שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  בין האש לאוויר: לפרוץ קדימה
  האש מפחידה אותנו, בעיקר משום שנדמה לנו שאנחנו לא יכולים להשתלט עליה, אבל כשמדובר באנרגיה שיש בכל אחד מאיתנו, הרי שחובה עלינו לנווט אותה למקומות החיוביים ולא להשתמש בה לרעה

  האש היא אנרגיה מתפשטת. היא מסמלת את היצר או היצירה הקיימים בכל אחד מאתנו, כשאדם איננו מתעל את האש הקיימת בתוכו, היא חייבת להתפרץ באיזשהו אופן. אז איך ניתן למנוע את התפרצות האש? 

   

  השבוע (יום ג') נחווה מולד ירח קשתי, האש הקשתית אחראית על הברק ועל הרעם, על הגשם והקשת בענן. היא זו שמדליקה אותנו מחדש, מבעירה בנו את הלפיד הפנימי ומשאירה אותנו חיוניים. הרצון הקולקטיבי הפנימי הוא התחדשות אנרגטית ורצון להאמין שהכל יהיה בסדר.

   (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  אחרי חודש עקרבי (מים) מר חשוון, ששאב אותנו למצולות הנפש, אנו עוברים במעבר חד לאנרגיה אחרת, שונה בסוגה, בעלת שפה אחרת - שלא מדברת נמוך או מתחת לפני השטח, אלא פורצת בקול גדול.

   

  האופטימיות של מזל קשת יכולה לתרום רבות לחידוש המצברים ולשינוי תפיסה בין רגע, ולתפיסה מחודשת בקרב האנושות. החוכמה היא לדעת לאזן את האש ולהשתמש בה נכון. הרעב והתשוקה מדליקים אותנו ובמיוחד בימים אלו, חשוב להתחיל מחדש ולתעל את האנרגיה לעשייה חיובית.

   

  חשוב שנדע לכל אחד מאיתנו יש מחסנים של אש בתוכו, הם נועדו לפעולה, לפעולות

  שאנו מבצעים יש כתובת מדויקת, יש עשייה עם מטרות חשובות להתפתחות בחיים, להגיע להישגים ולבנות את החיים נכון. האש קיימת בנו כל הזמן, לכל תהליך שאנו מתחילים בחיים יש אנרגיה קצובה של אש המניעה ומבעירה את הסטרטר הקיומי.

   

  על כן, חשוב לדבוק בפעולה מתוך אסטרטגיה של חשיבה בריאה ומוקדמת. אם אנחנו לא לוחצים על דוושת הגז הפנימית שלנו ומכוונים את האש לעשייה פרודוקטיבית, חיונית, חיובית, אלא אנחנו מלבים את האש לכעס, שנאה, התוצאה יכולה לשרוף תהליכים, להבעיר שרפות או שנאה.

   

  אם נסתכל מסביבנו, ישנם אנשים שחושבים שיש להם כוחות על ומחליטים להשתמש לרעה באש, לרצוח, לשרוף וכו' וכך מתפתחת אינתיפאדה או שנאה. האש המתלהמת והאגרסיבית גורמת להקצנת האגו, הרצון לשלוט, לקחת פיקוד ולפעול מייצר נקמני.

   

  אפשר גם אחרת.

   

  הנסיך והקשת

  מזל קשת מדומה אצלי לאביר על הסוס הלבן - הנסיך הקשתי, גופו מוצק, ג'ינג'י מלא ברוח עוז, אור והדר. במיתולוגיה היוונית יופיטר ששולט במזל קשת, היה ממונה על החוק והצדק, על האמת, על שמירת הסדר ובעיקר היה ממונה על השמיים, האור, הגשם והרעם. תפקידו הוא להחדיר אופטימיות, תעוזה, עשייה וגם לומר את שיש לומר בלי לשמור בתוכנו, אלא להקפיד על כנות ויושרה.

   

  כוכב צדק השולט במזל קשת, נראה לעין כעצם בהיר, מובהק וזורח, דומה בתרכובת שלו לשמש, הזוהרת וזורחת בממדיה העצומים. השמש היא שליטת השמים, קל לרצות להזדהות עם אותו גוף מרהיב ביופיו, זוהר ושולט במערכת הכוכבים השמימיים. כוכב צדק, הנמנה באותה קבוצה של השמש, גם הוא עוצמתי, כובש, אחראי על מערכת הגשם ועל "ענני הכבוד".

   

  זוהי אנרגיית האש שאנו מעריצים, האש היא אנרגיה כובשת של כוח, תשוקה, מיניות ויצירתיות. היא מסמלת את ה"להט", את הברק בעיניים, את אותם אנשים עוצמתיים שקל לנו להתחבר אליהם ולהעריץ אותם ולמרות שהאש שלהם מוקצנת בדרמות או ביחסי ציבור 'קולניים', אנו נמשיך להימשך אליהם - כדוגמת בראד פיט, טל פרידמן או בריטני ספירס.

   

  האש היא אלמנט חזק ביותר, יש בה חיות, תנועה, שינוי, מרץ, חינניות וקלילות וכוחה העצום עלול לצאת מכלל שליטה. האש עצמה זקוקה לתמיכה מתמדת וזו גם הסיבה שהיא פגיעה וברגע שמונעים ממנה חמצן היא נעלמת לכן, היא איננה יכולה להתקיים ללא בן זוגה - אלמנט האוויר.

   

  תפקידו של אלמנט האוויר לנשוף וללבות את האש וכמובן, לחבר אותנו להיגיון, אנחנו מתלהבים (אש), אבל חשוב שנתכנן את הפעולה נכון ונסתכל על הדברים בצורה אובייקטיבית (אוויר). ללא האש לא יכולנו להתקיים. היא היסוד הראשוני, המתפרץ והיחיד שקיים גם בשמים וגם בארץ ולהבדיל משאר החומרים הנופלים מטה בגלל כוח הכבידה, האש מתרוממת כלפי מעלה ולאדם היכולת לשלוט בה, למרות הסכנות.

   (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
    

  שיעור לחיים

  האש מלמדת אותנו שיעור חשוב: אם נמהר ליירט גבוה מבלי תכנון ואסטרטגיה, או תהליך נכון, כנראה שנצטרך להתמודד עם צניחה חופשית. כל תהליך בריא, מתחיל עם יסוד האש, אך צריך לזכור לבנות אותו לאט ובסבלנות. אש מוגברת יכולה לגרום לנו לשרוף את התהליך ולקלקל אותו. ויתרה מכך הגוף לא ישמור בתוכו עודפי אש, הם יביעו את עצמכם בכל דרך וככל שנאצור את האש כך היא תתפרץ ללא שליטה.

   

  על כן, אם יש לנו מוטיבציה לעשייה, אולם אנו עלולים להרגיש מתוסכלים אם הדברים לא יקרו בקצב בו אנו חפצים. עלינו לזכור שהתהליך הוא המפתח להצלחה, אנרגיה המחוזקת בביטחון ובשליטה חכמה תוביל לתוצאה הרצויה.

  חשוב שנתכנן כל פעולה נכון ונסתכל על הדברים בצורה אובייקטיבית (אוויר) אנחנו מתלהבים (אש) אבל חשוב לתת לכל פעולה כתובת מדויקת, שהרי פעולה נכונה תדייק את התוצאה.

   

  אש משתנה

  האנרגיה הקשתית משתייכת לאש משתנה. האש הקשתית, בשונה מהאש של אריות או טלאים, נתונה לשינויים על כן קשה לצפות אותה. תפקידו של הקשת, הממונה על המסע הרוחני שלנו, הוא להאיר לנו את הדרך. אך הדרך איננה ידועה מראש, אנו צריכים להעז, לרצות לדעת ולא לפחד מלהתנסות.

   

  הקשת אחראי על הצמיחה וההתפתחות התמידית ועל הידע החדש ולכן מאפשר לנו להתפתח ולהגיע למחוזות בלתי צפויים. האנושות חווה רצון עז לצאת לחופשי, להשתחרר מהכבלים ולצאת מהתסכול של הכבלים הישנים ולעיתים אף להתעלם מהמציאות ומהסכנות שאורבות בדרך. אולי רק ככה נוכל לגלות מה שנסתר מעיינינו.

   

  יש להניח שהאנושות לא הייתה מתקיימת ומתפתחת אלמלא האמונה הפנימית הקשתית. הקשת אמון על הידע, המרחיב את הדעת תרתי משמע. הידע מתגלה, בין היתר, גם דרך נסיעות וטיולים, המלמדים אותנו על תרבויות שונות, צורות חיים אחרות, גישות שונות, ודרכים שלא הכרנו כדי לחיות ולפעול.

   

  חזון אופטימי

  אנא אפנה? כל אחד מאתנו מרגיש לעיתים שהוא מבולבל וזקוק להכוונה. החיבור לאש הקשתית גורם לנו לגלות מחדש, להעז, ללמוד ולהתפתח ולעולם לא לדרוך במקום. לכל אחד מאתנו היכולת הרוחנית והשליטה הפנימית ואם נלמד להתנהל נכון עם האש, היא תהפוך לראש חץ המצביע לכיוון המטרה.

   (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

  זוהי האנרגיה של כוח החיים, אנרגיית הצ'י, הנשלטת בידי היוצר והאמן שיודע לפסל ולפלס את דרכו להצלחה. האש נותנת משמעות מחודשת לחיים, מאפשרת לנו לחוות את החוויה, להתלהב וליהנות, להתחבר ל'ילד הפנימי' שלנו. והכי חשוב להתחבר למיוחדות האישית שהופכת כל תהליך למלא בדלק חיובי, שיניע אותנו לקראת מטרות והצלחות.

   

  שלי רום - מורה לאסטרולוגיה ותודעת העל

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בין האש לאוויר: לפרוץ קדימה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  לאזן בין הכוחות
  צילום: shutterstock
  צילום: שרית צרפתי
  שלי רום
  צילום: שרית צרפתי
  מומלצים