שתף קטע נבחר

קריסת אורתם סהר: צמצומים במטה החברה

נאמני חברת הבנייה, שנכנסה להקפאת הליכים בעקבות חובות של מעל מיליארד שקל, מסרו מכתבי פיטורים למחצית מעובדי מטה החברה בר"ג

צמצומים בכוח אדם בחברת אורתם סהר שנכנסה להקפאת הליכים: נאמני החברה, שנקלעה לחובות של למעלה ממיליארד שקל, הודיעו היום (ד') כי ביצעו מסירת מכתבי פיטורים לקבוצת עובדים במטה המרכזי של החברה ברמת גן. זאת בהתאם לתוכנית ההפעלה שהוגשה לבית המשפט לגבי הקפאת הליכים, לפיה יצומצם כח האדם במטה המרכזי בכ-50%.

 

כתבות נוספות על אורתם סהר בערוץ הנדל"ן :

"קריסת אורתם סהר תשפיע על יוקר הדיור"

ביהמ"ש אישר לאורתם סהר לעבוד בחריש

ביהמ"ש אישר לשלם שכר לעובדי אורתם סהר

 

לדברי הנאמנים, עו"ד שאול ברגרזון ורו"ח יזהר קנה, מדובר בכ-35 עובדים שיפסיקו את עבודתם. בנוסף, בהתאם לתוכנית ההפעלה יצומצם כוח האדם בפרויקטים מסוימים. רק לאחר שכל פרויקט ייבחן בנפרד יצומצם בהתאם לכך כוח האדם. יצוין כי הנאמנים נמצאים בקשר שוטף בעניין עם באת כוחם של העובדים, עו"ד חיות גרינברג.

אמיר נחום, מנכ"ל חברת אורתם סהר (צילום: אוראל כהן וניצן דרור) (צילום: אוראל כהן וניצן דרור)
אמיר נחום, מנכ"ל חברת אורתם סהר(צילום: אוראל כהן וניצן דרור)

אתמול התבטא לראשונה עו"ד ברגרזון לגבי פרשת קריסתה של החברה. "קריסת חברת אורתם סהר וחברות קבלניות בסדר הגודל שלה תביא להתייקרות הדירות", אמר והזכיר את החובות שאליה נקלעה החברה בגובה של כמיליארד וחצי שקל, לצד כ-5,000 יחידות דיור שנמצאות בהליכי בנייה ועוד אלפי דירות בתקופת בדק.

 

הוא הוסיף כי "אנחנו מנסים להגיע למצב שבו ניתן יהיה להשלים את בניית הדירות ואת מכירת החברה מהר ככל האפשר. ההשלכות של המקרה על שוק הבנייה יהיו די גדולות, כי מתברר שיהיה צריך להפיק לקחים ולבדוק מה קורה כשחברת בנייה בסדר גודל כזה קורסת ומדוע היא קרסה. חברות קבלניות קורסות בקצב מהיר בשנים האחרונות, וההשפעה עלולה להיות התייקרות של שוק הבנייה בארץ".

 

לפי הבקשה שהגישה אורתם סהר להקפאת הליכים, החברה והחברות-הבנות חייבות ‭300-כ‬ מיליון שקל למחזיקי האג"ח, ‭216-כ‬ מיליון לספקים ולקבלני משנה, כ-22 מיליון שקל לרשויות ועובדים וכן כ-413‬ מיליון כערבויות פיננסיות, ביצוע וחוק מכר. לקבוצה פרויקטים בשלבי תכנון, ביצוע, מסירות מפתח ועתודות קרקע, בהיקף כולל של כ-5,500‬ דירות, וכן פרויקטים בשלבי ייזום, לרוב בשיתוף צדדים שלישיים. עד כה הייתה מעורבת בהקמה של למעלה מ-10,000 יחידות דיור ברחבי הארץ, לצד מיזמי תשתיות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פוטו מרסלו אילת
עו"ד שאול ברגרזון, נאמן חברת אורתם סהר
צילום: פוטו מרסלו אילת
מומלצים