שתף קטע נבחר

"הפקרתי מימיה ונענשתי יותר מבוכריס": קמפיין רשת נגד הסדר הטיעון

עמוד הפייסבוק "פוליטיקלי קוראת" ביקש מגולשות וגולשים לשתף עונשים שקיבלו בתקופת השירות הצבאי, ושהיו כבדים יותר מזה שהוטל על תת אלוף אופק בוכריס - במסגרת הסדר הטיעון. בתוך פחות מיממה - הקריאה הזו הפכה לקמפיין רשת עם מאות פוסטים

הגולשים זועמים על הסדר הטיעון עם תת-אלוף (במיל') אופק בוכריס, לפיו הוא יודה בבעילה אסורה בהסכמה ולא יורשע באונס, ובנוסף לא יירצה עונש מאסר. תחת התגית #יותר_מבוכריס, משתפים גולשים וגולשות בפייסבוק איזה עונש חמור יותר הם קיבלו על עבירות קלות שביצעו במהלך שירותם הצבאי.

 


 


הקמפיין החל כקריאה של עמוד הפייסבוק הפמיניסטי "פוליטיקלי קוראת" אל הגולשות והגולשים, לשתף עונשים שניתנו להם בהיותם חיילים וחיילות בצה"ל, על מנת להדגיש את האבסורד, לטענתם, שבהסדר הטיעון, שפוטר את בוכריס בהורדה בדרגה בלבד.

 

ב"פוליטיקלי קוראת" נכתב כך: "תא״ל אופק בוכריס לא יואשם באונס של חיילת שלו ועונשו יהיה הורדה בדרגה בלבד. כשאני יצאתי מהחמ״ל של גל״צ לחמש דקות כדי לעשות פיפי אחרי שעות של שמירה, קיבלתי 3 ימי ריתוק. איזה כיף בצבא. גם לכם/ן היה כיף בצבא? המערכת מזמינה אתכם/ן לספר לנו בתגובות על עונשים שקיבלתםן בצבא ועכשיו גורמים לכם/ן לחשוב, "היה עדיף לאנוס ולחזור בזמן לפרק הבא של האנטומיה של גריי".


בתוך פחות מיממה הקמפיין התפשט ברשת הפייסבוק, כשרבים משתפים אירועים זניחים כמו הפקרת מימייה, דיבור בטלפון או צחקוק במהלך שיעור - שהובילו לריתוקים לבסיס ואפילו לימי מחבוש. הגולשים משתפים ומוסיפים משפט הסבר לקמפיין מתוך מטרה שאחרים יצטרפו גם הם: "#יותר_מבוכריס = קמפיין רשת שבו מציינים את העונש שקיבלתם במהלך השירות הצבאי על זוטות (הפקרת מימייה!) לעומת העונש שקיבל האל"מ".

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
נגד הסדר הטיעון. תא"ל אופק בוכריס
צילום: מוטי קמחי
מומלצים