שתף קטע נבחר

הספורטאים מתכננים הפגנת ענק נגד התקציב

ביום שלישי ועד הספורטאים בראשות נטע ריבקין צפוי לקיים הפגנה במשרדי הוועד האולימפי כדי למחות נגד הקיצוץ בתמיכה של הטוטו בענפים השונים בתקציב המדינה הקרוב: "את הנזק הצפוי לנו לא נוכל לתקן"

ועד הספורטאים בוועד האולימפי ברשותה של נטע ריבקין ביחד עם הגולשים שחר צוברי ומעיין דוידוביץ', הטריאתלט רון דרמון והשחיין גל נבו מארגנים ביום שלישי במשרדי הוועד האולימפי הפגנת ענק של ספורטאים, אולימפיים ולא אולימפיים, כמו גם ספורטאים פראלימפיים, נגד הקיצוץ בתמיכה של הטוטו בענפים השונים בתקציב המדינה הקרוב.

 

שדולת הספורט יוצאת למלחמה על תקציב המדינה

 

בקריאה להפגנה שנשלחה בתפוצה רחבה נכתב: "בתקציב ישנם סעיפים שהולכים להקטין משמעותית את ההקצבות והתמיכות של הטוטו בספורט. ההערכה האופטימית מדברת על 100 מיליון שקל פחות בשנה והפסימית על 250 מיליון שקלים פחות בשנה מהטוטו לספורט. תקציב המדינה הקרוב מציב את הספורט בישראל בסכנת סגירה".

 

מתכננים הפגנת ענק. דוידוביץ' וריבקין (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
מתכננים הפגנת ענק. דוידוביץ' וריבקין(צילום: אורן אהרוני)

 

עוד נכתב: "לא נוכל לקיים פה תחרויות, פעילויות ותרבות ספורט אמיתית אם הקיצוצים שמתכנן האוצר יצאו לפועל. אנחנו ככה לא מוכנים להמשיך. אם תקציב הספורט ייפגע, לא נותר לנו ברירה אלא להחזיר את הציוד שלנו, להגיד תודה רבה כי את הנזק הצפוי לנו לא נוכל לתקן".

 

המהלך נעשה ביוזמה של חבר הכנסת יואל רזבוזוב, בשיתוף עם ראשי האיגודים והאגודות ובתמיכה של הוועד האולימפי.

 

נשיא התאחדות "אילת" אריק קפלן: "אנחנו רואים בניסיונות לפגוע בתקציב הספורט מהלך חסר אחריות לאומית ובין לאומית, שיפגע בכלל שכבות, הציבור ומעמד ישראל בעולם. אין ספק שמפה ועד חיסול הספורט ההישגי בישראל-הדרך קצרה. אנו נעשה ככל יכולתינו להילחם בהחלטה רעה זו וקוראים לשר האוצר ולכל הנוגעים בדבר לא רק שלא לפגוע, אלא לקדם ולטפח את הספורט הישראלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
נטע ריבקין
צילום: אורן אהרוני
מומלצים