שתף קטע נבחר

ירש בית וגילה זהב בשווי 3.7 מיליון דולר

צרפתי שירש בית בנורמנדי מקרוב שהלך לעולמו החל לפנות ממנו את הרהיטים ואז גילה לתדהמתו אלפי מטבעות ומטילי זהב במשקל 100 ק"ג

האוצר הרב הוסתר במקומות שונים בבית (צילום: AFP) (צילום: AFP)
האוצר הרב הוסתר במקומות שונים בבית(צילום: AFP)

 

גבר צרפתי שירש בית מקרוב משפחה שהלך לעולמו גילה בתוכו אוצר עצום - אלפי מטבעות ומטילי זהב במשקל 100 קילוגרמים ששוויים 3.5 מיליון אירו (3.7 מיליון דולר).

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

"היו 5,000 מטבעות זהב, שני מטילי זהב במשקל 12 קילוגרמים ו-37 מטילים במשקל קילוגרם אחד", אמר ניקולא פיירפור, עובד בבית מכירות פומביות בנורמנדי, לסוכנות הידיעות הצרפתית.

 

פיירפור ביקר בבית שבו נמצא האוצר הגדול כדי לתת לבעלים החדשים הערכת מחיר לרהיטים שבתוכו. "זה היה מתחת לרהיט, מתחת למצעים, בחדר האמבטיה, בכל מקום", אמר פיירפור, והודה שהוא עצמו פספס את הזהב הרב במהלך ביקורו. "זה הוחבא היטב", הוא אמר.

 

רק כשהבעלים של הבית החל להוציא את הרהיטים החוצה, הוא נתקל בכמות הזהב העצומה. תחילה הוא מצא קופסה קטנה של מטבעות שהייתה ממוסמרת לתחתית של רהיט. מאותו רגע והלאה הוא החל למצוא אוצרות שונים במקומות מסתור שונים בבית.

 

"בשלב זה הוא קרא לפרקליט שלו לערוך רישום של כל הפריטים", אמר פיירפור. בבדיקה שנערכה התברר שהזהב שנמצא בבית בנורמנדי נרכש בשנות החמישים והשישים של המאה הקודמת. בבדיקת רכושו של קרוב המשפחה המנוח נמצאו גם אישורים לרכישת הזהב.

 

היורש המאושר לא בזבז זמן יקר ומכר מיד את הזהב שמצא לרוכשים שונים בצרפת ובמדינות אחרות. העיתון הצרפתי La Depeche דיווח כי מי שעוד תרוויח מכל הסיפור היא הממשלה הצרפתית - שתגרוף סכום נאה מהמסים על מכירת הזהב. למעט 45 אחוזים מס ירושה שהוא נאלץ לשלם, מוצא האוצר יצטרך לשלם מסים שלוש שנים רטרואקטיבית אם קרוב משפחתו המנוח לא הצהיר בפני רשויות המס על הזהב הרב שהיה ברשותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
אלפי מטבעות ומטילי זהב בשווי 3.5 מיליון אירו
צילום: AFP
מומלצים