שתף קטע נבחר

אורתם סהר תימכר לקבוצת אסייג-אלוני

על פי הסדר הרכישה שאישר ביהמ"ש, קבוצת אסייג-אלוני בראשות היזמים רענן אלוני וחנן אסייג, מתחייבת להעביר כ-150 מיליון שקל להסדר הנושים. השופט קבע כי צו ההקפאה ימשיך לחול על כלל הפרויקטים ועל הערבויות הבנקאיות במשך 20 יום וכי ככל שקבוצת אסייג-אלוני תהיה סבורה שאין לה עניין בפרויקטים מסוימים, היא תיידע את ביהמ"ש ואלו יוצאו מהקפאה

נשיא בית המשפט המחוזי בתל-אביב, איתן אורנשטיין, אישר היום (ג') את הסדר הנושים של חברת אורתם סהר ונתן לו תוקף של פסק דין. על פי ההחלטה, החברה שמצויה בהקפאת הליכים תימכר לקבוצת אלוני-אסייג, בבעלות היזמים רענן אלוני וחנן אסייג.

 

נאמני אורתם סהר הגישו הצעת רכש חדשה

קריסת אורתם סהר: צמצומים במטה החברה

 

על פי הסדר הרכישה, קבוצת אסייג-אלוני מתחייבת להעביר כ-150 מיליון שקל להסדר הנושים. התמורות שיגיעו לנושים מורכבות מסכום כספי שנגזר מפעילות החברה, תמורה שתגיע בגין תביעות חוב משפטיות והענקה מתוך המניות לנושים הבלתי מבוטחים.

 

אורנשטיין קבע כי צו ההקפאה ימשיך לחול על כלל הפרויקטים ועל הערבויות הבנקאיות של החברה במשך 20 יום, וכי ככל שקבוצת אסייג-אלוני תהיה סבורה שאין לה עניין בפרויקטים מסוימים - היא תיידע את בית המשפט ואלו יוצאו מהקפאה. עוד קבע כי עד מחר בשעה 13:00 יגישו הנאמנים של החברה, רו"ח יזהר קנה ועו"ד שאול ברגרזון, עותק של הסדר הנושים לפי תוצאות הדיון והחלטת בית המשפט.

 

לאחר ההפסקה, עו"ד ברגרזון אמר כי קבוצת אסייג-אלוני שיפרה את הצעתה אך עדיין נשארו מחלוקות. עיקר המחלוקות הוא בעניין מספר הימים שתקבל הרוכשת לבדיקת הפרויקטים. קבוצת אסייג-אלוני מעוניינת לקבל 30 ימי בדיקה, בהם הפרויקטים ישארו בהקפאה, והחברה תבחן האם היא מעוניינת לקבל אותם או לשחררם מהחוזה.

עו"ד שאול ברגרזון, נאמן חברת אורתם סהר (צילום: פוטו מרסלו אילת) (צילום: פוטו מרסלו אילת)
עו"ד שאול ברגרזון, נאמן חברת אורתם סהר(צילום: פוטו מרסלו אילת)

עו"ד יעקב אמסטר, בא כוחה של הקבוצה, הסביר כי "זה לא רק עניין של לבדוק פרויקטים, בפרק הזמן של ההקפאה יש אנדרלמוסיה אדירה מבחינת מצב הפרויקטים. המשמעות של תקופת הזמן הזו היא לאפשר לנו היערכות לוגיסטית כדי להיכנס לעבודה. בהצעה שנתנו יש שיפורים משמעותיים ומדובר בהשקעה אדירה מצידנו".

 

"בראייה הכוללת דומה שיש הסכמה עקרונית למתווה של הסדר נושים ברוח ההצעה הקיימת ובשיפורים שעליהם דובר", אמר אורנשטיין. "אין ספק שיש להעלות על הכתב באופן ברור וסדור את ההצעה האחרונה על מנת שלא תתעוררנה מחלוקות בעתיד. עוד יש לתת את הדעת לאותן הסתייגויות שנאמרו על-ידי הנושים והמציעה".

 

עו"ד ברגרזון הוסיף: "לאחר מאמץ ניכר אני שמח שהוגש ההסדר שיאפשר החזר כספים לנושים הרגילים ולציבור בעלי האג"ח. אני שמח כי בעבודה מאמצת של חודש ימים הצלחנו להביא להסדר שמאפשר את מכירת החברה במקום פירוקה".

 

עו"ד אורי גאון, שותף במשרד ב. לוינבוק ושות' המייצג את בנק הפועלים (אחד הנושים המרכזיים של חברה), הציע בדיון כי כל אחד מהנושים יודיע כעת אם הוא מסכים להסדר או לא (לאחר התיקונים שנעשו בו). בית המשפט קיבל את ההצעה וכל אחד מהנושים הציג את עמדתו, כאשר בסוף הדיון אושר ההסדר בפסק דין.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אמיר נחום, מנכ"ל אורתם סהר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים