שתף קטע נבחר

נאמני אורתם סהר הגישו הצעת רכש חדשה

הצעת אנשי העסקים רענן אלוני, חנן אסיאג ואמנון אמר כוללת התחייבות לביצוע 13 פרויקטים בלבד מתוך 36. עו"ד גרינברג המייצגת את העובדים: "בהתחשב בהצעה הנוכחית, הם יעדיפו פירוק כדי לקבל שכר מביטוח לאומי"

נאמני חברת אורתם סהר הציגו היום (ב') הצעה חדשה ומעודכנת לרכישת החברה שנקלעה לחובות של למעלה ממיליארד שקל ומצויה בהקפאת הליכים. הבקשה הוגשה על ידי קבוצת אנשי עסקים המאחדת את חנן אסיאג, אמנון אמר ורענן אלוני, שהגיש לאחרונה הצעת רכש עצמאית וחבר כעת אל השניים.

 

ההצעה כוללת רכישת 100% ממניות החברה כאשר במידה וההצעה תאושר בכוונתם לברור בין הפרויקטים הקיימים, כך ש-13 מהפרויקטים ביצועם יימשך כרגיל, ב-5 פרויקטים אחרים הביצוע יופסק והביצוע ביתר הפרויקטים - 18 במספר יוכרע בהמשך בהתאם להסכמות שיתקבלו עם היזמים מזמיני העבודות. במידה וההצעה תאושר תינתן ל-3 הרוכשים שהות של 30 יום להודיע לנאמנים האם הושגה הסכמה עם היזמים והביצוע נמשך או מופסק.

אמיר נחום, היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אמיר נחום, היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

ההסדר הכספי לקופת הסדר הנושים שתנוהל על ידי הנאמנים יכלול תשלומים שייגבו מהחברות השונות בהיקף של כ-10 מיליון שקל מ-5 פרויקטים. תקבולים אלה יועברו לקופת הקפאת ההליכים עד לפירעון בסכום של 20 מיליון שקל כאשר לאחר מכן יועברו הכספים לחברות. בנוסף, יועבר תשלום של 70 מיליון שקל ב-5 תשלומים שנתיים שווים. כל רווחי החברות בתקופת ההסדר אשר יעברו סכום מצטבר של 150 מיליון שקל ועד 200 מיליון שקל, החברות ישלמו 40% ממנו לקופת ההסדר. בהמשך, ומחודש מרץ 2017 כל פרויקט חדש שיכנס לחברות לא ייכלל בתחשיבי הרווח הללו.

 

הפרויקטים שנכללים בהצעה הם: חריש אורנג' רייסדור, חריש בלו רייסדור, חריש פמילי רייסדור, מגדלי שיר - סונג טאוארס רייסדור, אריאל שלב א' ושלב ב', מגדל הספורט, רכבת העמק, מגדל רמה, מתחם אסותא, אושן עין הים, אנפה אופק חופים, אקו גינדי זייתוני. הפרויקטים שהחברה הודיעה כי לא תבצע הם: אאורה נתניה, אאורה חולון, מלון W, פיבקו על הים, וגלים כסופים.

 

הפרויקטים שלגביהם טרם ברור האם יימשך בהם הביצוע הם: רחבעם זאבי, ביאנקיני, יפת השמש, מפרש ודוגית – אופק חופים, שער העיר לוד, קריית הספר, המשתלה, אוק רמת השרון, מצליח ב', הגוש הגדול, צוריאל, הירקון 29, בסר 4, נאות חריש, נויה, פרימוורה, וילה וי, גני תקווה רותם שני.

  

בדיון שהתקיים מול השופט אורנשטיין אמר עו"ד שאול ברגרזון, נאמן החברה, כי מדובר בהצעה מבוססת ומגובשת. "אני לא יכול לומר שהיא טובה יותר מההצעה הקודמת, אולי אפילו פחות טובה, אבל לפחות זאת ההצעה שנמצאת היום לאחר מו"מ קשה ומיגע. השקענו בהצעה הזאת הרבה מאד זמן ואנרגיה כדי להביא לבית המשפט את ההצעה הזו", אמר ברגרזון.

 

יחד עם זאת, עו"ד נאור המייצג את מחזיקי האג"ח אמר כי מדובר בהצעה גרועה משמעותית ממה שהוצג קודם לכן, "ספק אם היא עדיפה לעומת חלופת הפירוק כי אנחנו נותנים נכסים באחוזים משמעותיים למשקיע. ההצעה הזאת גורמת לסיכון אדיר לנושים הרגילים באופן שהיא מותירה סימני שאלה ביחס לערבויות שחולטו". בנימוקו התייחס עו"ד נאור בעיקר אל הרשימה של הפרויקטים לגביהם לא ברור המשך הביצוע.

 

גם עו"ד חיות גרינברג המייצגת את העובדים אמרה כי בהתחשב בהצעה הנוכחית העובדים יעדיפו גם הם את חלופת הפירוק. כך שיוכלו אולי לקבל את שכרם מהביטוח הלאומי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מנכ"ל אורתם סהר אמיר נחום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים