לכרוז עכשיו, כי זה לא ישתנה. יש לכבד את ההסכם, והמסגד הזה, כמו מסגדים רבים ואחרים באמסטרדם, יישאר שקט".

   

  "אנחנו רוצים להיות ביחסים טובים עם אנשי השכונה", טענו ראשי המסגד, והוסיפו כי מכיוון שחלפו יותר מעשר שנים מאז הוסכם על בניית המסגד, הם החליטו בכל זאת לנסות את מזלם ולפנות לעירייה בבקשה לאפשר כריזה של מואזין. "אנחנו רוצים לנהל משא ומתן עם השכונה", אמרו.

   

  ווסטרמוסקה הוא המסגד הגדול ביותר בהולנד והוא נפתח רשמית רק באפריל השנה. שטחו נפרס על פני 800 מ"ר והוא יכול להכיל עד 1,700 בני אדם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים