שתף קטע נבחר

"הקשר בין נתניהו ובנו למיליארדר שמבקש מעמד קבע בישראל"

ערוץ 10 פרסם פרטים על הקשר בין ג'יימס פקר, בן זוגה לשעבר של הזמרת מריה קארי, לראש הממשלה - לפי הנטען ברקע רצונו של פקר להפוך לתושב ישראל. לפי התחקיר, פקר אירח בכמה הזדמנויות את יאיר נתניהו על חשבונו, דאג לכרטיסים להופעת קארי - וקיבל גישה לפמליה בהכנות לנאום באו"ם. לשכת רה"מ: "זכותו של יאיר נתניהו להתארח אצל חברים"

 

ג'יימס פקר ונתניהו (צילום: gettyimages, עמית שאבי) (צילום: gettyimages, עמית שאבי)
ג'יימס פקר ונתניהו(צילום: gettyimages, עמית שאבי)
בערוץ 10 פורסם הערב (יום ב') תחקיר ובו פרטים על מערכת היחסים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ומשפחתו למיליארדר האוסטרלי ג'יימס פקר. לפי הפרסום, מלבד אירוח הבן יאיר נתניהו בדירתו במלון דירות בתל אביב, המיליארדר האוסטרלי שמעוניין לקבל מעמד תושב ישראל, מימן לו כמה חופשות ואף הלין אותו באחוזתו בארה"ב.

 

בסוף ספטמבר 2015  טסו ראש הממשלה ופמלייתו לעצרת האו"ם בניו יורק. לפי התחקיר, "גם יאיר נתניהו טס לניו יורק והוא התאכסן במלון היוקרה גריניץ' וילג' בעיר. זהו מלונו הקבוע של פקר והוא שוכר בו בכל פעם שהוא בא כמה חדרים שמחוברים זה לזה".

 

פקר, כך דיווח רביב דרוקר, כתב לאחד מחבריו: "בדיוק ביליתי 5 שעות עם נתניהו. עברנו על הנאום שהוא עומד לשאת והוא השאיר לי עותק. נאמר לי שאני אצורף לפמלייה של ראש הממשלה ואשב ליד שרה בעצרת האו"ם. כבוד גדול בעבורי. עכשיו אני בדרך חזרה לגריניץ' וילג' לראות את יאיר שהגיע בלילה. הוא ילון בחדר כמה ימים".

הצילום שפורסם: המיליארדר פקר, יאיר נתניהו, ראש הממשלה והשגריר בוושינגטון (באדיבות חדשות 10) (באדיבות חדשות 10)
הצילום שפורסם: המיליארדר פקר, יאיר נתניהו, ראש הממשלה והשגריר בוושינגטון(באדיבות חדשות 10)
 

בהמשך התחקיר הוצגה תמונה של נתניהו והשגריר בוושינגטון רון דרמר עובדים על הנאום באו"ם, ולצדם יאיר נתניהו ופקר. "כמה חודשים לאחר עצרת האו"ם בפברואר האחרון, נסע שוב יאיר נתניהו לחופשה באחוזתו של פקר באספן שבקולורדו. פקר לא שהה בבית", נאמר בתחקיר.

 

מקרה נוסף שתואר בערוץ 10 נוגע להופעת בת זוגו לשעבר של פקר, הזמרת מריה קארי, בישראל באוגוסט 2015. הוצגה תמונה של יאיר נתניהו עם קארי ועם שותפו של פקר לחברת הפקה, הבמאי ההוליוודי ברט רטנר. לפי התחקיר, "פקר רכש בעשרות אלפי שקלים 10 כרטיסים שהוא העביר בחינם לשרה נתניהו, 7 כרטיסים נתן חינם ליוסי כהן, אז ראש המטה לביטחון לאומי והיום ראש המוסד".

 

אחת הטענות שעולות בתחקיר היא שפקר מעוניין להיות תושב ישראל. "ב-2008 נחקק בישראל חוק שנותן הטבת מס ענקית לטייקונים שבחרו לעבור לשלם מסים כאן", דיווח דרוקר. לדבריו, המפיק היהודי ארנון מילצ'ן "השתמש לצורך כך ברואה החשבון זאב פלדמן ונהנה מההטבה. פקר גם לקח את פלדמן ומקווה גם לזכות בתושבות.

 

"עם זאת, פקר אינו יהודי והוא צריך קודם כל לקבל מעמד של תושב בישראל כדי ליהנות מההטבה", דווח בכתבה. "פקר החל בתהליך, פתח תיק במס הכנסה על הכנסותיו כאן ומנסה לוודא שיישהה כאן כל שנה 183 ימים לפי החוק. לפי התחקיר, המיליארדר האוסטרלי שלח את עורך הדין יעקב וינרוט לשר הפנים אריה דרעי לגשש בנושא. החוק הישראלי מאפשר להעניק מעמד של תושב למי שאינו זכאי חוק השבות למי שתרם תרומה מיוחדת למדינה".  

 

זו תגובת נתניהו כפי שפורסמה בערוץ 10: "יאיר נתניהו הוא אזרח פרטי וסטודנט שלא חייב דין וחשבון לאף עיתונאי. מר פקר הוא חבר קרוב של המשפחה ושל יאיר וככזה הוא נכח כמה וכמה פעמים בנאומיו של ראש הממשלה בחו"ל במשך השנים. זכותו המלאה של יאיר להתארח אצל חברים בדיוק כפי שדרוקר עושה זאת בחו"ל. מריה קארי, שהייתה זוגתו של פקר, היא שביקשה כמה פעמים שהגברת נתניהו לבוא למופע יחד עם כמה חברים. היא אף הזמינה באופן אישי את יאיר נתניהו שלא יכול היה לבוא".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: gettyimages, עמית שאבי
פקר ונתניהו
צילום: gettyimages, עמית שאבי
מומלצים