שתף קטע נבחר

בשל מצוקת חניה: נסיעה חינם ברכבל לסטודנטים בחיפה

הסטודנטים ואנשי הסגל במכללת גורדון שבכרמל סובלים שנים ממצוקת חניה. פיילוט חדש מאפשר להם להחנות את רכבם בטיילת בת גלים, ליהנות מטיול ברכֶּבֶל - וגם מהנוף המרהיב: "כעת אפשר להגיע למכללה בלי לחץ"

 

 

חיפה ידועה במגוון כלי התחבורה שבה, חלקם ייחודיים לעיר כמו המטרונית והכרמלית, אולם החל מהשבוע מתבצע בעיר פיילוט נוסף שיהפוך את הרכֶּבֶל, המוביל מטיילת בת גלים לכרמל הצרפתי, מכלי תיירותי לכלי תחבורה אזרחי לכל דבר. לפיילוט אחראים אנשי המכללה האקדמית גורדון, שנמצאת בכרמל הצרפתי.

 

במשך שנים סובלים הסטודנטים ואנשי הסגל ממצוקת חניה גדולה, דבר שהביא אף לסכסוכים והפגנות מצד תושבי השכונה. בשל כך החליטו בהנהלת המכללה לנסות כיוון חדש: סמוך לטיילת בת גלים ישנם מאות מקומות חנייה פנויים בחינם, ואילו ההנהלה מממנת בשלב הפיילוט את העלייה של הסטודנטים למכללה ברכבל. הבוקר (יום ג') כבר ניצלו עשרות סטודנטים את כלי התחבורה החדש ונהנו לא רק מחניה בשפע, אלא מ"טיול בוקר" בנופי הים וההר של חיפה.

 

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

"זה נראה לי פתרון יעיל במיוחד ואני מקווה שניתן יהיה להשתמש בו לאורך זמן", אמרה עידית, שהגיעה יחד עם שלוש חברות סטודנטיות מקריית מוצקין. "עד עכשיו כדי להגיע ולמצוא חניה היינו צריכות להיות במכללה כבר ב-7:30 בבוקר, גם אם הלימודים שלנו מתחילים בצהריים, אחרת לא היה שום סיכוי למצוא חניה באזור. כעת קמנו בניחותא ולמרות כל הפקקים בדרך מהקריות לחיפה, אנחנו מגיעות למכללה בזמן ובלי לחץ", הוסיפה.

 

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

ערין, סטודנטית אחרת, מתגוררת בשכונת עין הים הסמוכה. היא סיפרה כי הגיעה לתחנת הרכבל ברגל. "זה הרבה יותר כיף מאשר עם הרכב או בתחבורה ציבורית רגילה כפי שהייתי עושה עד עכשיו", אמרה. רינת, סטודנטית לתואר שני שמגיעה מפרדס חנה, סיפרה כי היא חשה הקלה גדולה כששמעה על הפתרון החדש: "קמתי הבוקר חצי שעה מאוחר יותר ממה שאני רגילה, הגעתי לפה בכיף וכעת אני עולה למכללה".

 

בהנהלת המכללה סיפרו כי 2,500 הסטודנטים ואנשי הסגל קיבלו לקראת הפיילוט כרטיס מיוחד שמזהה אותם כשייכים למכללה, וכי הנהלת הרכבל האריכה את שעות הפעילות, שכעת הן 19:30-7:30. נקודת התורפה של הפרויקט עלולה להיות המספר המועט של הנוסעים שיכולים לעלות בו זמנית על הרכבל: 20-18 בלבד בשלוש הקרוניות שעומדות לרשותם.

 

נורית ברזילי, אשת יחסי הציבור של המכללה, סיפרה כי קצב העלייה משביע רצון וכי הסבב נמשך בין שלוש לחמש דקות, כך שההמתנה לא צפויה להיות ארוכה: "היתרון שבחניה באזור חוף הים הרבה יותר חשוב ויפתור את מצוקת המקום באזור המכללה לרווחת הסטודנטים ואנשי הסגל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
הרכבל שמשרת את הסטודנטים
צילום: עידו ארז
מומלצים