שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תביעה נגד סורוקה: "הפעוט שנולד נכווה ברגליו ממים חמים"
  ההורים טוענים כי בנם נולד בריא, אולם שעות ספורות לאחר הלידה נחרדו לראותו עם כוויות קשות בכפות רגליו. ועדת חקירה שהוקמה לפי דרישתם מצאה כי הדבר נגרם בגלל שרחצו אותו במים חמים מדי. עכשיו הם תובעים 10 מיליון שקל מבית החולים. סורוקה: "לא היה כל רבב בטיפול הרפואי"

  הוריו של הילד יוחאי כהן, שנכווה לפני חמש שנים בכפות רגליו באופן קשה שעות ספורות לאחר לידתו, תובעים כ-10 מיליון שקל מבית חולים סורוקה ומשירותי בריאות כללית בטענה לרשלנות הרפואית שהביאה לפגיעה קשה בבנם יוחאי, בהיותו תינוק בן יומו.

   

  באמצעות עו"ד ענת גינזבורג, טוענים ההורים כי בנם נולד בריא אולם שעות ספורות לאחר הלידה הגיעו רופאים לחדרה של האם ותיחקרו אותה האם יש היסטוריה של מחלות עור במשפחה. האם, שלא הבינה מה מסתתר מאחורי השאלות, ניגשה יחד עם הרופאים לראות את בנה ונחרדה כשראתה שרגליו אדומות מכוויה קשה ביותר.

   

  האם המזועזעת דרשה לקבל הסבר על מה שאירע לתינוק, אולם לא קיבלה כל תשובה. לדבריה, רק בשלב מאוחר יותר, במהלך האשפוז, הודו בבית החולים כי מדובר בכוויה, אולם לא סיפק הסבר כיצד היא קרתה ומי האחראי לכך.

   

  התינוק אושפז כשהוא מורדם ומונשם בשל מצבו הקשה והכאבים העזים מהם סבל, וטופל ביחידת הכוויות בבית החולים על ידי משככי כאבים, חבישות מקומיות ומשחות. בהיותו בן 3 שבועות שוחרר התינוק מבית החולים כשהוא סובל מכוויות עמוקות ומפושטות בשתי כפות רגליו. בהמשך אובחן כי התינוק סובל מפיגור התפתחותי.

   

  עו"ד ענת גינזבורג. הגישה התביעה בשם ההורים על נזקים גופניים ונפשיים (צילום: ברק אהרון) (צילום: ברק אהרון)
  עו"ד ענת גינזבורג. הגישה התביעה בשם ההורים על נזקים גופניים ונפשיים(צילום: ברק אהרון)

   

  מחדלים ורשלנות קשה

  לדרישת ההורים הוקמה על ידי משרד הבריאות ועדת בדיקה. על פי ממצאי הדו"ח, הוצא התינוק מהאינקובטור לצורך רחצה בגיגית, שהייתה מלאה במים חמים. התינוק הוכנס לגיגית ורק לאחר שהוצא משם האחות שמה לב שהעור התקלף מהרגליים והזעיקה צוות רפואי למקום.

   

  הוועדה הדגישה, כי יש למנוע לחלוטין את הימצאותם של מים בטמפרטורה גבוהה בברזים במחלקת היילודים וכי "האירוע המצער שהתרחש יכול היה להתרחש מאחר שמים ברמת חום גבוהה היו במערכות המים של מחלקת הילודים".

   

  עוד נכתב בדו"ח של ועדת הבדיקה: "בית החולים הפיק לקחים מהאירוע וכעת הוכנס מד חום בכל אמבט רחצה, כמו כן רחצת התינוקות מתבצעת היום במחלקות היולדות ולא סמוך ללידה. הפקת הלקחים והשינוי שיושם על ידי בית החולים נכון".

   

  על פי התביעה שהוגשה באחרונה לבית החולים המחוזי בתל אביב, מדובר במחדלים ממדרגה ראשונה ורשלנות קשה ובלתי נתפסת של בית החולים, אשר גרמו לפגיעה קשה ובלתי הפיכה בתינוק בן יומו. לילד. לטענת ההורים – שלי ויצחק כהן – רחצת בנם גרמה לו לכווית קשות ועמוקות ככפות רגליו, שגרמו לו לנכויות פיזיות ונפשיות קשות, מהם הוא סובל ויסבול כל חייו.

   

  לכתב התביעה צורפה חוות דעת אורתופדית לעניין מצב כפות רגליו של הילד וחוות דעת פסיכיאטרית, הקובעת כי מצבו הנפשי נגרם תוצאה של טראומת האירוע הקשה אותו חווה בהיותו עולל בן יומו. "מדובר בילד אשר חווה חוויה טראומטית קשה בגיל הרך, ובנוסף לנזק הגופני שנגרם לנבדק, נגרם לו גם נזק נפשי – רגשי, הפוגם בתפקודו הכללי וגורם למצוקה נפשית אצלו ואצל משפחתו" כתבה הפסיכיאטרית ד"ר טניה אברט.

   

  תגובת בית החולים: "הטיפול ביילוד היה ללא רבב"

  מבית החולים סורוקה נמסר בתגובה: "מדו"ח ועדת משרד הבריאות שמונתה לבדיקת המקרה עולה כי הוועדה לא מצאה פגם בטיפול הרפואי. זאת ועוד, ועדת הבדיקה קבעה כי לא היה כל רבב בטיפול הרפואי שניתן לתינוק בבית החולים.

   

  "התינוק קיבל את הטיפול הרפואי המיטבי בהתאם למצבו. הוא שוחרר במצב טוב לאחר טיפול שמרני וללא צורך בהתערבות ניתוחית, ובהמשך החלים בצורה טובה. אנו שוללים מכל וכל את טענות המשפחה בדבר פגיעה כלשהי שנגרמה, כביכול, מאותו מקרה.

   

  "הועבר דווח למשרד הבריאות, והמשפחה עודכנה בכל הפרטים באופן שוטף על ידי הצוות המטפל. מטעמים מובנים של סודיות רפואית וצנעת הפרט לא נוכל להתייחס לפרטים רפואיים".






   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: הרצל יוסף
  סורוקה. תביעה של 10 מיליון שקלים
  צילום: הרצל יוסף
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים